Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hry za pár korun z měsíce listopadu

  12:00aktualizováno  5. prosince 9:47
Tip měsíce: Thief: The Dark Project na SCORE CD za 180,- Kč *** Skvělé hry na CD herních časopisů: Kohan: Ahriman's Gift za 150,- Kč, Soul Reaver za 179,- Kč, New York Race za 180,- Kč *** Stupid Invaders a Delta Force 3 na GAME4U *** České Brány Skeldalu 2 za 559,- Kč na internetovém obchodě GameStore…

Vážení čtenáři, vítám vás u dalšího dílu seriálu Hry za pár korun. Jak už jistě dobře víte, rozebíráme v něm možnosti, jak si pořídit hru levněji než za 600,- Kč (legálními cestami, pochopitelně). Herní distributoři (no, vlastně jen Dynamici…) před Vánoci ožili, ovšem nejvíce se tentokrát vytáhly herní časopisy, které přinesly hned čtyři plné hry – a všechny velmi zajímavé. Na celkové vítězství by za "normálních" podmínek jistě dosáhla česká hra Brány Skeldalu 2, ale kvůli obrovské konkurenci a především legendě jménem Thief jí zbyly jen pomyslné oči pro pláč (mno... - poz. Vrah).

Tip měsíce: Thief: The Dark Project
Score číslo 105 vyšlo hned na začátku listopadu a i přes již zmiňovanou obrovskou konkurenci nebylo překonáno. A není divu – na druhém CD tohoto herního časopisu totiž naleznete titul, který se po právu zařadil mezi největší herní klasiku. Thief: The Dark Project od Looking Glass Studios vás postaví do role zloděje Garretta a v rámci strhujícího příběhu vás protáhne dvanácti rozsáhlými úrovněmi a naučí vás, jak se správně skrývat, vyhýbat strážím a krást. Hra, která položila základ žánru stealth akcí si jistě místo na herních nebesích zaslouží, Thief ovšem není žádná vykopávka, ale i dnes dobře vypadající a parádně se hrající zábava. Za 180,- Kč ji můžete mít i vy a aniž bych chtěl jakkoliv získat přízeň marketingového oddělení Omega Publishing, které Score vydává, vřele vám koupi Scorete 105 doporučuji.

Herní časopisy – NY Race, Soul Reaver, Kohan
Jak již bylo řečeno, herní časopisy nám tentokrát naservírovaly nabídku opravdu výjimečnou, která se asi hned tak opakovat nebude. Když pomineme famózního Thiefa, musíme se zastavit i u plné hry GameStaru, kterou všichni očekávali s velkým napětím, neboť byla první z "velkých titulů", na které si hráči měli počkat tři měsíce. Kohan: Ahriman's Gift je spíše exkluzivní než kvalitativně výjimečný (opět nesouhlas, tahle strategie mi přijde velmi kvalitní - pozn. Vrah): je nepopiratelným faktem, že si tuto hru nikde jinde než na GameStar CD 46 za 150,- Kč koupit nemůžete, na druhou stranu v žánru fantasy strategií existují i lepší kousky. Nicméně za tu cenu je Ahrimanův dárek jistě skvělou koupí.
Level stabilně nabízí poměrně zajímavé tituly – a ani listopad 2002 nebyl výjimkou. Hra, kterou nám přinesl, potěší především milovníky upírské tématiky a akčních adventur. Jedná se o Soul Reaver, pokračování známé hry Blood Omen: Legacy of Kain. Můžete ji získat na Levelu s DVD či na levnějším Levelu s CD za 179,- Kč.
Těsně před koncem měsíce pak vyšlo ještě Score číslo 106, které svou lesklou obálkou poutalo nejen Jamese Bonda, ale také plnou hru New York Race, tedy titul jednak poměrně nový, jednak i poměrně zábavný, i když o tak průlomovu hru, jako je Thief, se rozhodně nejedná. Nicméně máte-li rádi rychlé futuristické arcade závody a viděli jste film Pátý element, určitě neváhejte si hru za 180,- Kč pořídit.

Game4U – stupidní alieni
V listopadu vyšlo jednak řadové číslo edice Game4U (už 24 – Cenega tak může slavit dva roky vycházení… :o). V něm najdete jedno cédéčko, které obsahuje známou akční taktickou hru Delta Force 3: Land Warrior. Jak už název napovídá, povedete v ní komando elitních speciálních jednotek Delta Force ve spoustě realistických misí. Za 199 korun českých je hra vaše.
Mnohem zajímavější je ale Game4U speciál 7, který obsahuje čtyři CD s lákavým logem a plnou hrou Stupid Invaders - skvělou kreslenou adventurou se spoustou humoru, udělanou podle francouzského seriálu o pěti ujetých mimozemšťanech. Snad jen délka by mohla být problémem, protože hru dohrajete poměrně rychle, ale za cenu 299,- Kč je to bezesporu skvělý nákup.

GameStore – velká aktualizace
Na internetovém obchodě GameStore se objevila řada nových her – a některé z nich se hodí výborně i do našeho přehledu. Začít můžeme českým datadiskem HOMM4: The Gathering Storm (koupit) za 559,- Kč, pak tu máme Brány Skeldalu 2: Pátý učedník (koupit) za stejnou cenu, Pro Soccer Cup (koupit) a Next Generation Tennis (koupit) za 499,- Kč. Shodně za 599,- Kč pak na GameStore seženete Age of Empires GOLD (koupit), Combat Flight Simulator (koupit), Tennis Master Series (koupit), Kingdom Under Fire Gold (koupit) a Hooligan: Storm Over Europe (koupit) shodně za 599,- Kč.

Levné knihy – Battle Isle 4
Po nějaké době jsme pro vás opět navštívili Levné knihy – a co jsme tam nenašli! Největším hitem, který si zde můžete koupit, je Battle Isle 4: Andosia War od slovenského Cauldronu za 199,- Kč. Dále se zde nachází mimojiné kulábr Cue Club za 149,- Kč, česká adventura Dreamland za 99,- Kč, interaktivní film The Dame Was Loaded za 99,- Kč, akční H.E.D.Z. za 69,- Kč, golfík PGA Tour '96 za 99,- Kč, závodní Ultra R.C. Racers Deluxe za 99,- Kč, akční Wargasm za 99,- Kč, remake klasiky Sentinel Returns za 69,- Kč, mix RPG a strategie Enemy Infestation za 199,- Kč, českou akční hru od Zima Software Hypercore za 99,- Kč, sbírku Atari Arcade Hits Volume 1 za 99,- Kč a originální a zábavnou RTS Tone Rebellion za 69,- Kč.

Herní distributoři – předvánoční slevy???
Přehled herních distributorů začneme CD Projektem, který konečně dostal na stánky námi již dříve avizované hry z edice eXtra klasika za 199,- Kč: Worms 2, Worms: Armageddos a Dracula: Zmrtvýchvstání.
U Dynamic Systems se objevila podmořská akce Aquanox za 599,- Kč, Arabian Nights za 399,- Kč, Die by the Sword Limb from Limb za 499,- Kč, Není král jako král za 599,- Kč, Rally Trophy za 599,- Kč, The Nations a The Sting za 399,- Kč, stejně jako vynikající Totally Rollercoaster Compillation (kupte si ji a už vůbec nepotřebujete utrácet za RCT2…), za 399,- Kč můžete mít i Unreal Tournament.
Playman nabízí tentokrát vynikající Worms Battle Pack za 599,- Kč, za stejnou cenu pak Age of Empires GOLD obsahující původní hru a Bonus CD s češtinou, slovenštinou a 55 novými misemi (koupit) a Combat Flight Simulator (koupit).
TOP Distributor nám v listopadu nepřinesl žádnou hru, u Cenegy jsme pak našli jen starý ceník z 30. 10., který nás pochopitelně již nezajímá…

Vánoční tip – Brány Skeldalu 2
Brány Skeldalu II Ve zbrusu nové kolonce bychom vás rádi seznámili se zbrusu novou českou hrou, která se prodává za cenu nižší než 600,- Kč – konkrétně je to na GameStore jen 559,- Kč. Brány Skeldalu 2: Pátý učedník jsou zvláštní, ale nakonec za tu cenu více než povedenou hrou. Více již Petr Poláček a naše recenze: Brány Skeldalu 2: Pátý učedník je hra, která se určitě nebude líbit všem. Hráči akčních her ji neocení stejně jako ti, jenž vyhledávají 3D grafiku. Pro hráče adventur a milovníky inteligentních fantasy příběhů to je jasná volba. Krásná stylová grafika, vynikající hudba a dobrý dabing, na jedničku zvládnuté skloubení adventure, soubojové části a postupného vylepšování postavy, jednoduché ovládání a doufejme, že přátelská cena, to vše dohromady dává skvěle hratelnou, originálně pojatou hru, která bude skvělým dárkem pod vánoční stromek. Hodnocení 80% pak hovoří jasně: koupí BS2 skutečně neprohloupíte.

Zahraniční budget – máme rádi zvířata
Zahraničnímu budgetu tohoto měsíce dominovaly hry zaměřené na zvířata: v datadisku Marine Mania k Zoo Tycoonu jste je mohli chovat, v Bird Hunteru 2003 naopak zabíjet…

Arthur`s Quest Arthur's Quest
Fantasy akční hra na náměty artušovské legendy? To nezní vůbec špatně, řeknete si asi. Bohužel, její realizace se ujal nechvalně proslulý Valusoft – a vypadá to podle toho…
Z recenze na BonusWebu (Michael Stern): Klasická budgetovka z produkce Valusoftu, která definitivně pohřbívá artušovskou legendu a obrací ji v prach. Naprosté nevyužití možného potenciálu fantasy doomovky na silném historickém základu zavdává otázku, zda jsou dnešní vývojáři skutečně ještě soudní lidé.
Hodnocení: 20%

Bird Hunter 2003
Lovecké hry už samy o sobě nejsou v našich krajích bůhvíjak populární. Jak Otakar Schön, tak i odborník v podobě hajného Robátka nám potvrdili, že Bird Hunter 2003 nebudou výjimkou z pravidla.
Z recenze na BonusWebu (Otakar Schön): Z amerických filmů víme, že lov dělá muže mužem a že není lepší způsob, jak strávit víkend než v loveckém srubu v kraji, kde se to jen hemží zvěří. Pozvání na chajdu je pak vrcholným důkazem přízně a bývá náležitě oceňováno. Pozvání od Infogrames bych osobně ocenil ránou do čelisti.
Hodnocení: 20%

Fila World Tour Tennis Fila World Tour Tennis
Jak byste čekali, že dopadne tenisová hra založená na licenci jedné známé firmy vyrábějící oblečení? Že hrozně? Přidejte, je to naprosto katastrofální…
Z recenze na BonusWebu (Dimitrios Vlasakudis): Špatný tenis, o který nemá smysl se zajímat, protože existují mnohonásobně lepší hry a brzy vyjde Tennis Masters Series 2003.
Hodnocení: 35%

Pusher
Logických her jsme letos mnoho neměli. Pusher není projektem, který by tento skomírající žánr měl spasit, ale o docela zábavnou hříčku se rozhodně jedná.
Z recenze na BonusWebu (Ondřej Zach): Nemohu říci, že se z Pushera stane nezapomenutelná klasika, nicméně z hlediska logických her se jedná o nadprůměrný kousek.
Hodnocení: 69%

RealGirls Strip Poker
Tento článek si pochopitelně získal obrovskou čtenost, ovšem kvalitou hry to rozhodně nebylo, protože RealGirls Strip Poker nepatří ani k dobrým pornografickým produktům…
Z recenze na BonusWebu (Otakar Schön): Já měl Strippoker rád. Vážně jsem rád hrával karty s lepými děvami na počítači, jenže to už je pár let zpátky. Tahle hra se ale té staré nevyrovná, tudíž je úplně zbytečná a zaslouží opovržení. Pokud jste mlád, pln života a bez milostných zkušeností: give it a try. Strip Poker
Hodnocení: 40%

Zoo Tycoon: Marine Mania
Druhý datadisk k vynikajícímu Zoo Tycoonu se docela povedl, na druhou stranu o kdovíjak výjimečné dílko se také nejedná. Podle toho jsme také formulovali naše doporučení…
Z recenze na BonusWebu (Tomáš Krajča): Jste-li majiteli původního Zoo Tycoonu a nevlastníte zároveň datadisk Dinosaur Digs, je to koupě, nad kterou se dá minimálně uvažovat. Jen kvůli Marine Manii a jejím inovacím si ale původní hru těžko někdo koupí...
Hodnocení: 66%

A to je protentokrát vše. Bylo toho hodně, ale troufám si tvrdit, že v prosinci toho bude minimálně stejně – vždyť Vánoce se blíží mílovými kroky. Těším se nashledanou u budgetových her z měsíce prosince…

Autor:


Nejčtenější

Revoluční rok 1998 ve hrách. Zvolte tu nejlepší

Nejlepší hry roku 1998

Rok 1998 byl pro hry mimořádně požehnaný. Kromě toho, že vznikl Bonusweb, vyšla celá řada her, které dodnes platí za...

Konec dohadů. Unreal, nebo Quake?

Střílečka Quake je šestnáct let stará a stále září.

Pokud byste si museli vybrat, dáváte, případně dávali jste přednost značce Quake, nebo raději konkurenci v podobě...Hry a porno generují největší příjmy z virtuální reality

Pornografická videa v VR

Největším motorem v oblasti virtuální reality jsou hry a porno videa. Vyplývá to z úniků dat Valve a analýzy...

Lepší než GTA? Ohlédnutí za prvním dílem Red Dead Redemption

Red Dead Redemption

Původní Red Dead Redemption patřilo s přehledem k nejlepším hrám minulé generace konzolí. Cenami ověnčená kovbojka...

Vynikající střílečka Insurgency je dočasně zdarma

Insurgency

Multiplayerová střílečka Insuregncy dostane 18. září nepřímé pokračování nazvané Sandstorm. Aby její autoři zvětšili...

Další z rubriky

Osm a jedna exkluzivní klasika, které by si zasloužily remake na PS4

Killzone 2

Po fenomenálním Shadow of the Colossus vývojáři z Bluepoint Games oznámili, že se chystají na další remake. Půjde opět...

Konec dohadů. Unreal, nebo Quake?

Střílečka Quake je šestnáct let stará a stále září.

Pokud byste si museli vybrat, dáváte, případně dávali jste přednost značce Quake, nebo raději konkurenci v podobě...

Šest nejočekávanějších her, které vycházejí v srpnu

World of Warcraft: Battle for Azeroth

Po slabém červenci se kola herního průmyslu opět roztáčejí. Vychází totiž řada očekávaných her. Pro svého favorita...Najdete na iDNES.cz