Hry zdarma: našlapaná zombie střílečka a slušná retro hra na hrdiny

aktualizováno 
Crawl připomene zapomenuté klasiky herního pravěku. Zombie Grinder je retro apokalypsa pro více hráčů. A Mustache Armies překvapí geniálně jednoduchou hratelností.

Crawl

Hodnocení­: 75 %

Hráč se nachází ve snovém světě jako z pohádky. Vše kolem je však skutečně jen sen. V kratičkém úvodu do příběhu je naznačeno, že hrajeme za odborníka na psychologii, který se pomocí pokročilých metod dostává hluboko do mysli pacienta, aby mu ulevil od všech strachů a hrůz.

Crawl

Crawl

Hráč se může pohybovat jen po čtvercích jako ve hrách na hrdiny z pohledu vlastních očí někdy z počátku devadesátých let.

Na první pohled je Crawl, alespoň co se týče vizuálního zpracování, až nápadně podobný Minecraftu. Skutečně, dalo by se říci, že první výjev je skoro totožný: pěkné a pohodové prostředí v retro stylu, zpěv ptáků, zvuk tekoucí vody a šumění stromů ve větru.

Na rozdíl od Minecraftu je však Crawl velmi lineární záležitost a nenabízí přílišnou svobodu, maximálně tak dvě až tři ohraničené cesty, kudy se dá vydat.

Zombie Grinder

Hodnocení­: 100 %

Mimořádně zábavná a obsahově neskutečně nacucaná zombie střílečka Zombie Grinder je titulem, za který by se chtělo i platit. Skvělá zábava v retro kabátku ve více hráčích je však vykoupena krutou daní: Zombie Grinder je obrovský žrout času. Jestliže tedy máte do několika hodin někde být, rozhodně vám hru nedoporučuji.

Zombie Grinder

Zombie Grinder

Hra je k dnešnímu datu pouze v jakési testovací verzi a rozhodně nejde o finální stav. Přesto je zcela úžasná. Hráč si vybere svou postavičku, trošku si pohraje s jejím zevnějškem a může se pustit do hraní.

Na výběr jsou hned tři herní módy. V kampani plníte různé úkoly a pomalu postupujete vpřed v jednoduchém ději, pak je tu klasická snaha o přežití, kdy na vás nastupují čím dál obtížnější vlny nepřátel, a nakonec parádní souboje hráčů proti hráčům.

Škoda je jen, že Zombie Grinder neobsahuje hru pro jednoho hráče, a tak je nutné mít k ruce pár hravých přátel. Ale třeba se tato možnost v konečné verzi objeví.

Mustache Armies

Hodnocení­: 85 %

Hráč vytváří armádu svých "klonů", kterými postupně likviduje obrovské zástupy nepřátel v tak třaskavém a výbušném tempu, až se to všechno na obrazovce dá shrnout jen jako "epická akce, ve které všichni vojáci nosí kníry".

Mustache Armies

Mustache Armies

K boji vám hraje velmi zvláštní hudební linka, která je tvořena různými zvuky a ruchy. Jako by někdo zkombinoval všechno, co se dá ve světě zaslechnout, a dal tomu rytmus. Je to podivné, ale skvěle se to poslouchá a výborně to doplňuje náladu bitvy.

Na začátku disponujete jen jedním vojáčkem, kterého přímo ovládáte. Má slabou zbraň i výdrž, ale pár prvních chvilek vydrží. Za každého zlikvidovaného nepřítele dostanete nějaké peníze. Za ty si po každé smrti koupíte lepší "povolání". K dispozici je kromě základního vojáčka také smrtící ninja, chlap s kulometem, granátník a nakonec třeba helikoptéra a bojový robot. Cílem je dostat se na druhý konec mapy.

Vtip je v tom, že po každé vaší smrti se nepřátelé na celé mapě restartují, ale stejně tak vám zůstane vaše předchozí podoba v roli čehosi, jako je zrcadlový obraz či klon. Po první smrti tak už máte vojáky dva, po třetí tři a tak dál.

Další plné hry zdarma naleznete na www.plnehry.cz.

Autor:
Témata: Robot, Vtip

Nejčtenější

Hacker objevil chybu ve Steamu, která mu umožnila generovat hry zdarma

Steam

„Hodný hacker“ Artem Moskowsky dostal odměnu půl milionu korun za to, že objevil a nahlásil zásadní chybu ve Steamu. Ta...

Komunitní sbírka na Star Citizen překonala hranici 200 milionů dolarů

Star Citizen

Více než dva miliony přispěvatelů již na účty autorů ambiciózního vesmírného simulátoru poslalo v přepočtu více než...

RECENZE: Hra o havárii ponorky Kursk je tragickým omylem

Kursk

Kromě samotného nápadu nenabízí hra Kursk vůbec nic, proč byste si ji měli chtít zahrát. Je nudná a technologicky...

Zákazník neuspěl s vrácením Falloutu 76, tak alespoň zdemoloval obchod

Fallout 76 – Official Live Action Trailer

Některým lidem se Fallout 76 nelíbí tak moc, že kvůli tomu sáhnou k výtržnostem. Zákazník v pobočce obchodu se hrami...

Potvrzeno: vzniknou remastery legend Command & Conquer a Red Alert

Command & Conquer (1995)

Po trapném odhalení mobilní verze Command & Conquer letos na E3 se EA pokouší napravit si reputaci. Potvrdilo, že...

Další z rubriky

OBRAZEM: Retro PlayStation vás přenese dvacet let zpět. První dojmy

PlayStation Classic

Retro konzole od Sony se jmenuje PlayStation Classic. Vyjde 3. prosince a obsáhne dvacet předinstalovaných her bez...

Deset mrtvých značek ze stáje EA. Kterou by měla firma oživit?

Herečky, které se objevily v příběhových filmech Red Alert 3.

Historické portfolio vydavatelství Electronic Arts lze číst více způsoby. Na jednu stranu se u každé značky najdou...

Seriál podle Castlevanie byste neměli minout, ani pokud jste hru nehráli

Castlevania

Animovaný seriál z dílny Netflixu sice využívá licenci na sérii klasických videoher, ale funguje i jako samostatné...

Najdete na iDNES.cz