Hry za pár korun z měsíce srpna

  12:00aktualizováno  4. září 9:17
Parádní budovatelská strategie Cultures 2 na Score CD za 180,- Kč *** Atmosférická tombraiderovka Shadowman v Levelu za 179,- Kč *** Slevy u Cenegy, Playmana a hlavně na GameStore…

I na začátku září vychází na BonusWebu pravidelné shrnutí nabídek slev a budgetových titulů, které lze sehnat za cenu do šesti set korun českých a vypíchnutí těch nejlepších her co se poměru cena/výkon týče. Jako každé čtyři neděle i tentokrát si projedeme hry covermountované našimi časopisy, slevy a speciální edice distributorů a podíváme se i do zahraničí a novinek na poli béčkových herních titulů. Pokud se v červenci hovořilo o herním suchu, srpen nebyl o mnoho lepší a přinesl jen minimální počet skutečně hodnotných nabídek. Vytáhly se snad jen herní časopisy, a to především ten "služebně" nejstarší z nich – Score…

Cultures 2 Tip měsíce: Cultures 2 na Score CD
Score číslo 115 vtrhlo na stánky s vynikající německou budovatelskou strategií ve stylu klasických SettlersCultures 2: Guardians of Asgard. Dílko nepříliš známého týmu Funatics oplývá všemi prvky, které se od hry tohoto žánru a tohoto zeměpisného původu dají očekávat. Je to hra rozvláčná, ale detailní, nabízí spoustu mikromanagementu, pěkný příběh, design misí – a taktéž parádní kreslenou grafiku, která je až maniakiálně puntičkářská a lehce kýčovitá, ovšem zároveň roztomilá a správně infantilní. Za necelé dvě stovky (konkrétně je to 180,- Kč) jde o opravdu dobrou nabídku.

Level: Temná tombraiderovka Shadowman
Shadowman je hra starší, přesto svým způsobem výjimečná. Jedná se o akční adventuru s důrazem na první slovo, přesto se nejedná o pouhopouhou hloupou third-person akci. Důležitý je příběh mrtvého studenta, který se stává Shadowmanem, putuje mezi skutečným světem a zemí stínů a bojuje proti zlu. Temnota čiší už z názvu a Shadowman je hra drsná, která si skutečně nebere servítky. Chytlavá atmosféra a hratelnost, která s přehledem překoná všechna Lařina dobrodružství, to jsou hlavní devízy graficky či zvukově dnes již nijak neohromujícího Shadowmana. Level právě s touto hrou na CD je na stáncích od začátku září a stojí 179,- Kč (případně 219 v DVD verzi).

GameStar: sleva na EUII + Steel Beasts
Poprázdninové číslo časopisecké trojky na našem trhu sice nenabízí přímo plnou hru, jako jednorázovou akci ale obsahuje kupón na slevu balíčku realtimové historické strategie Europa Universalis 2 od Paradox Entertainment a tankového simulátoru se strategickými prvky Steel Beasts. Cena činí 299,- Kč + poštovné. Samotný GameStar je pak k sehnání na stáncích za tradičních 150,- Kč s CD či DVD.

Atlantis 3 GAME4U: Atlantida a Křižáci
V klasickém každoměsíčním vydání edice GAME4U od Cenegy se na stáncích objevila tahová strategie původem z Polska, avšak v české lokalizaci, která nese název Křižáci. Jedná se o spíše průměrnou, technicky nikterak zajímavou, ale slušně hratelnou tahovku s historickým námětem. Cena je tradičních 199,- Kč, o stovku více v krabicové verzi v kamenných prodejnách. Zároveň ještě vyšla o něco zajímavější speciální edice, kterou zdobí adventura Atlantis 3 – jeden z posledních titulů od dnes již neexistujícího Crya, kteý nabízí alespoň trochu kvalitní zábavu. Cena je 299,- Kč na stáncích a 399 v prodejnách.

GameStore: zpátky do školy
Na navrácené školáky jsou směřovány především slevy, které provedl internetový obchod GameStore. Do kouzelné hranice se vešel kupříkladu akční Destroyer Command za 599,- Kč (koupit), devátý díl klasické RPG série Might & Magic za 499,- Kč (koupit), sběratelská edice adventury Myst III: Exile za stejnou cenu (koupit), červí Worms: Battle Pack za 399 (koupit), závodní Midtown Madness od Microsoftu za 299,- Kč (koupit), stejně tak Motocross Madness 2 (koupit), logická Pandora's Box (koupit), vynikající akční simulátor Crimson Skies (koupit), fantasy realtimovka Battle Realms (koupit), hra podle Toma Clancyho Nejhorší obavy (koupit), akční adventura Evil Twin (koupit), fantasy strategie Kohan: Immortal Sovereigns (koupit) a konečně balíček Starlancer + Hypercore, stále za 299 korun českých (koupit).

CD Projekt: Next Generation Tennis 2003
CD Projekt přišel v srpnu s jedinou nabídkou, kterou je tenisová simulace Next Generation Tennis s číslovkou 2003 za 499,- Kč. Hlavním tahákem jsou podle skutečnosti vymodelované kurty US Open a Roland Garros, taktéž bylo licencováno několik skutečných hráčů. Více v brzké recenzi Dimitriose Vlasakudise.

Playman: slevy na konec prázdnin
Playman zlevnil hned několik starších her ve své nabídce. Konkrétně se jedná o tituly Battle Realms (299,- Kč), Evil Twin (299), datadisky Desert Siege a Island Thunder ke Ghost Reconu (599), Myst 3: Exile (499), Nejhorší obavy (299), RPGčko založené na 3. edici AD&D Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor (599), taktickou akci Rogue Spear: Black Thorne (299) a závodní Speed Challenge (299).

Cenega: Báječné dobrodružství & spol.
U Cenegy bylo asi nejvýraznějším počinem vydání dětské hry Báječné dobrodružství za 599,- Kč, dále zlevnila taktická strategie Commandos 2 od Pyro Studios na stejnou částku, Diablo 2 je k mání za stejnou cenu jako datadisk Lords of Destruction, a to 499,- Kč, o stovku méně stojí Hexen 2. 599,- Kč dají hráči za March! Offworld Recon, 499,- pak za NHL 2002, pouhé čtyři stovky stojí slovenská tahová strategie Říše magie a Tony Hawk's Pro Skater 3, 299,- Kč pak vydají ze své kapsy zájemci o Settlers 3 a Tomb Raidera 4.

Zahraniční budget: sucho, sucho, sucho
V srpnu skutečně vyšlo minimum her, což platí překvapivě i pro budgety. Zřejmě už tvůrci vyčerpali všechny shity, které chtěli o prázdninách v absenci konkurence udat, což je možná dobře…

Marble Blaster Marble Blaster
Monster Studio | Garage Games | 1. 8.
Pěkná logická hra nemusí zabírat prostor několika set megabajtů – a přesto pobaví a dokáže zabrat pěkně dlouhou dobu. Marble Blast není výjimečná hra, ale svou kvalitu jistě má.
Z recenze na BonusWebu (Ondřej Zach): Marble Blast předkládá k pokoření slušných 73 úrovní rozdělených rovnoměrně do tří obtížnostních kategorií, nicméně musíme brát v potaz, že první sada levelů, tj. "začátečník", představuje tutorial. Hra tak doopravdy začíná až od úrovní v prostřední obtížnosti. Zpracování mi přijde na jednu stranu prosté, na druhou ovšem milé a účelné a například hudba nezní vůbec špatně. Za zhruba 450 Kč hráč obdrží slušnou hru na odreagování, což se někdy může hodit. Marble Blaster se totiž nehraje špatně.
Hodnocení: 50%

Cruise Ship Tycoon Cruise Ship Tycoon
Cat Daddy Games | Activision Value | 6. 8.
Na první pohled nepůsobí nový počin Activision Value tak katastrofálně jako ostatní hry z produkce této firmy. Ve výsledku mu ale do nadprůměrného zástupce svého žánru ještě něco málo chybí…
Z recenze na BonusWebu (Tomáš Krajča): Bez mučení je nutno přiznat, že ke Cruise Ship Tycoon jsme nepřistupovali bez předsudků. Ze začátku to vypadalo, že nevalná očekávaní překvapivě vyvrátí a bude následovat osud již několikrát zmíněného Atlantis Underwateru. Bohužel, už po pár hodinách hraní se ukázalo, že CST rázem nemá co nabídnout, je stereotypní a není naděje, že by se to do budoucna změnilo, neboť absence variability se netýká jen počtu postavitelných objektů, ale i herních možností, což je tristní.
Hodnocení: 47%

Nancy Drew 8 Nancy Drew 8: The Haunted Carousel
Her Interactive | 25. 8.
Zatím poslední díl nekonečné série adventur Nancy Drew nabízí o trochu lepší příběh, než bývalo doposud zvykem, ale zase je až trochu moc krátký.
Z recenze na BonusWebu (Petr Ticháček): Suma sumárum patří The Haunted Carousel z hlediska hratelnosti k těm povedenějším dílům série, ale bohužel i k těm vůbec nejkratším. Možná i díky nepříliš vysoké obtížnosti (při spuštění hry jsou k dispozici dvě obtížnostní úrovně) je dohrání hry záležitostí šesti až deseti hodin, což je opravdu málo. Přestože by si tedy hra tentokráte zasloužila hodnocení blížící se až k šedesátce, dostává ode mě opět jen průměrnou padesátku, právě kvůli své krátkosti a opět prakticky nulovému technologickému pokroku, který mě popravdě řečeno již delší dobu irituje. Pro mladší a méně zkušené hráče ale vysloveně špatnou volbou být nemusí.
Hodnocení: 50%

A to je pro dnešek vše. Před rozloučením ještě tradiční výzva: nevíme všechno, a tak pokud jste ve svém okolí narazili na zajímavou nabídku, podělte se o ni s ostatními čtenáři v diskusi pod článkem, popřípadě nám pošlete mail na tuto adresu – pak se váš tip objeví v následujícím článku. Děkuji za pozornost a těším se nashledanou příště…

Autor:

Nejčtenější

Zemřel Stan Lee, spolutvůrce komiksového světa značky Marvel

Fanoušci vzpomínají na Stana Lee u jeho hvězdy na chodníku slávy v Hollywoodu....

Ve věku 95 let zemřela legenda komiksu Stan Lee, který byl spolutvůrcem proslulé značky Marvel. O smrti muže, který se...

Hacker objevil chybu ve Steamu, která mu umožnila generovat hry zdarma

Steam

„Hodný hacker“ Artem Moskowsky dostal odměnu půl milionu korun za to, že objevil a nahlásil zásadní chybu ve Steamu. Ta...

Kombinace Dooma s nejnudnější hrou na světě je skutečnou výzvou

Revenant Bus

Modifikace Revenant Bus přináší klasickou (ne)hratelnost Desert Busu do enginu Dooma. A přidává i několik drobných...

RECENZE: Hra o havárii ponorky Kursk je tragickým omylem

Kursk

Kromě samotného nápadu nenabízí hra Kursk vůbec nic, proč byste si ji měli chtít zahrát. Je nudná a technologicky...

Potvrzeno: vzniknou remastery legend Command & Conquer a Red Alert

Command & Conquer (1995)

Po trapném odhalení mobilní verze Command & Conquer letos na E3 se EA pokouší napravit si reputaci. Potvrdilo, že...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Velkolepý ceremoniál Game Awards odstartuje ankety o Hře roku

Josef Fares na předávání The Game Awards

Ceny Game Awards platí spolu s anketami D.I.C.E. a GDC za nejprestižnější hlasování o nejlepších hrách roku....

Blizzard chystá předělávku WarCraftu 3 a nové Diablo pro mobily

WarCraft III Reforged

Zahajovací ceremonie Blizzconu, svátku všech fanoušků firmy Blizzard, poodhalila plány společnosti pro nadcházející...

Pět nejočekávanějších her, které vycházejí v listopadu

Fallout 76

Ani v listopadu nepolevuje nápor zvučných herních značek a za pozornost tentokrát stojí i starší kousky, ať už...

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb
Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v havarijním pojištění opravdu stačí? Každý vám říká, kam máte volat v případě nepojízdného vozidla, ale nikdo zřetelně nevysvětlí, jak vám v dané situaci pomůže vaše pojišťovna.

Najdete na iDNES.cz