Hry zdarma: Co se skrývá za zdmi aztécké pyramidy? Skvělý horor

aktualizováno 
Curse of The Aztecs je hororová adventura, která dokazuje, že život archeologa není žádná procházka rajskou zahradou. Oproti tomu barevná a drogově světélkující arkáda Futuridium kombinuje jednoduchý koncept se skvělým zpracováním.

Curse of The Aztecs

352 MB

Hodnocení­: 90 %

Hráč se ocitá v roli archeologa, který se do nově objevených aztéckých hrobek a chrámů vydává nejenom za poznáním nových kultur a jejich tajemství, ale jako "vedješák" se snaží dopátrat, co se proboha stalo jeho kolegovi, který se z vykopávek nikdy nevrátil.

Curse of The Aztecs

Curse of The Aztecs

Ať se stalo cokoliv, hráč se nachází zcela sám a samotinký na místě, kde by rozumný člověk nechtěl být.

Dveře, které mu otevřou cestu zpět na denní světlo, přitom lze aktivovat jen holí velekněze a ta se nachází kdesi v útrobách chrámu. Hráč tedy postupuje hlouběji dolů, cestou hledá poklady v podobě historických relikvií a různých šperků, pročítá porůznu poházené zápisky pohřešovaného kolegy a zjišťuje, že uprostřed tmavých kamenných chodeb není zdaleka sám.

Futuridium

91 MB

Hodnocení­: 95 %

V roli malé stíhačky likvidujete obří bitevní lodě, které jakoby vypadly z potrefených sci-fi filmů sedmdesátých let, a přitom si vzpomenete na spoustu herních titulů, kterým se Futuridium alespoň v jistých ohledech podobá.

Futuridium

Futuridium

Hráč má se svou stíhačkou na plášti každé bitevní lodě zlikvidovat pomocí svých laserů jakési nody, tedy světélkující prvky, které po svém zničení odhalí jádro lodě. Vše se přitom odehrává v jednom pohybu. Hráč nemůže svou stíhačku zastavit, může jen manévrovat do stran a do výšky a popřípadě na místě svou stíhačku otočit o 180 stupňů.

Koncept hry připomíná situaci ze čtvrté epizody Hvězdných válek, kdy prolétá Luke Skywalker na povrchu Hvězdy smrti kaňonem s cílem zničit loď. Přesně tak se cítí hráč ve Futuridium. Jen s tím rozdílem, že zde lodě neopětují palbu.

The Horroring

185 MB

Hodnocení­: 80 %

The Horroring je založeno na strašení. To probíhá tak, že hráč pomocí "strašící klávesy" (což je mimochodem CTRL) obkrouží nějaké vesničany. Zkrátka kolem nich pomocí hlavní postavy vytvoří uzavřený kruh, čímž se všechny bytosti uvnitř vyděsí. Je to nemotorné a vtipné.

The Horroring

The Horroring

Všechny postavy nad sebou mají jakési okénko po vzoru třeba The Sims, ve kterém se zobrazuje, nad čím obyvatelé zrovna přemýšlejí. Je tedy třeba vyrušit jejich rozjímání pořádným strašením.

Tímto způsobem si hráč kumuluje jakousi duchovní energii, kterou potom použije tak, že pomocí ní může manipulovat se světem živých. Právě takto si totiž vytvoří ony požadované kamarády. Založením požáru, shozením obrovského kamene a podobně. Je jasné, že pokaždé za to někdo zaplatí životem. Při tom všem je třeba dbát na to, aby se hráč nedostal do blízkosti zvědavých inkvizitorů nebo psů, kteří duchy cítí.

Autor:
Témata: Stíhačka, The Sims

Nejčtenější

Dal pěstí feministce v Red Dead Redemption 2, YouTube mu odstavil kanál

Red Dead Redemption 2 - hlavní hrdina mlátí aktivistku

Youtuber vystupující pod přezdívkou Shirrako zveřejnil video, v němž ve hře Red Dead Redemption 2 dá ránu pěsti...

Zemřel Stan Lee, spolutvůrce komiksového světa značky Marvel

Stan Lee

Ve věku 95 let zemřela legenda komiksu Stan Lee, který byl spolutvůrcem proslulé značky Marvel. O smrti muže, který se...

KOMENTÁŘ: Jak Red Dead Redemption 2 zastínil Assassin’s Creed: Odyssey

Red Dead Redemption 2 versus Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey a Red Dead Redemption 2 jsou dva nejnovější přírůstky do rodiny akčních příběhových her v...

PRVNÍ DOJMY: Svět Falloutu 76 je obrovský a detailní, ale vládne mu nuda

Fallout 76

Prvních několik hodin ve světě nového Falloutu nás příliš nepřesvědčilo. Rozlehlý svět není zaplněný adekvátním obsahem...

World of Warcraft Classic je trip pro nostalgiky. První dojmy

World of Warcraft Classic

Návštěvníci akce Blizzcon, ale i majitelé virtuální vstupenky, si vyzkoušeli, jak se hrál World of Warcraft v době...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Xbox nabírá v konzolové válce dech. Projeví se to ale až později

Xbox One X

V aktuální generaci konzolí, která je ve znamení měření sil mezi PlayStationem 4 a Xboxem One, tahá druhý jmenovaný za...

Deset mrtvých značek ze stáje EA. Kterou by měla firma oživit?

Herečky, které se objevily v příběhových filmech Red Alert 3.

Historické portfolio vydavatelství Electronic Arts lze číst více způsoby. Na jednu stranu se u každé značky najdou...

Pět nejočekávanějších her, které vycházejí v listopadu

Fallout 76

Ani v listopadu nepolevuje nápor zvučných herních značek a za pozornost tentokrát stojí i starší kousky, ať už...

Najdete na iDNES.cz