Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hry od Segy zazáří na PC i na konzolích!

  12:00aktualizováno  6:58
Jak by se vám líbilo mít doma videorekordér s harddiskem, na kterém budete mít uložené hry? Sega a Pace něco podobného plánují exkluzivně pro evropské uživatele! A to není všechno, Sega sice pohřbila Dreamcast, sama však neumírá a na PC i herních konzolích se můžeme těšit na super hry!

Sonic a herní zařízení současnosti/budoucnosti

Jak by se vám líbilo mít doma videorekordér s harddiskem, na kterém budete mít uložené hry? Sega a Pace něco podobného plánují exkluzivně pro evropské uživatele!

Všeobecně známá už je causa o velkých finančních problémech videoherního gigantu jménem Sega, které zapříčinily ukončení výroby konzolí Dreamcast. Společnost se nyní hodlá plně věnovat vyvíjení software pro ostatní platformy. Nicméně architektura Dreamcastu má být ještě využita a to převedením na PC či tzv. set-top boxy, z nichž jeden vám tady představíme.

Na začátku měsíce února byl na tiskové konferenci ve městě San Francisco představen „set-top box“ od firmy PACE, digitální videorekordér s implementovanou technologií Dreamcastu. Tento společný projekt Pace a Segy by měl dorazit na evropský trh někdy uprostřed příštího roku. Zařízení nabízí čtyři výstupy pro klasické DC ovladače a 40GB harddisk, na který si skrze broadband připojení (kabel, satelit, xDSL) budete moci stahovat hry a video. Zástupci Pace tvrdí, že se na tento úložný prostor (harddisk) vejde cca 60 her pro Dreamcast a 10 - 20 hodin videa!

Naplánováno je kabelové napojení na „operátora“, přes kterého se dostanete na jakýsi „herní kanál“, jenž bude za určitý paušální měsíční poplatek přístupný 24 hodin denně! Sega set-top box Tento herní kanál bude vysíláním herních preview ve formátu MPEG1/ MPEG2 s demo verzemi připravovaných titulů, které si budete moci zadarmo stáhnout (údajně do tří minut máte mít stažené jakékoliv demo) a v případě zájmu pak později koupit plnou hru.

Samozřejmostí bude online hraní Dreamcastových titulů, stahování formátu MP3 nebo herních titulů pro kapesní konzoly (např. GameBoy). Technologie obraz v obraze není nijak převratná (v jednom okně hrajete hru, ve druhém běží video), nicméně má být implementována živá video komunikace, díky které online hráči budoucnosti budou vidět, proti komu vlastně hrají!

Přehrávání videa nabízí obvyklé funkce jako pauzování, přetáčení, zpomalení a to vše buď pomocí Dreamcastového nebo speciálního a pro tuto činnost standardního dálkového ovladače.

První hry, které na tomto systému byly předvedeny, demo verze Sonic Adventure2, Shenmue a Crazy Taxi, neprojevovaly žádnou znatelnou odlišnost od jejich přehrávání na konzole Dreamcast, takže se nezbývá než těšit na příští rok. Drobným mráčkem na čele však může být předpokládaná cena uvedeného set-top boxu, jež se má pohybovat v rozmezí $400-$600.

Sega set-top box

A co se týče vývoje her na ostatní platformy: hráčská veřejnost tento počin vítá s povděkem a velkým očekáváním. Možná je škoda, že k tomuto kroku společnost nepřistoupila již v letech 1997/98, kdy na toto téma Sega poprvé zavedla řeč!

 • Nintendo ohlásilo, že jejich připravovaný 32-bitový Game Boy Advance, který bude 21.3. uveden v Japonsku do obchodů, má odhadem již 2.7 miliónů před objednávek (podle průzkumu mezi maloobchodníky po celém Japonsku). Ve velkém výčtu připravovaných titulů pro tuto platformu nelze přehlédnout již avizovanou snahu Segy, pročež se zde dočkáme např. dalšího Sonica, Puyo Puyo či Chu-Chu Rocket. Ostatně GameBoy nemá být jediný hanheld, na který Sega bude vyvíjet své hry. Proslýchá se, že také na WonderSwan Color uvidíme software made in Sega, tentokráte to budou předělávky z 16-ti bitového systému Sega Mega Drive/ Genesis, kde se největší šance dává klasickým hitům jakými je série Sonic či Phantasy Star.
 • V těchto dnech stojí Sega Dreamcast v USA kouzelných $99, v Japonsku 9.900 jenů a podle dostupných informací má uvedená částka v březnu spadnout ještě o neuvěřitelných 50% (Japonsko)! V českých on-line či kamenných obchodech se dá Dreamcast pořídit za cenu do osmi tisíc korun a pokud se vám poštěstí, u nás v Bazaru jej seženete i za pět tisíc korun.
 • Sega plánuje ve velkém podpořit Playstation resp. PS One a PS2. Pro skomírající PSX to může znamenat návrat k lepším zítřkům, neboť kvalitativně to v poslední době není žádná velká sláva a ani do budoucna se již není moc na co těšit! Konverze Sonic Adventure pro GameBoy Advance Sega však přichází se zajímavou iniciativou, kdy tituly, které byly vyvinuty pro konkurenční (a již zaniklý) 32-bitový stroj Sega Saturn, mají být převedeny na platformu PSX. Jelikož na Saturnu nalezneme celou řadu špičkových her uvidíme, kolik z nich dokáže Sega převést na PSX a hlavně v jaké kvalitě dopadne jejich konverze (namátkou Daytona, Nights, Dead or Alive, Virtua Fighter, Virtua Cop, Shining Force, Burning Rangers atp.).
  Podpora PS2 má oficiální potvrzení v podobě Crazy Taxi 2, které bude jak pro PS2 a Dreamcast, tak pro automaty. Dále má na PS2 být Space Channel 5, Virtua Fighter 4, 18-Wheeler, Zombie Revenge, Sakura Wars a nejmenovaný sportovní titul - ostatně v této oblasti bude Sega dosavadnímu sportovnímu králi z Electronics Arts asi pěkně zatápět!
 • Sega resp. její divize AM ohlásila spolupráci s firmou Squaresoft, jež se týká prozatím nejmenovaného velkého projektu pro automaty. Ostatně na automatech se dočkáme také Soul Calibur 2 (system 246), House of the Dead III (Naomi), Virtua Fighter 4 (Naomi2), Virtua Striker 3 (Naomi2).
 • Na Dreamcastech se stále ještě můžeme těšit velkému výčtu připravovaných her, alespoň zmíníme ty největší pecky: Virtua Tennis 2K2 (2002), Jet Set Radio 2, Sonic Adventure 2, Shenmue 2, HeadHunter, naopak smutnou zprávou je pozastavení prací na System Shock 2. Velký otazník zůstává nad krvavou lázní jménem Soldier of Fortune, který má podle některých zdrojů již být hotov, ale jeho release je stále v nedohlednu, podobně je na tom Half-Life (zde poslední informace hovoří o červenci tohoto roku - evropské vydání).

 • Autor:


  Nejčtenější

  KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

  Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

  Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

  Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

  Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

  Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...  Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

  Cuphead

  Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

  KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

  Far Cry 5

  Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

  Z uklízení nepořádku a instalace sporáku je nečekaný herní hit

  House Flipper

  House Flipper je nečekaný prodejní hit letošního roku. Jeho hlavní náplní je přitom uklízení, stěhování nábytku a...

  Další z rubriky

  KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

  Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

  Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

  Zaostřeno na fenomenální ukázku The Last of Us: Part II

  The Last of Us: Part II

  The Last of Us: Part II patřila na letošní herní akci E3 k nejdiskutovanějším hrám výstavy. Studio Naughty Dog hru...

  Které herní resty se chystáte dohnat během prázdnin?

  Assassin's Creed Origins

  Před námi je z herního hlediska asi nejslabší měsíc v roce, což je ideální příležitost pro dohnání alespoň několika...  Najdete na iDNES.cz