Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hry za pár korun z měsíce září

  12:00aktualizováno  8:31
Tip měsíce – GAME4U Speciál: adventury Faust & Aztec od Crya Interactive za 299,- Kč *** GAME4U 20: česká RTS Original War za 199,- Kč *** Level: originální 3D akce Messiah za 179,- Kč *** Score: historická strategie Europa Universalis za 180,- Kč *** Necromania: Trap of Darkness a spousta zahraničních budgetů…

Faust Vážení čtenáři, dovolte mi, abych vás opět přivítal u pravidelného seriálu, který bilancuje možnosti, kterak si pořídit hry s tím nejlepším poměrem cena/výkon. Jako obvykle si probereme možnosti, jak získat zajímavé tituly za cenu nižší nežli 600 korun českých. V následujících odstavcích tak najdete seznam plných her covermountovaných herními časopisy, vydaných ve speciálních edicích, či prostě jen zlevněných českými distributory – a jako třešničku na dortu pak pro vás máme shrnutí zahraničních budgetů, které se v září objevily.
Asi největší událostí září byla změna koncepce časopisu GameStar, který se rozhodl vydávat plné hry jen jednou za čtvrt roku, zato by ale mělo jít o skutečné Hry s velkým H. Dříve bychom se možná rozčilovali, ale než zhůvěřilosti jako Crazy Designer, to skutečně radši takhle. Nicméně i tak se objevila řada zajímavých nabídek, takže už nezdržujme planými řečmi na úvod a vrhněme se rovnýma nohama na tip měsíce…

Tip měsíce – Faust & Aztec
Už minule si prvenství zajistila čím dál tím lepší edice GAME4U s hrami Devil Inside a The Time Machine. Ani tentokrát nebylo o jejím vítězství pochyb, byť se herní časopisy od minula trochu polepšily. Europa Universalis Ale kombo dvou adventur od dnes již neexistujícího Crya Interactive (v prvním případě to není tak úplně přesné, neboť Fausta má na svědomí tým Arxel Tribe a Cryo je jen distributorem) si nás prostě a jednoduše získalo. Koho nezaujme lehce edukativní Aztec běžící na enginu Omni 3D, určitě si nechá líbit sice obtížný, ale chytlavý a hratelný příběh Fausta. Za obojí dáte na stánku 299,- Kč.

Herní časopisy – Messiah & Europa Universalis
V září vyšly všechny tři herní časopisy, ale jak již bylo zmíněno, GameStar vzhledem ke změně koncepce tentokrát plnou hru nepřinesl. Na přiložených CD (či DVD v případě Levelu) zbylých dvou se ale objevily natolik zajímavé tituly, že toho ani není třeba nijak zvlášť litovat.
První se začátkem září objevilo na stáncích Score. Jeho druhé CD zabírá historická realtimová strategie Europa Universalis od týmu Paradox Entertainment. Jedná se o zajímavou hru, která si vysoužila nadprůměrná hodnocení – jediná výtka se opakovala skrz naskrz všemi recenzemi: katastrofální interface. Nu, každopádně, pokud máte zájem, stačí si připravit 180,- Kč.
V polovině měsíce pak vyšel Level, tentokrát ve třech verzích Messiah – samotný časopis jako miniLevel, Level s DVD a ta, která nás zajímá, tedy Level s dvěma CD za standardní cenu 179,- Kč. To je totiž nejlevnější možnost, jak získat nadmíru zajímavou přiloženou plnou hru – akční Messiah. Messiah je originální a pořádně ujetá 3D akce, ve které se chopíte role malého kýčovitě roztomilého andílka Boba a poperete se se zlými silami v jiném stylu, než je obvyklé (sami si rozhodně nevystačíte, a tak bude třeba čas od času vstoupit do jiné postavy a ovládnout ji).

GAME4U a Nejlepší hry – originální válka
Titul Tip měsíce si vysloužilo speciální vydání edice GAME4U se dvěma hrami od Crya. Ovšem daleko k němu nemělo ani standardní číslo tohoto "časopisu". Za standardních 199,- Kč si s ním totiž můžete koupit vynikající českou strategii od Altar Interactive - Original War. Boj mezi USA, Ruskem a arabskými teroristy v daleké minulosti o surovinné zásoby umožňující levně získat obrovské množství energie obsahuje řadu originálních prvků z herního hlediska a nabízí skvělou zábavu na hodně dlouhou dobu. Vřele doporučujeme!
V Nejlepších hrách Martina Ludvíka už se dlouho neobjevil žádný zajímavý, ale co hůř, ani žádný nový titul, a tak jsme se i v září dočkali jen remitendy staršího čísla – konkrétně se jednalo o desítku Original War a přiloženým titulem byla ruská pohádka Kouzelný sen, která potěšila asi především děti. Za 150,- Kč mohla být jejich…

Cenega – klasiky zlevňují
U našeho donedávna monopolního herního distributora jsme se tentokrát dočkali poměrně slušného množství slev, které se navíc dotkly docela zajímavých titulů. Pojďme si je tedy probrat jednu po druhé.
Za 599,- Kč získáte letecký simulátor Red Shark, o stovku levnější je legendární Half-Life, na 299,- Kč zlevnila budovatelská strategie Pharaoh od Impressions a simulátor Red Baron, za pěkných 299,- Kč si můžete pořídit taktickou akci SWAT 3 od Sierry, 499,- Kč vás bude stát klasika realtime strategií Starcraft. Na 299,- Kč pak zlevnila další klasika od Blizzard Entertainment Warcraft 2.
Slevy se dotkly i playstationových titulů, konkrétně se jedná o Colin McRae Rally (599,- Kč), Jedi Power Battles (599,- Kč) a Star Wars Episode 1: Phantom Menace (599,- Kč).

Playman – šachovým velmistrem
Hned tři tituly se dočkaly slevy u společnosti Playman. Rainbow Six: Rogue Spear Jednak šlo o šachový program Chessmaster 8000 (ten si pořídíte za 599,- Kč), dále pak hry Rainbow Six: Rogue Spear podle Toma Clancyho za 499,- Kč a konečně kreslený Scooby Doo za 499,- Kč.

CD Projekt – Drákula mluví česky
Na jinak pěkně udělaných stránkách společnosti CD Projekt nás trochu překvapila absence ceníku, nicméně to nám nezabránilo zjistit, co nového hodnotného nám polský distributor v budgetové oblasti přinesl. Byly to tři kompletně do češtiny lokalizované tituly, mezi nimiž vyčnívala především adventura Dracula od Wanadoo, dále se jednalo o dva díly klasiky od Team 17 - Worms 2 a Worms: Armageddon - vše za jednotnou cenu 199,- Kč.

TOP Distributor – realistická válka chuligánů?
Realistická válka chuligánů – podobný maglajz vznikne, dáme-li dohromady názvy dvou titulů, které TOP Distributor vydal v září 2002. Prvním z nich je strategie Real War, na pohled trochu ošklivá, ale ve skutečnosti docela zábavná (v současné době napjatě očekáváme druhý díl), druhým pak trochu drsnější strategie Hooligans: Storm over Europe, která vypovídá o násilnostech fotbalových fanoušků. Obě hry si můžete koupit za 599,- Kč.

Darkened Skye GameStore – invaze levných her
Po delší době se nějaké ty pěkné levné hry objevily i na našem internetovém obchodu GameStore. Konkrétně se jedná o hry Darkened Skye (499,- Kč), Settlers 4: Trójané a Elixír moci (459,- Kč) a Trainz (479,- Kč).

Zahraniční budget – překvapivě bohatý měsíc
Protože skončily prázdniny, očekávali jsme větší příliv skutečně kvalitních AAA titulů. Nějaké ty skutečně vynikající áčkové hry se také objevily, ale zase až tak moc jich nebylo, a tak proti našim očekáváním dostaly velký prostor na BonusWebu také budgetové tituly a datadisky. Pojďme se tedy na ně podívat trochu blíž.

Aliens vs. Predator 2: Primal Hunt
Hned první z nich je velice zajímavý. Kdo by ostatně nechal bez povšimnutí datadisk k jedné z nejlepších akčních her minulého roku? My rozhodně ne a i když se nejedná o druhý Opposing Force, zajímavá koupě to určitě pro majitele původní hry je.
Aliens vs. Predator 2: Primal Hunt Z recenze na BonusWebu (Vladislav Růžička): Zábavný datadisk ke skvělé hře, který využívá všech jejích předností, ovšem nic originálního nepřináší. Solidní práce, ale jinak výjimečná.
Hodnocení: 73%

Big Scale Racing
Další na holení jsou autíčkové závody Big Scale Racing. Podobně jako ve starší poměrně zábavné hře Re-Volt se i zde setkáme s modely na dálkové ovládání, ale hratelnost je bohužel o poznání horší, než u této postarší gamesky.
Z recenze na BonusWebu (Pavel Prouza): Docela slušné odreagování na pár hodin, bohužel s dost nízkou hratelností. Pokud vysloveně prahnete po závodech R/C modelů, sáhněte po starším Re-Volt.
Hodnocení: 59%

Eye of the Kraken
Krakenovo oko je zajímavý projekt u jen tím, že se jedná o čistě amatérskou hru. Když ho ovšem srovnáme s nedávným hororem Dark Fall, který vytvořil také začínající tým bez bůhvíjakého zázemí, Eye of the Kraken vyjde z tohoto duelu vítězně jasně druhý zmíněný.
Z recenze na BonusWebu (Petr Ticháček): Výsledek dopadl přesně podle očekávání a potvrdilo se, že amatérská hra má jen pramalé šance vyhoupnout se do naprůměru. I přesto ale musím uznat – něco na tom krakenovi je :o).
Hodnocení: 45%

Hard Truck: 18 Wheels of Steel
Simulátor řidiče nákladního automobilu a posléze manažera přepravní firmy vypadá na první pohled jako pořádná zhůvěřilost. Časem se ale titul Hard Truck: 18 Wheels of Steel ukáže zajímavějším, než by jeden čekal…
Z recenze na BonusWebu (Tomáš Krajča): Z pitomého námětu s hodně podprůměrným zpracováním se nakonec vyklubala docela slušná zábava, která se bohužel brzy zvrhne ve stereotyp. Milovníkům nákladních automobilů však můžeme Hard Truck s klidným srdcem doporučit.
Hodnocení: 60%

Micro Commandos
Micro Commandos od Monte Cristo Games nejsou, jak by asi nejeden z vás čekal, Micro Commandos miniaturní verzí klasiky od Pyro Interactive, ale jedná se o pravověrnou a poměrně zajímavou realtimovou strategii, která se bohužel nevyhnula několika nepříjemným chybám.
Z recenze na BonusWebu (Jan Rod): Kvalitní strategická hra se zajímavým námětem a několika originálními nápady. Ovšem na druhou stranu nic převratného.
Hodnocení: 68%

Moonbase Commander
Moonbase Commander se na první pohled tváří jako realtimová strategie, ovšem ve skutečnosti se jedná o originální a velice zábavný mix logické a akční hry, něco mezi Scorched Earth a Hexxagonem. A to už zní docela zajímavě, nu což?
Z recenze na BonusWebu (Otakar Schön): Překvapivě zábavná a osvěžující strategie s inovačím herním systémem a bezkonkurenčním poměrem cena/výkon. Pokud do toho můžeme mluvit (nemůžeme), pak bychom zrovna tuhle hru rádi našli brzy na cover CD některého z papermagů.
Hodnocení: 65%

Nancy Drew 6: Secret of the Scarlet Hand
Necromania: Trap of Darkness Musím říct, že BigPeterovi recenzování dalších a dalších dílů nekonečné série adventur Nancy Drew rozhodně nezávidím. Sága dospěla už k číslu šest – a to jsou minimálně další dva díly už v přípravě…
Z recenze na BonusWebu (Petr Ticháček): Ačkoliv je to jednoznačně nejlepší díl série, stále se mu nepodařilo přeskočit pomyslnou laťku průměrnosti.
Hodnocení: 55%

Necromania: Trap of Darkness
Na klasiky jako Spy vs. Spy nebo Atomic Bomberman chtěla navázat česká gameska Necromania: Trap of Darkness od Cinemaxu. Bohužel, minimálně podle názoru naší recenzentky Gef, ke kterému se vzápětí připojila celá redakce v bouřlivé diskusi pod článkem, se jí to vůbec nepodařilo…
Z recenze na BonusWebu (Petra Soukupová): Akční arkáda s výbornou hudbou, vtipkováním na hranici dobrého vkusu a odbytým zpracováním.
Hodnocení: 47%

A to je už definitivně vše, co jsme pro vás za uplynulý měsíc nashromáždili. Mějte se pěkně a těším se nashledanou u her za hubičku z měsíce října…

Autor:
Nejčtenější

Layton's Mystery Journey
Nová hrdinka, stará a dobrá hratelnost. Recenze Layton's Mystery Journey

Další díl z hádankářské série Professor Layton vyměnil hlavního hrdinu za hrdinku, je o něco víc „casual“, jinak ovšem zachovává všechny dobré stěžejní prvky....  celý článek

Cuphead
RECENZE: Nesnesete pomyšlení na to, že prohráváte? Cuphead není pro vás

Kdyby ve 30. letech existovaly videohry, určitě by byly dvourozměrné a zatraceně těžké. Stejně jako Cuphead.  celý článek

The Evil Within 2
Hororová událost roku. Recenze The Evil Within 2

Tvůrce série Resident Evil nám servíruje další výpravný a skvěle hratelný horor, který nadchne i příznivce her Silent Hill nebo Dead Space. Pro fanoušky žánru...  celý článek

Middle-earth: Shadow of War
RECENZE:Tolkienův svět utopený v krvi. Shadow of War hraje na jistotu

Pokračování výborné řežby na motivy Tolkienova Pána prstenů se drží při zdi a příliš změn nepřineslo. To však neznamená, že by nebylo zábavnou hrou.  celý článek

Naughty Dog
Herní vývojář nařkl svého zaměstnavatele ze sexuálního obtěžování

Ani videoherní průmysl není osvobozen od kauz sexuálního obtěžování. Vývojář David Ballard zveřejnil nařčení, že byl v prestižním studiu Naughty Dog vystaven...  celý článek

Další z rubriky

Triss Ranuncul - Zaklínač
KVÍZ: Poznáte herní krásky a hrdinky jen podle obrázků?

Jsou schopné, chytré, krásné či slavné, často i všechno dohromady. A všechny je spojuje výskyt v počítačových hrách. Poznáte herní hrdinky jen podle obrázku?...  celý článek

SNES Classic Mini
Skvělý dárek pro každého (chlapa)? Retro konzole SNES Mini

S retro konzolí SNES Classic Mini se vracíme do devadesátých let a éry 16bitů. Většina z 21 předinstalovaných her však není jen pro nostalgiky, jsou skvěle...  celý článek

Hellblade: Senua's Sacrifice (PC)
Vývojáři prozradili některé triky, které používají k oblbnutí hráčů

Abyste se u her co nejvíce bavili, používají vývojáři spoustu triků, kterými nenápadně mění pravidla. Ve čtení pokračujte jen na vlastní nebezpečí, některé...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.