Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hry za pár korun z měsíce června

  12:00aktualizováno  10:16
Tipem měsíce se stává česká akční hra Hidden & Dangerous v české Deluxe verzi na Level CD *** Další covermountované hry jsou Might & Magic VIII, Virtua Cop 2 a Trans *** CD Projekt spouští dvě nové budgetové edice Výhodná cena a eXtra klasika *** Vychází nový Counter-Strike 1.4 a získává si naše sympatie cenou i kvalitou…

Hidden & Dangerous DeluxeVážení čtenáři, vítám vás opět u našeho pravidelného přehledu her, které můžete získat doslova za hubičku, jejíž cenu jsme stanovili na nejvýše 599,- Kč. V červnu jsme se dočkali dvou vynikajících covermountovaných her, zajímavých slev u českých distributorů a v neposlední řadě i pořádného množství zahraničních budgetovek. Uvidíme, zda si najdete v našem seznamu svého favorita či nikoliv, ale myslím, že tentokrát je to skutečně pravděpodobné.

Tip měsíce - H&D Deluxe
Herním časopisům a celé nabídce zajímavých budgetových her tentokrát jasně vévodil Level, který českým hráčům nabídl titul skutečně špičkový - českou Deluxe verzi první skutečně veleúspěšné hry Illusion Softworks $1#8221;http://bonusweb.cz/pc/recenze/h/hiddenanddangerous.html”>Hidden & Dangerous. Deluxe balení obsahuje jednak původní 3D akční hru z druhé světové války, najdete v ní ale také později vydaný datadisk Fight for Freedom a asi největším lákadlem je skutečně kompletní lokalizace, tedy nejen titulky, ale i dabing, na kterém se podílel například známý dabér Pavel Rímský. Lehkých vylepšení doznalo i grafické zpracování a potěší jistě i mocný editor misí. To vše si můžete koupit už v levnější CD verzi Levelu za 179,- Kč (nic vám pochopitelně nebrání koupit si verzi s DVD, která je ale dražší…).

Herní časopisy - Virtua Cop 2 a Trans
Virtua Cop 2 Score po dlouhé době zklamalo a přišlo s nevýraznou hrou, a to i přesto, že šéfredaktor v minulém čísle přislíbil vynikající 3D strategii $1#8221;http://bonusweb.cz/pc/recenze/b/battlezone2.html”>Battlezone 2. Přiznám se, že jsem již měl napsanou verzi tohoto článku, kdy se B2 stala tipem měsíce, ale ke konci června se na webu Score objevilo nepříjemné oznámení o vynucené změně plné hry (Battlezone 2 bychom se ale měli dočkat později, v příštím či nejpozději přespříštím čísle). Na Score CD 101 tak nalezneme akční hru ve stylu automatových stříleček Virtua Cop 2 (vlastně se jedná o přímou konverzi segáckého coin-up hitu), která sice není špatná, ale mezi ty největší covermountované hity se rozhodně řadit nemůže. Score 101 koupíte na stánku za 180,- Kč.
Zato u GameStaru už nevýrazná hra, u které jsem ani na první pohled nevěděl, o co se vlastně jedná, ani nepřekvapí. Ostatně nemyslím si, že by někomu z vás říkal něco název Trans. Jedná se o - slusně řečeno - podprůměrnou mechovku, která může zaujmout leda skalní fanoušky této specifické akčně/simulační odrůdy počítačových her. Máte-li však chuť na souboje obřích bojových robotů budoucnosti, stačí si připravit 150,- Kč.

GAME4U a Nejlepší hry - RPG a motokáry
Might & Magic VIII: Day of Destroyer GAME4U číslo 19 nám přinesl skutečně zajímavou hru. Leckdo z vás si asi vzpomene na dva díly tradiční RPG série $1#8221;http://bonusweb.cz/pc/recenze/m/mightandmagic8.html”>Might & Magic, které svého času vyšly na Level CD v češtině. Dnes tu máme díl osmý s podtitulkem Day of the Destroyer, který nabízí ještě delší a propracovanější zábavu ve stejném enginu jako zmiňované hry. Chcete-li se podívat do známých světů Enroth a Erathia, popřípadě zbrusu nového Jadame, stačí si připravit 199,- Kč.
Martin Ludvík nám v červnu připravil reedici svých Nejlepších her, kde se nachází rozhodně ne nezajímavé závody Super 1 Karting. Jedná se totiž o jedny z mála hratelných závodů motokár, bohužel už poněkud staršího data. Za 150,- Kč jsou vaše.

GameStore - královská hra
GameStore nám v červnu nabídla krom řady zajímavých áčkových titulů za přiměřenou cenu také jednu hru v naší budgetové kategorii - Šachy 2002, které jsou určeny jak pravidelným, tak i příležitostným hráčům této deskové hry. Za 599,- si můžete tento kompletně český produkt pořídit právě $1#8221;http://www.gamestore.cz/detail.html?cislo=550182”>zde.

Levné knihy - Normality & spol.
Normality Po delší době jsem opět nahlédl do ceníku Levných knih, kde jsem našel mimojiné akční Of Light & Darkness z roku 1998 za 49,- Kč, adventuru Ve stínu havrana za 149,- Kč, český Pasiáns za 99,- Kč, v nadpisu zmiňovanou $1#8221;>Normality - $1#8221;http://bonusweb.cz/pc/navody/navn/normalitynav.html”>návod zde - (nejedná se o českou verzi ze Score, ale o anglický krabicový originál) za 39,- Kč, za stejnou cenu Team Apache a rybaření Fishing Game 3D.

Cenega - těžká práce
U Cenegy jsme opět těžko hledali skutečně zajímavé nabídky, snad se vám ale budou zamlouvat české Heli Heroes za 599,- Kč, strategie Dune 2000 za stejnou cenu, ještě o stovku levnější závodní Need for Speed 4, SimCity 3000 či Sports Car GT. Za zmínku stojí ještě Command & Conquer: Tiberian Sun, za který vydáte taktéž 499,- Kč, na Playstationu pak ISS Pro, Metal Gear Solid, Moto Racer 2, Need for Speed 5 a Superbike 2000, všechny shodně za 599,- Kč.

Playman - Tonic v problémech
V ceníku společnosti Playman jsme nově objevili zajímavou 3D plošinovku ne nepodobnou Raymanovi 2 - Tonic Trouble si můžete koupit za sympatických 499,- Kč.

CD Projekt - výhodná cena a extra klasika
Trainz CD Projekt spouští dvě nové edice, pro nás nesmírně zajímavé. Ve Výhodné ceně se budeme setkávat s novými i staršími hrami kompletně v češtině za 499,- Kč, přičemž už v červnu jsme se zde dočkali zajímavých titulů jako Next Generation Tennis, Pro Soccer Cup 2002 a Trainz. eXtra klasika by pak měly být hry starší, prověřené časem, jejichž cena bude 199,- Kč (mluví se konkrétně o hrách Worms 2, Rails Across America a Dracula 1, u toho však pochopitelně rozhodně nezůstane).

TOP Distributor - Šachy 2002
Ještě jednou se vrátíme k šachovému prográmku pro začátečníky i zkušené hráče, který kompletně v češtině přináší do našich krajin TOP Distributor. Za 599,- Kč jsou Šachy 2002 vaše. Do budoucna hledíme s nadějí k atraktivnějším hrám jako Runaway: Road Adventure.

Zahraniční budget - ať žije Counterstrike!
Červen roku 2002 nepřinesl velkou úrodu budgetových her, ale zato nám dal zajímavý datadisk k Zoo Tycoonu a především novou verzi geniálního modu Counterstrike, což nedostatek nových titulů bohatě vyvažuje.

Counter-Strike 1.4 Animal Paradise Tycoon
Animal Paradise Tycoon je pokusem vytěžit něco ze slávy hratelného a po všech stránkách vynikajícího Zoo Tycoonu, bohužel, výsledek je spíše odstrašující než něčím zvlášť zajímavý.
Z recenze na BonusWebu (Jan Rod): Potenciálně zajímavá, leč ze strany tvůrců totálně nezvládnutá hra.
Hodnocení: 35%

Counter-Strike 1.4
Král mezi mody - to je skutečně výstižná přezdívka pro modifikací Half-Lifu jménem Counter-Strike, která se stala bez diskuse nejoblíbenější multiplayerovou akcí všech dob. Její novou verzi jsme si proto nemohli nechat ujít. Dreb ji pořádně zapařil a výsledek? Nemohlo to dopadnout jinak, než skvěle…
Z recenze na BonusWebu (Ondřej Drebota): Nová verze nejlepší modifikace Half-Lifu, která vás opět dostane a uvrhne do boje mezi speciálními jednotkami a teroristy.
Hodnocení: 90%

Dino Island Dino Island
Malá firmička Monte Cristo, kterou si spojujeme spíše s hrami nevalné kvality, přišla tentokrát s docela zajímavou a variabilní strategií, která vás přenese do prostředí zoologické zahrady, ve které se ovšem nevystavují fádní sloni, žirafy či opice, ale prehistoričtí ještěři.
Z recenze na BonusWebu (Lucie Jiříková): Zajímavá a velice návyková hra, která překvapí svými možnostmi a potěší dvěma různými směry rozvoje…
Hodnocení: 79%

Stealth Combat
Jako motorizovanou špionážní akci označil Mondy tuto zajímavou hru německého týmu Deck 13. Bohužel, její malý rozsah a nevyužitý potenciál ji odsunují do druhé kvalitativní vlny budgetových her.
Z recenze na BonusWebu (Pavel Mondschein): Není to špatné. Ale kromě grafiky by mohlo být všechno o poznání lepší.
Hodnocení: 65%

Zoo Tycoon: Dinosaur Digs Zoo Tycoon: Dinosaur Digs
Na závěr jsem si pak nechal jediný datadisk tohoto měsíce, který padl do rukou zrovna mé maličkosti. Jeho hraní mě bavilo, ale kdybych si ho měl koupit za své, asi bych hodně hodně váhal, protože přínos spočívá jen v několika málo nových misích a objektech, zatímco herní mechanismy zůstaly naprosto tytéž.
Z recenze na BonusWebu (Tomáš Krajča): Datadisk pro zavilé fanoušky, který přináší deset hodin zábavy a něco nové fauny a flóry. Změny v samotné hře jsou ale minimální.
Hodnocení: 70%

Na závěr už mi zbývá jen rozloučení, přání pěkně strávených prázdnin a raně srpnového setkání nad červencovými budgety, slevami a zajímavými nabídkami našich distributorů. Těším se nashledanou!

Autor:
Nejčtenější

Porsche v Gran Turismo Sport
Unikátní edice Gran Turisma s opravdovým autem se už prodala

Jediný kus sběratelské edice závodního Gran Turisma, která mimo jiné obsahovala i skutečné závodní auto, se prodal vskutku rychle. A to navzdory ceně...  celý článek

Cyberpunk 2077
Práce v naší firmě není pro každého, brání se autoři Zaklínače nařčením

Firma CD Projekt Red nečekaně zareagovala na vlnu kritiky, která se na internetu objevila od údajných bývalých zaměstnanců.  celý článek

Divinity Original Sin 2
Divinity Original Sin 2 je kandidát na RPG roku. Sežere ovšem moře času

Hry na hrdiny jsou si často podobné jako vejce vejci, zvlášť ty z ranku fantasy. Vznešení elfové, věčně nabručení trpaslíci a k tomu hromada kostlivců, draků a...  celý článek

Fire Emblem Warriors
RECENZE: Ve Fire Emblem Warriors sekáte nepřátele po desítkách najednou

Ve Fire Emblem Warriors budete na bojišti rozsévat smrt jako nepřemožitelný hrdina nebo hrdinka. A to vše umocněné přepálenými animacemi zdrcujících úderů.  celý článek

Dungeon Keeper (2014)
Activision vymyslel způsob jak lidi motivovat utrácet za mikrotransakce

Firma Activision si nechala patentovat úpravu mechanismu, který se stará o to, aby se v multiplayerových hrách potkávali hráči na stejné výkonnostní úrovni....  celý článek

Další z rubriky

Sherlock Holmes: The Awakened
Kniha vázaná v lidské kůži či podivná hra TRIHAYWBFRFYH. Mýtus Cthulhu

Herní průmysl si od jiných médií půjčuje motivy a nápady odnepaměti. Nikoho nepřekvapí, že již na samém počátku sáhl i do pokladnice jednoho z nejkultovnějších...  celý článek

Hellblade: Senua's Sacrifice (PC)
Vývojáři prozradili některé triky, které používají k oblbnutí hráčů

Abyste se u her co nejvíce bavili, používají vývojáři spoustu triků, kterými nenápadně mění pravidla. Ve čtení pokračujte jen na vlastní nebezpečí, některé...  celý článek

Tracer z Overwatche
Blíží se sportovní revoluce? Vše, co víme o chystané lize v Overwatch

Již letos v prosinci začne zřejmě největší událost v historii progamingu. Blizzard spustí úvodní sezonu ligy ve hře Overwatch, která by časem mohla konkurovat...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.