Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hry za pár korun z měsíce srpna

  12:00aktualizováno  7:47
Tip měsíce – GAME4U Speciál 5: akční adventure The Devil Inside & Time Machine za 299,- Kč *** Akční závody Ignition na LEVEL CD za 179,- Kč *** Šachy 2002 – kompletně česky za 599,- Kč *** Strategie Commandos na GAME4U 21 za 199,- Kč *** Operation Blockade, Tsunami 2265 a řada dalších zahraničních budgetů…

Devil Inside Vážení čtenáři, opět po měsíci vás vítám u pravidelného seriálu" Hry za pár korun". Běží už dlouho, přesto si neodpustím pro ty, kdo se s ním snad setkávají poprvé, připomenutí, oč vlastně jde. Rozebíráme v něm možnosti, jak si pořídit hry s nejlepším poměrem cena / výkon. V následujících odstavcích tak najdete přehled slev, budgetových titulů a her přiložených k herním časopisům, které se vešly do rozmezí 0 – 599,- Kč.
Protože v srpnu většina hráčů zmizela na dovolenou či k táboráku, není se čemu divit, že se distributoři s nabídkami nepřetrhli. Těch pár zajímavých, které se nakonec objevily, se nemohlo rovnat předchozím měsícům, ale přesto jste si mohli přijít na své. Posuďte sami:

Tip měsíce – Devil Inside & Time Machine
Tipem měsíce se tentokrát jen těžko může stát něco jiného, než vynikající 3 CD čítající kombo akčních adventur Devil Inside a The Time Machine, které se objevilo v pořadí již pátém GAME4U speciálu. Obě hry u nás vyšly v českém překladu, takže pokud nevládnete základním cizím jazykem, můžete i přesto klidně sáhnout do peněženky. V první zmiňované vás čeká netradiční hororová podívaná, která je o to zajímavější, že je snímána televizními kamerami v přímém přenosu, a tak je na vás, abyste, nechcete-li být staženi z vysílání, zajistili divákům akční podívanou. Jak už název druhé z her napovídá, bude se v ní jednat o pohyb časem, a to oběma směry, jak to nastínil ve své slavné knize Stroj času legendární sci-fi spisovatel H. G. Wells. Ačkoli si hra naštěstí nebere příklad ze strašného filmu, který se právě nedávno dostal do kin, nepatří k tomu nejlepšímu, co francouzské Cryo (in memoriam) vytvořilo. Zaujala-li vás některá z těchto her, můžeme vám jen doporučit koupi GAME4U speciálu číslo 5, který na stáncích a v herních obchodech naleznete za příznivých 299,- Kč.

IgnitionHerní časopisy padají jako mouchy
Herní časopisy padají jako mouchy, psal v době pádu nakladatelství Art Consulting ve své reklamě Level. My si dnes tuto větu můžeme bez ostychu vypůjčit, protože ze všech tří titulů, které do našich krajin přinášejí plné hry na CD, vyšel v srpnu pouze Level. GameStar si – stejně jako minulý rok – dal po vydání prázdninového dvojčísla menšího "šlofíka" a redakce Score se pere s následky velké vody, která jejich redakci poblíž holešovické tržnice doslova a do písmene srovnala se zemí, a tak není divu, že se vydání 103. čísla trochu opozdilo.
Level 08/2002 nicméně obsahuje docela pěknou, byť nijak zvlášť výjimečnou, závodní hru trochu ve stylu Micro Machines. Zamlouvá-li se vám pět let starý Ignition za 179,- Kč, není nic jednoduššího, než skočit ke stánku a časopis i se dvěma CD zakoupit.

GAME4U a Nejlepší hry – kocour strikes back
Kromě již v kolonce "tip měsíce" zmíněného speciálu číslo 5 s Devil Inside a Time Machine pochopitelně vyšlo v srpnu i "standardní" vydání GAME4U. I to přineslo nadmíru atraktivní titul – kdo by si nenechal líbit španělskou realtimovou strategii z prostředí druhé světové války, Commandos od Pyro Studios, za pouhých 199,- Kč? Seženete na stáncích, kde se v průběhu měsíce objevila i reedice jedenáctého čísla "Nejlepších her Martina Ludvíka", takže stojíte-li o pěknou dětskou adventuru Chata kocoura Leopolda, připravte si 150,- Kč a vydejte se na cestu k trafice. Ne, že by to byla vyloženě špatná nabídka, ale zajímalo by mě, kdy (a jestli vůbec) se v již dlouho skomírající edici "Nejlepší hry" objeví nějaký nový a opravdu zajímavý titul. Pokusy o vnucení remitendy starších čísel znovu a znovu nespokojeným čtenářům přece nemohou trvat věčně…

Chata kocoura LeopoldaLevné knihy – ty nejlepší ceny
Po delší době jsme pro vás opět podnikli výpravu do "Levných knih", konkrétně se jednalo o prodejnu na Václavském náměstí v Praze. Poslyšte, jaké zajímavé hry jsme tam objevili: RPG Hexplore (vyšlo na Level CD) za 89,- Kč, adventuru Prisoner of Ice za 39,- Kč, vynikající vesmírnou strategii Master of Orion 2: Battle at Antares (vyšlo na Level CD) za 30,- Kč, akční fantasy Get Medieval (vyšlo na GameStar CD) za 39,- Kč, Star Trek: Judgement Rites za 99,- Kč, S.T.O.R.M. za 99,- Kč a za tutéž cenu i Chaos Control a point-n-click adventuru Dark Seed 2 (vyšlo na Level CD). Podivně v nepoměru byly ceny za Descent 1 a 2 - zatímco první díl stál 59,- Kč, dvojka vás přišla jen na 20,- Kč. Tip je tedy jasný :o). Za dvacku jste si mohli koupit i podmořskou Sub Culture (vyšlo na GameStar CD), 39,- Kč vás pak stály vynikající adventury Dark Earth a Shadow of the Comet (obzvláště tu první vřele doporučujeme!).

Cenega – Disneyovky a formule
U největšího herního distributora si můžete nově levně koupit následující tituly: 499,- Kč dáte za Command & Conquer: Red Alert, o stovku více stojí plošinovka Tarzan. 299,- Kč vás bude stát simulátor Red Baron 3D, leteckou arcade akci Red Shark v češtině koupíte za 599,- Kč, Worms 2 se nabízejí za 399,- Kč, máte-li rádi Disneyovky, pak jistě nepohrdnete Donald Duck's Quack Attack Action za 599,- Kč. Stejně vás bude stát i vynikající simulátor F1 2002 a Walt Disney World Quest Magical.
Změn se dočkaly i ceny pro PSX, konkrétně se to týká titulů Croc (599,- Kč), Dune 2000 (599,- Kč), Knockout Kings 2000 (599,- Kč), Superbike 2000 (599,- Kč), Hidden & Dangerous (599,- Kč), SpecOps Steal Patrol (599,- Kč) a TOCA 2 (599,- Kč).

popisekDynamic Systems – opět jen eGames
Minule jsme na pár levných her ze série eGames zapomněli, a tak si je připomeneme ještě teď: Mahjongg Master za 399,- Kč, Puzzle Master a Solitaire Master za 199,- Kč a Space Arcade Collection a Speedy Eggbert za 399,- Kč.
Vlastníte-li pro změnu PlayStation, pak vám jistě přijdou k chuti hry z edice Best of - Gekido za 399,- Kč a N'Gen za 599,- Kč.

Zahraniční budget – hojný měsíc
Protože okurková sezóna propukla tentokrát snad v ještě větším rozsahu, byli jsme nuceni recenzovat i velkou řádku budgetových titulů. Některé z nich nás "nezklamaly" v bídných očekáváních, jiné ovšem příjemně překvapily jejich kvalitou.

Antz Extreme Racing
Poněkud úchylná závodní hra Antz Extreme Racing patří spíše do té první skupiny – oproti jiným shitům, které se v srpnu objevily, má šanci si najít své nadšené hráče.
Z recenze na BonusWebu (Otakar Schön): Hezká závodní hra s horším zvukem pro mladší nebo infantilní hráče. Pokud znáte film, bude se vám líbit moc, pokud ne, dostanete chuť AntZ zhlédnout alespoň na DVD.
Hodnocení: 65%

Eurofighter Typhoon: Operation IcebreakerBritney's Dance Beat
O hře Britney's Dance Beat jsme si již předem mysleli, že půjde o žumpu nejhrubšího zrna, dokonce jsme váhali, zda ji vůbec recenzovat, ale nakonec se z ní vyklubala dokonce jen lehce podprůměrná záležitost...
Z recenze na BonusWebu (Jan Rod): Počítačová hra, vzývající zpěvaččin kult, poměrně pěkně zpracovaná, na můj vkus však poněkud krátká. Fanoušci nechť si přičtou několik (desítek) procent.
Hodnocení: 38%

Eurofighter Typhoon: Operation Icebreaker
Jediným datadiskem, který se v srpnu objevil, byl právě Operation Icebreaker k simulátoru letadla Eurofighter Typhoon. Nepřinesl nic převratného a nabízí tak jen průměrnou zábavu fanouškům tohoto přeci jen okrajového herního žánru.
Z recenze na BonusWebu (Jan Kramárik): Průměrný datadisk ke hře Eurofighter Typhoon, který je určen převážně začínajícím hráčům leteckých simulátorů.
Hodnocení: 55%

Operation Blockade
Typickým představitelem budgetové hry je právě jednoduchá akční záležitost Operation Blockade. Bohužel se zároveň jedná také o typického představitele špatné, ba přímo příšerné a nehratelné budgetové hry, takže vaší pozornosti ji doporučíme jen stěží...
Puzz 3D Thomas Kinkade: Painter of Light Z recenze na BonusWebu (Pavel Prouza): Jedna ze spolehlivě nejhorších her v tomto roce a krásný důkaz letní impotence herních vydavatelů.
Hodnocení: 31%

Puzz 3D
Máte rádi skládačky puzzle? A máte rádi jejich 3D variantu? Tak skočte do obchodu a kupte si nějakou opravdu pěknou krabici s logem Ravensburger, ale rozhodně nezkoušejte sahat po hře Puzz 3D!
Z recenze na BonusWebu (Otakar Schön): Touhle hrou by měli mučit nehodné počítačové hráče v nejhlubším pekle. Chraň vás ruka Páně, ji vůbec zkoušet.
Hodnocení: 1%

Skateboard Park Tycoon WorldTour 2003
Na původní SBPT máme smíšené vzpomínky. Hra nestála za nic, ale 10.000 znaků dlouhou recenzí jsme vyhráli sázku s Eskadrem, šéfredaktorem tehdy ještě fungujícího herního webu iGames. Druhý díl se vydařil o poznání lépe a můžeme ho již zařadit do šuplíčku s označením "snesitelné".
Z recenze na BonusWebu (Jan Rod): Dobře zpracovaná hra s málo chybami za nízkou cenu. A navíc ze skejťáckého prostředí, které je mládeži povětšinou velmi blízké.
Hodnocení: 64%

Tsunami 2265Tsunami 2265
Ještě pár dní před vydáním jsme považovali italskou manga střílečku Tsunami 2265 za černého koně letošních prázdnin. Bohužel, výsledek předčil naše očekávání - ve špatném směru. :o(
Z recenze na BonusWebu (Pavel Mondschein): Spojení arkádové střílečky a akční adventury, které navzdory příznivým prvním dojmům nedopadlo zrovna nejlépe.
Hodnocení: 40%

Nu, a to je asi vše, co pro vás tentokrát mám. Doufám, že jste si mezi vybranými tituly našli svého favorita - a pokud ne, nezoufejte. Třeba to vyjde zase za měsíc. Těším se nashledanou!

Autor:


Témata: Letadlo, simulátor


Nejčtenější

Divinity Original Sin 2
Divinity Original Sin 2 je kandidát na RPG roku. Sežere ovšem moře času

Hry na hrdiny jsou si často podobné jako vejce vejci, zvlášť ty z ranku fantasy. Vznešení elfové, věčně nabručení trpaslíci a k tomu hromada kostlivců, draků a...  celý článek

Call of Duty: WWII
Američan na webu prodával kradené kopie Call of Duty: WW2

V americké Indianě byl zatčen muž za přeprodávání fyzických kopií dosud nevydané hry Call of Duty: WWII.  celý článek

Mafia: The City of Lost Heaven
Legendární první Mafia je opět v digitální distribuci

Fanoušci nejpopulárnější české hry všech dob si konečně zase mohou koupit její digitální kopii.  celý článek

The Orange Box
Na třetí epizodu Half-Lifu 2 čekáme již 10 let. Vzpomínka na Orange Box

Už je to deset let, co vyšel slavný The Orange Box od firmy Valve. Nápad vydat tři nové, zcela odlišné hry v jedné krabici, byl sice na první pohled šílený,...  celý článek

Porsche v Gran Turismo Sport
Unikátní edice Gran Turisma s opravdovým autem se už prodala

Jediný kus sběratelské edice závodního Gran Turisma, která mimo jiné obsahovala i skutečné závodní auto, se prodal vskutku rychle. A to navzdory ceně...  celý článek

Další z rubriky

Netrpělivě očekávanou rubačku ze světa Pána prstenů jsme bohužel nedostali k...
Jatka ve Středozemi. Prvních pár hodin Shadow of War obrazem

Jednu z nejočekávanějších her podzimu hrajeme již třetí den a ještě stále nejsme na konci. Přečtěte si zatím naše dosavadní dojmy.  celý článek

Triss Ranuncul - Zaklínač
KVÍZ: Poznáte herní krásky a hrdinky jen podle obrázků?

Jsou schopné, chytré, krásné či slavné, často i všechno dohromady. A všechny je spojuje výskyt v počítačových hrách. Poznáte herní hrdinky jen podle obrázku?...  celý článek

Grand Theft Auto 5
Jakým typem hráče jste?

Stejně jako se hry dělí do mnoha různých žárů, z nichž každý má svoje specifické publikum, dělí se do kategorií i hráči. Vzájemné nepochopení těchto skupin pak...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.