Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hry v březnu - čekají nás pařanské orgie!

  12:00aktualizováno  12:26
Když se mi na stůl dostal seznam her, které u nás plánují Bohemia Interactive a Dynamic Systems v měsíci březnu vydat, vydechl jsem jediné: orgáč. Valí se na nás totiž taková spousta skvělých her, že budeme moci naplnit pořekadlo: Březen, za compy vlezem, duben, ještě tam budem! Ostatně podívejte se sami.

Když mi počátkem roku tvrdil marketingový manažer Bohemia Interactive Pavel Šťastný, že se mám těšit na březen a snůšku her, kterou na nás vývojáři v tomto měsíci vychrlí, dělal jsem si z něj srandu, neboť jsem nevěřil, že právě březen může kvalitou a množstvím titulů překonat vánoční gamesky. Jak se však začal březen blížit, zjišťoval jsem, jak moc jsem se mýlil, a svému omylu jsem definitivně uvěřil ve chvíli, kdy se mi na stůl dostal seznam her, které u nás plánují Bohemia Interactive a Dynamic Systems v měsíci březnu vydat. Mám-li to shrnout jedním slovem - orgáč. Mám-li být přesnější, valí se na nás takové tituly, kvůli nimž stojí za to být hodný a sekat dobrotu, aby vám rodiče, manželka či přítelkyně nezakázala počítač, protože pak byste to jen tak lehce nerozchodili. Vývojáři se totiž rozhodli doslova a do písmene naplnit pořekadlo: „Březen, za compy vlezem… Duben, ještě tam budem“ :o) a pokud se jím náhodou budete řídit i vy, na nedostatek kvalitních herních titulů si stěžovat určitě nebudete. My jsme se podívali na zoubek deseti nejlepším (podle nás).

Original War

Original War - bombastická strategie z Čech
Začínat článek o hrách, které se na pultech v České republice objeví v březnu, jiným titulem než vynikající realtimeovou strategií Original War pocházející z domácí produkce by byl zřejmě hřích. Na hře pracoval brněnský tým Altar Interactive, ve světě ji vydá Virgin Interactive, práva pro zdejší distribuci si však Altaři ponechali a díky tomu bude titul k dostání kompletně v češtině za cenu nižší než 1000 korun. To je nabídka, která se neodmítá, co říkáte?

Original War se odehrává v daleké minulosti, konkrétně před dvěma miliony let na Sibiři, kde probíhají boje mezi Američany, Rusy a Araby o Siberit - nerost, kterého je ohromná spousta, avšak pouze na území Ruska. Eminentní zájem o toto ložisko mají ale i Američané, kteří se teleportují do minulosti a chtějí jej přemístit na Aljašku. Ostatně času na to mají dost, celé desítky generací. To by tu ale nesměli být Arabové, kteří Siberit sice nepotřebují, rádi by však ono ložisko Siberitu Američanům těsně před nosem zničili. Námět vskutku originální, provedení také, ostatně uvidíte v naší recenzi, kterou přineseme příští týden. Zatím máme k dispozici screenshoty či tuto novinku.

Clive Barker's Undying

Clive Barker‘s Undying - špičková 3D akce
Kultovního spisovatele Clive Barkera, autora mnoha výborných hororů, zná jistě většina z vás. A teď si představte, co může vzniknout, když tento člověk usedne k počítači a vyplodí příběh temnější než vaše svědomí, aby jej následně propůjčil herním kouzelníkům z DreamWorks Interactive za účelem vytvoření hororové akční hry. Netušíte? Já vám poradím. Může z toho vzniknout tak dokonalá 1st person akce, že naplní veškeré vaše představy o tom, jak by měla vypadat 3D akce snů. Ostatně Mondyho recenze mluví za vše.

Asi bez uzardění lze prohlásit, že Undying je zatím nejlepší singleplayerovou FPS, jaká se kdy na naše počítače dostala. Někdo sice nedá dopustit na Half-Life a já sám jsem byl ještě před pár dny ochoten se do krve bít za No One Lives Forever (a na chudáka stařičkého Dooma si zase nikdo nevzpomněl - by editor :-), avšak sláva všech ostatních titulů v porovnání s nejnovějším výtvorem společnosti DreamWorks pohasíná a přesouvá se do kouta, kde potichu žárlí. Proč? Undying má všechno, co k dobré FPS patří, a ještě pár věcí navíc… Ostatně přečtěte si sami celou recenzi, nejlepší hry současnosti se jen velmi těžko popisují ve dvou odstavcích. No a máte-li chuť pokochat se i vizuálně, tady je sada screenshotů.

K pravidelné večerní siestě patří sledování Simpsonů.

Stupid Invaders - bezvadně praštěná adventura
Jsou hloupější, než si kdokoliv z vás dokáže představit. Jsou tak debilní, že jakékoliv jiné mimozemské bytosti s výjimkou Aštara Šerana či Ivo A. Bendy jsou proti nim vesmírní géniové. Jsou tak blbí, že vás dokáží rozesmát natolik, až vám vhrknou slzy do očí a nikdo z nás v redakci už si ani nepamatuje, kdy mu naposledy dokázala nějaká hra takhle hodně podráždit bránice. S humorem obsaženým ve Stupid Invaders, kteří u nás vyjdou pro větší požitek všech hráčů kompletně v češtině, se totiž nemůže žádná jiná hra srovnávat.

Šílenost, nelogičnost, komičnost, perverze, spousta záchodových mís a určitě největší množství výkalů, jaké jste kdy viděli. Tak tohle všechno představuje nová klasická adventura Stupid Invaders od francouzské společnosti Xilam, vytvořená na motivy kresleného seriálu Space Goofs, ve které není ani tak důležitý příběh, nýbrž gejzír vtipných dialogů a scének, o něž není díky povaze a pochybné inteligenci hlavních hrdinů nikdy nouze. Ostatně udělejte si obrázek sami, na BonusWebu pro vás máme dostatek relevantních materiálů, kupříkladu obsáhlou recenzi, sadu screenshotů či hratelné demo. A zajímá-li vás, jsou-li stejně stupidní jako hra samotná i její vývojáři, přečtěte si exkluzivní rozhovor se Sebastienem Hamonem, producentem hry a šéfem herní divize Xiliamu.

Fate of the Dragon

Fate of the Dragoon - překvapivě dobrá strategie
Když přišli Overmax Studio a Eidos Interactive s informací o tom, že vyvíjejí strategii, která předčí nekorunovaného krále realtimových, na resource management zaměřených strategií, tedy Age of Empires od Microsoftu, nikdo tomu nevěnoval příliš pozornosti. Čas však plynul, vývoj šel rychle kupředu a Overmax Studio začalo vypouštět první screenshoty ze hry. Všichni pochopitelně zbystřili, neboť obrázky vypadaly opravdu nádherně. A tak není divu, že spousta lidí čekala na trailer či demo - a dočkali se koncem loňského roku, akorát včas na to, aby mohli ještě před vydáním hry říct: „Microsofte, začni se třást strachy!“

Hra Fate of the Dragon patří mezi realtimové strategie, jejichž těžiště spočívá ve vyspělém a rozmanitém resource managementu. Tvůrci si na nás navíc připravili zajímavé řešení herního prostoru, prvky RPG a dalších žánrů, obrovskou komplexnost herního systému a další a další a další věci, jejichž výčet je na samostatný článek. Ostatně přesvědčete se sami, ten článek jsme pro vás totiž připravili a jde o podrobné preview. A nebude-li vám stačit toto, screenshoty i hratelná demoverze jsou vám plně k dispozici.

NBA Live 2001

NBA Live 2001 - nejlepší basketbal pro PC
Jak už název napovídá, NBA Live 2001 je nová verze basketballu od EA Sports, která se od té předchozí liší nejen číslovkou v názvu, ale i vylepšenou grafikou, rychlejším herním enginem, aktuálními soupiskami a dalšími drobnostmi, jenž z ní dělají momentálně nejlepší basketbalový simulátor pro PC na trhu. Obzvláště propracované jsou detaily obličejů i těl, tyto jsou někdy až neuvěřitelné, mnozí hráči jsou si podobní, jako by byli vystřiženi z televizního záznamu.

A co o ní říká naše recenze? „NBA Live 2001 je výborná simulace basketbalu, stále suverénně nejlepší, která svou konkurenci bez problémů potře. Každý si v ní najde své - rychlých akcí i pozičních soubojů je dost a ovládání týmu po taktické stránce dokáže uspokojit i pečlivé stratégy. Přestože přibyly některé nové pohyby hráčů, většinou se vše děje tak rychle, že je lepší se prostě jen soustředit na to, jak se dostat ke koši nebo alespoň k rozumné střelbě. Multiplayer je také výborný a dodává hře nový rozměr, ať už soupeříte s někým po internetu, na síti nebo na jednom počítači.“ Ostatně přečtěte si celou recenzi a uvidíte sami, ke stažení jsme pro vás připravili ještě trojici wallpaperů.

Serious Sam

Serious Sam - špičková 3D akce podruhé
Serious Sam je 1st person akční hra, na které pracují vcelku neznámí vývojáři z CroTeamu. Na kvalitě to nijak neubírá a hlavně - i CroTeam si je vědom, že příběh dělá hodně, a do Serious Sama zakomponovali tak silný příběh s tak chytlavým dějem, že je to až neuvěřitelné. Je-li Serious Sam lepší či horší než Clive Barkerův Undying, to ještě nevíme, neboť review code se nám zatím pod ruku nedostal, co však víme už teď je, že o béčkový titul rozhodně nepůjde.

Ostatně dobře o tom vypovídá úvod Mondyho preview. „Už dlouho se mi do spárů nedostala žádná lepší 3D akční střílečka s first person pohledem, takže když se objevila možnost napsat preview na FPS Serious Sam od společnosti CroTeam, považoval jsem to za vítanou příležitost zbavit se nepříjemných abstinenčních příznaků. Tak se pohodlně posaďte, opřete si bradu do dlaní a nechte si vyprávět pohádku o tom, jak jediný člověk zachránil celé lidstvo.“ No, na co čekáte? Kompletní preview je k dispozici zde, sadu screenshotů naleznete tady, tak šup sem klik tam a obrázek o Serious Samovi si můžete udělat sami.

Simon the Sorcerer 3D

Simon the Sorcerer 3D - Šimon se vrací
Kouzelníka Šimona snad není třeba představovat a byť tentokrát oblékne slušivý 3D kabátek, předpokládám, že jej pozná úplně každý. Ve třetím díle, který vychází pět let po svém předchůdci, se Šimonův svět postaví na hlavu, objeví se v něm rozzuření bojovní červotoči, krásné barbarky i dávní hrdinové. A bude opět na Šimonovi, aby tento bláznivý svět prošel a našel cestu do svého klidného domova. Jak vidno z prvních ohlasů, 3D této adventuře ani náhodou neuškodilo, a tak nám nezbývá, než ji všem milovníkům tohoto žánru vřele doporučit.

Zatím však nevíme, kdo bude hru Simon the Sorcerer 3D v České republice distribuovat a vypadá to, že tuhle informací neví přesně ani Bohemia Interactive, ani Dynamic Systems. Veškerý marketing až dosud dělala Bohemia Interactive, která ji má také ve svých marketingových plánech na březen, včera už nám však na telefonický dotaz její vydání nepotvrdili s tím, že se neví. Hru má totiž na svědomí Hasbro Interactive, firma, kterou koupili francouzští Infogrames (BonusWeb informoval) a jejich tituly v České republice exkluzivně distribuuje Dynamic Systems (bližší info zde). Jak to nakonec dopadne ukáže až čas, co jsme schopni říct již dnes je, že na kvalitě hry se to nijak neprojeví a že se máte opravdu na co těšit, o čemž svědčí i naše preview.

 Settlers 4 - pokračování slavné ságy

Settlers IV - osadníci počtvrté, nyní v češtině
Lokalizační oddělení Bohemia Interactive v současné době pracuje na plné obrátky a výsledkem toho je řada kompletně lokalizovaných herních titulů včetně čtvrtého pokračování populární série Settlers. Pokud nikomu z vás tento pojem nic neříká, vězte, že jde o s pečlivostí Němcům vlastní propracovanou realtimeovou strategii zaměřenou především na těžbu a zpracování nerostných surovin a obstarání potravy pro stále rostoucí počet vašich hladových osadníků. Proslulost série a kompletní česká lokalizace může přinést ovoce v podobě vysoké prodejnosti, záleží ovšem i na tom, jak se hra lidem z Blue Byte povedla.

V tomto čtvrtém díle na nás budou čekat celkem čtyři odlišné národy. Jen tři z nich však bude možné ovládat - Římany, Vikingy a Maye. Speciální funkci bude plnit rasa nazvaná Dark Tribe. Ta bude ovládána výhradně počítačem. Její členové upřednostňují život v pustině a z toho důvodu neustále rozšiřují její rozlohu na úkor úrodné půdy. Vaším úkolem bude co nejdříve tento kmen porazit a přeměnit pustinu zpět v úrodnou zem. Recenzi přineseme v druhé polovině března, zatím vaši touhu po informacích jistě uspokojí naše obsáhlá novinka, navíc se můžete pokochat několika screenshoty.

Desperados: The Shadow od El Diablo

Desperados - tak trošku jiní Commandos
O slávě Commandos, která hvězd se dotýká, není třeba nijak pochybovat. A ačkoliv většina hráči kladně přijatých herních titulů bývá často a s oblibou napodobována, Commandos se tomuto všeobecnému trendu tak trošičku vyhýbali. Až dosud, do doby, kdy německý vývojářský tým Spellbound přišel se svými Desperados. Ten se totiž Commandos hodně podobá (a Spellboundi ani nezastírají, že se nechali touto hrou inspirovat), děj hry však není zasazen do místa a období druhé světové války, ale na Divoký západ a to se vším, co k němu patří.

Příběh hry jakoby vypadl z nějaké americké kovbojky. Hlavní hrdina s drsným jménem John Cooper je profesionální lovec lidí, jehož aktuálním cílem je známý mexický padouch El Diablo. Nebojte se, nebudete na něj sami - na začátku sice ano, ale postupem času naberete až pět dalších dobrovolníků, kteří budou ochotni vám s El Diablem pomoct. To vše si budete moci vychutnat v detailní 2D grafice v celkem čtyřiadvaceti misích. Bližší informace si můžete přečíst v Alenčině novince, pro lepší představu o vizuální podobě tu pro vás máme k dispozici sadu screenshotů no a konečně recenzi přineseme příští týden.

Evil Island

Evil Islands - výborná Role-Playing Strategy
Nival Interactive, vývojový tým v Ruska, není zas až tak neznámým týmem, jak by se mohlo na první pohled zdát. Tihle chlapíci už za sebou totiž mají například hru Rage of Mages, která kombinovala strategii s RPG, a své zkušenosti z tohoto projektu se rozhodli zúročit i u svého dalšího připravovaného herního titulu, kdy nový žánr RPS (Role Playing Strategy :o)) okořenili trošičku inspirací z Warcraftu 3 a tak nějak vlastně vznikl Evil Islands, na němž se pracuje již od roku začátku roku 1998.

A o co ve hře jde? Zeptali jsme se scénáristy Alexe Sviridova. „Jde o příběh mladého muže, který se probudí na pustém ostrově, jenž byl kdysi součástí velké pevniny. Jediné, co po kdysi celistvém kontinentu, přes který se přehnala katastrofa v podobě magické bouře, zbylo, jsou izolované ostrůvky, mezi nimiž se dá cestovat pouze skrze magické portály (což je podobné světům v RoM). Hlavní hrdina nemá žádné větší ambice než zjistit, kdo je a odkud přichází, protože hned v úvodu se ukáže, že trpí ztrátou paměti. Jeho charakter se nedá označit za ryze kladný, někdy je spíš ochoten snížit se ke špinavostem, než aby ohrozil svůj život. Přesto není žádný padouch a když má dobrou náladu, rozdává laskavosti do všech stran, i když z toho nekouká žádný profit. Po mnohých útrapách se mu podaří najít ztracenou paměť a nejen to - nemůžu vám odhalit celý příběh, ale můžete si být jistí, že se věci občas vyvinou zcela neočekávaným směrem. Scénář Evil Islands obsahuje taky některé detektivní prvky a dokonce i love story. Příběh je nelineární - budete si moci vybrat, kterým směrem chcete postupovat a který raději vynecháte.“ Ostatně celé interview s lidmi z Nival Interactive, které jsme pro vás udělali v polovině ledna, si můžete přečíst zde. Novinka je k dispozici tady a chcete-li se kochat screenshoty, můžete tak učinit zde.

Jak vidíte, v březnu se máme opravdu na co těšit. A to jsem se vzhledem k nedostatku místa ještě nezmínil o dalších výborných hrách, třeba Heart of Winter (screenshoty) - datadisku k Icewind Dale, strategii Fallout Tactics: Brotherhood of Steel (screenshoty, demo, wallpapery), akční adventuře Technomage, UbiSofťáckým formulím F1 Racing Championship a dalším zajímavým titulům, které můžete najít v tabulce pod tímto textem. Ty, které by podle našeho názoru neměly ujít vaší pozornosti, jsme pro jistotu vyznačili tučně.

Další hry od Bohemia Interactive, jejichž vydání v Čechách je plánováno na březen
Arthurs Knights Baldurs Gate 2: Collectors Edition Asterix and Obelix
Daily Sport Football Quiz European Super League Sudden Strike Forever
F1 Racing Championship Fallout Tactics: BOS Flanker 2,5
Icewind Dale: Heart of Winter Championship Surfer Legends of Might and Magic
Lego Island 2 Lego Racers Lego Rock Raiders
Outlive Planet of the Apes Pompei
Star Trek: Away team Star Wars: Naboo Rogue Squadron 2 The World Is Not Enough
Triple Play 2002   Worms World Party
Další hry od Dynamic Systems, jejichž vydání v Čechách je plánováno na březen
Magic Artist 3D Ka-52 Team Aligator Best Of Není král jako král
Technomage Buzz Rakeťák z Hvězdného komanda Board Games Classics
Pocket Games Classic Mickey Learning Infants Mickey Learning Preschool
Speedboat Attack Win Games Classic Jagged Alliance 2.5
M&M's Blood 2 Replay Heart of Darkness Replay
Myth 2 Replay Silver Replay War of the Worlds Replay
Traffic Giant Gold Edition Nicktoons Desperados
 Poznámka: seznam titulů plánovaných na březen dodaly firmy Bohemia Interactive a Dynamic Systems.
 Data jsou platná pro 28. února, 18:00, termíny vydání pro Českou a Slovenskou republiku se mohou změnit.

Autor:


Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Další z rubriky

Oznámena střílečka Remnant: From the Ashes od autorů Darksiders

Remnant from the Ashes

Remnant: From the Ashes bude kooperativní akce zasazená do postapokalyptického světa, v němž zbytky lidstva bojují o...

Původní začátek Mafie 3 byl prý tak drsný, že ho autoři nemohli vydat

Mafia III (PS4)

Mafia 3 prý měla na samém začátku obsahovat velice kontroverzní scénu, ale autoři ji nakonec nepoužili. Nejen, že ji ze...

Předobjednávky v Německu už jen pro hry s přesným datem vydaní

Cyberpunk 2077

Pokud němečtí prodejci chtějí prodávat počítačové hry, než oficiálně vyjdou, musí nově svým zákazníkům sdělit přesné...Najdete na iDNES.cz