Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hry za pár korun z měsíce září

  12:00aktualizováno  9:35
Jako každý měsíc vám i na začátku října přinášíme přehled titulů, které se urodily na komornější, leč neméně zajímavé scéně budgetů a zlevněných titulů. Chcete-li vědět, kam jít pro Half-Life za pět set, SWAT 3 za tři sta či Civilization za dvě stě, pak si přečtěte tento článek.

Gunman Chronicles Úvodem opět krátce o pravidlech, kterými se náš výběr řídí. Na následujících x tisících znacích vám nabídneme seznam her, které můžete sehnat za 599 a méně korun. Jde o aktuální slevy, které se urodily v měsíci září. Informace čerpáme z internetových stránek vždy k poslednímu dni měsíce. Jako třešničku na dortu vám pak nabídneme seznam zahraničních budgetů, které v září vyšly. Snad si alespoň z jedné kategorie vyberete – a pokud ne, nevadí, třeba svou vyvolenou hru najdete za měsíc…

Tip měsíce – Half-Life za pětistovku
Když jsem si tak procházel ceník Cenegy, narazil jsem na zajímavých slev spoustu. Nicméně jen jedna mě zaujala natolik, že jsem přerušil monotónní přepisování do textového souboru, kam si podobné informace průběžně ukládám, a nevěřícně jsem ještě jednou zkontroloval, jestli tomu tak opravdu je a zda si mé oči nedělají jen šoufky z nebohého zbytku těla. Ano, legendární 3D akční hra postavená na radikálně pozměněném Quake enginu, jedna z prvních FPS s nosným příběhem a především geniální atmosférou, i po třech letech díky řadě multiplayerových modů a dvěma datadiskům král všech 3D akcí, no prostě Half-Life jde do slevy, a to poměrně radikální - na 499,- Kč. Za stejnou cenu pak můžete přikoupit rovnou i jeho total conversion Gunman Chronicles. No řekněte – není to prima tip?

Herní časopisy – ticho po pěšině
Herní časopisy zůstaly v letní letargii, a tak jsme se nějakého obzvlášť zajímavého titulu nedočkali. Jako první vyšlo na počátku září Score, kde už tradičně vyšly plné hry tři: hlavní, Civilization zabírající celé druhé CD, Silkolene Honda Motocross GP, solidní, leč nijak zázračná závodní hra s tematikou motokrosu a terénních motocyklů vůbec. To zajímavější jsou hry z edice SCORE Klasika – ať už si myslíte cokoli, říci o Civilization, největší strategické legendě všech dob a parádní tahovce se vším všudy, že je to deset let stará vykopávka, by bylo maximální urážkou pro tuto výbornou hru. A k možná nejlepší arkádové střílečce, žánru dnes již vyhynulému, Xenon II: Megablast, snad také není co dodat. To všechno koupíte na stánku za 180,- Kč a nutno říci, že z herních časopisů jde o koupi nejvýhodnější.

Co se prestižního magazínu počítačových her Levelu týče, nebýt oznámení, že se příště dočkáme RPGčka Might and Magic VII v češtině, asi bych hodně nadával. Takto jen lehce naznačím svou nespokojenost s podprůměrnou plošinovkou Starshot, která by si téměř zasloužila označení „starshit“. Avšak jste-li tak trochu šílení a máte-li v oblibě pitoreskně barevné a kostrbaté 3D modely, jděte za 170,- Kč do toho.

Na konci září nám pak vyšel i GameStar, který si minule dal tak trochu přestávku. Na jeho CD se nachází dva a půl roku stará akční hra Blood 2: The Chosen. Názory na ni se rozcházejí – jedni ji považují za důstojného nástupce skvěle morbidního a vtipného prvního dílu, druzí ji odsuzují za grafickou i designovou jednolitost a Lith engine. Je to na vás, každopádně projevíte-li zájem, připravte si 150,- Kč.

Nox Edice GAME4U a Nejlepší hry
Co se edice GAME4U týče, tentokrát jsme se dočkali hry nadmíru zajímavé, která aspirovala nějakou dobu na titul „tip měsíce“, avšak redakční hlasování (ani Mondy ani Alenka Laru rádi nemají) rozhodlo v její neprospěch – je to legendární akční adventure a vlastně první opravdu výrazná hra tohoto žánru (nepočítáme-li Alone in the Dark): Tomb Raider s prsatou Larou Croft v hlavní roli. Myslím, že není třeba (krom ceny, která činí 199,- Kč, jako ostatně vždy) dalších komentářů. Martin Ludvík jen chabě kontroval reedicí jistě kvalitního, avšak rozhodně ne tak kultovního simulátoru Mig Alley za 150,- Kč v Nejlepších hrách.

Internetový obchod GameStore
GameStore, který se tolik vytáhl minulý měsíc, nám v září tak trochu usnul a nebýt toho, že se na něm oplátkou objevila řada vynikajících nových áčkových titulů, možná bych byl i drsnější ve své kritice. Každopádně na PC se nám objevily levné tituly dva – diablovské RPGčko Nox od Westwoodu s automechanikem v hlavní roli bylo zlevněno na 499,- Kč a budovatelskou strategii citelně připomínající Transport Tycoon, ovšem s větším důrazem na městskou dopravu, Industry Giant, si můžete nechat poslat za 599,- Kč.

Na PlayStation byla nabídka GameStoru poněkud bohatší, milovníci šedých krabiček se tak mohli nadít hned sedmi titulů za jednotnou cenu 599,- Kč. Jde o tombraiderovku Urban Chaos, American McGee's Alice která ve své době překonala Tomb Raidera, Street Skater 2, kde snad ani není potřeba něco dodávat, akční Thunderhawk 2, vynikající závodní hříčku Micro Machines V3, simulaci motokrosu Motocross Mania a dvě realistické závodní hry Sports Cat GT od EA Sports a TOCA 2 od Codemasters.

Cenega – podzimní probuzení
Zatímco o prázdninách náš největší distributor spal a nechal vyniknout internetové obchody, s příchodem podzimu a návratem hráčů do útulných herních doupat se probudil a nabídl nám celou řadu zajímavých slev. Pojďme si je projít postupně. Za 599,- Kč seženeme v prodejnách JRC nepříliš povedenou 3D akční adventuru na motivy filmu Kuřecí úlet Chicken Run a bulharskou strategii nápadně připomínající Age of Empires, Tzar: The Burden of the Crown, která je kompletně počeštěna. 499,- Kč zaplatíme za vynikající akční hru American McGee´s Alice, jeden z nejlepších leteckých simulátorů vůbec Flanker 2.0, již zmiňovaný Half-Life a Gunman Chronicles, českou adventuru se Zdeňkem Izerem v hlavní roli Horké léto 2, simulaci závodů motorek Superbike 2001 od EA Sports a vynikající teroristickou akci SWAT 3 od Sierry. 299,- Kč nás bude stát adventura Atlantis od Crya ve speciální edici GAME4U, 199,- Kč pak zaplatíme za staré herní klasiky: simulátor soubojů mechů Earthsiege 2, letecký simulátor F-14, simulátor vrtulníku Hind, který svého času bořil představy o realističnosti bojové simulace, vynikající budovatelskou strategii Railroad Tycoon od Sida Meiera, klasickou akční strategii Syndicate od Mahjongg Empire Bullforgu a skvělou akční hříčku Worms.

Co se her pro PSX týče, nalezneme v ceníku k 27.9. (poslední, který byl k mání) slevy dvě: jednak jde o skvělé závody historických formulí Monaco Grand Prix a – stejně jako u GameStore – i o Micro Machines V3. Obě hry seženete za 599,- Kč.

Levné knihy – ticho po pěšině
Nabídka vůbec nejlevnějšího „distributora“ u nás vůbec byla tentokrát dosti chudá, takže jsem pro vás musel vytáhnout novinky nevalného názvu – akční hru Apocalypse od Microprose z roku 1997 a hru s všeříkajících názvem Bird Watcher. Obojí si můžete koupit za dvacku, ale tentokrát bych snad raději upřednostnil to pivo… :-)

Zahraniční budget
Protože se v září objevilo opravdu velké množství kvalitních áčkových titulů, nevěnovali jsme na BonusWebu budgetům takový prostor, přesto se pár opravdu zajímavých titulů objevilo. Vezmeme to chronologicky.

Mahjongg je stará čínská desková hra, kupodivu však má i dnes v době moderních technologií nezanedbatelnou přitažlivost. Mahjongg Empire toto jen dokazuje, byť se nemůžeme zbavit pocitu, že některý z freeware konkurenů poslouží minimálně stejně dobře. Lego Racers II Z recenze na BonusWebu (Alena Kiriloviczová): Některé freewarové Mahjonggy vám rozhodně poslouží lépe než tento výtvor.
Hodnocení: 49%

Klasických arkádových stříleček jako byl například legendární Xenon II: Megablast se v poslední době mnoho neobjevuje. Když tedy nějaká přijde, chtělo by se říci: „Je třeba slavit!“ Bohužel, Ray Storm tento mrtvý žánr rozhodně nevzkřísí, neboť se jedná o totálně průměrný titul. Škoda… Z recenze na BonusWebu (Ondřej Zach): Klasická akce ve starém fráčku ověnčená slušnou hratelností.
Hodnocení: 55%

Králem zahraničních budgetů se tentokrát staly závody Lego Racers II. Z na první pohled nepříliš atraktivního námětu (i když – jak pro koho) se nakonec vyklubaly kvalitní a hratelné arkádové závody. Z recenze na BonusWebu (Ondřej Zach): Výborně zpracované nevážně pojaté závody z prostředí Lega.
Hodnocení: 80%

Tak, máme to za sebou, snad vám tento vyčerpávající seznam přišel alespoň trochu vhod. Já se pro tento měsíc loučím a těším se opět za nějaké ty čtyři týdny na shledanou u nové várky her s tím nejlepším poměrem cena/výkon.

Autor:
Nejčtenější

Dungeon Keeper (2014)
Activision vymyslel způsob jak lidi motivovat utrácet za mikrotransakce

Firma Activision si nechala patentovat úpravu mechanismu, který se stará o to, aby se v multiplayerových hrách potkávali hráči na stejné výkonnostní úrovni....  celý článek

Grand Theft Auto 5
Jakým typem hráče jste?

Stejně jako se hry dělí do mnoha různých žárů, z nichž každý má svoje specifické publikum, dělí se do kategorií i hráči. Vzájemné nepochopení těchto skupin pak...  celý článek

Civilization III
Třetí díl kultovní Civilization je dočasně zdarma. Nepropásněte ho

Využijte časově omezené nabídky a zařaďte si starší, ale stále skvěle hratelný třetí díl Civilizace do vaší steamové knihovny úplně zdarma.  celý článek

The Orange Box
Risk, který vyšel. Legendární The Orange Box oslavil desáté narozeniny

Už je to deset let, co vyšel slavný The Orange Box od firmy Valve. Nápad vydat tři nové, zcela odlišné hry v jedné krabici, byl sice na první pohled šílený,...  celý článek

Mafia: The City of Lost Heaven
Legendární první Mafia je opět v digitální distribuci

Fanoušci nejpopulárnější české hry všech dob si konečně zase mohou koupit její digitální kopii.  celý článek

Další z rubriky

Grand Theft Auto 5
Jakým typem hráče jste?

Stejně jako se hry dělí do mnoha různých žárů, z nichž každý má svoje specifické publikum, dělí se do kategorií i hráči. Vzájemné nepochopení těchto skupin pak...  celý článek

SNES Classic Mini
Skvělý dárek pro každého (chlapa)? Retro konzole SNES Mini

S retro konzolí SNES Classic Mini se vracíme do devadesátých let a éry 16bitů. Většina z 21 předinstalovaných her však není jen pro nostalgiky, jsou skvěle...  celý článek

LawBreakers
Průšvih roku? LawBreakers nepomohl ani slavný vývojář

Kvalitní hra ještě není zárukou finančního úspěchu. LawBreakers sice měli všechny předpoklady, aby se stali hitem, v těžké konkurenci se však neprosadili.  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.