Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hunted: Demons Forge je moderní hrou na hrdiny

aktualizováno 
Z téhle hry dýchá atmosféra starých "kobkařských" časů. Zároveň používá moderní mechanismy.

Hunted: The Demon´s Forge

Jeden z kmetů herního průmyslu Brian Fargo chce svým novým titulem Hunted: The Demons Forge zahrát na nostalgickou strunu. "Nebylo skvělé, probojovávat se hordami monster v kobkách a ztrácet se v rytmu bitek, odměn a sbírání zkušeností?," říká Fargo. "Přesně tohle chci dokázat znovu. Navodit ten pocit, akorát v dobré grafice a moderními prostředky," dodává.

Na začátku hry přichází překvapení. Hned dvě postavy nahlížené z perspektivy třetí osoby procházejí jeskyní. Zprava zasahuje sprška šípů vůdce dua, svalnatého bojovníka na blízko. Okamžitě vystříkne krev. V téhle temné fantasy si servítky nikdo nebere.

Zraněný hrdina je kousek od nás. Právě sledujeme dění přes rameno druhé, ženské postavy.Hunted: The Demon´s Forge Ale jak se takový tým ovládá, ptáme se. "Teď si vezmeme do ruky amazonku Elaru," říká Fargo. "Bojuje na dálku, Caddoca tam vepředu bude ovládat umělá inteligence."

Barbar Caddoc je raněn, přesto stále bojuje v chumlu kostlivců. Problémy mu ale dělají střelci. Clara neváhá, natahuje luk a vysílá po útočnících šípy. Ti si okamžitě začínají všímat jí. Skáče proto do úkrytu a se zatajeným dechem likviduje jednoho střelce za druhým.

Všechny útočné akce ve hře jsou vcelku jednoduchými klávesovými kombinacemi.

Primárním zaměřením hry je akce. Ačkoliv Brian Fargo mluví o jízdě na nostalgické vlně, představuje si jí zřejmě jinak než většina hráčů, kteří zažili časy starých her na hrdiny.

V Hunted totiž můžete zapomenout na podrobné tabulky schopností či komplexní vývoj postavy. Podle Farga ukázal úspěch nenáročného Diabla kudy vede cesta. Také Hunted je hrou na hrdiny v níž se vše podřizuje akci.

Celou hrou projdete ve zmíněné dvojici hrdinů. Na začátku si vyberete toho, kterého chcete ovládat. O kroky druhého se postará počítač. Rozhodnutí však není definitivní. Pokaždé, když dosáhnete kontrolního bodu, na němž se hra mimo jiné uloží, dostanete šanci na přehození rolí.

Elara a Caddoc ovládají také magické útoky aHunted: The Demon´s Forge podpůrná kouzla. Díky tomu se mohou například vzájemně léčit na velké vzdálenosti. Vhodná demonstrace schopností dvojice se naskytla například při nástupu mocného a odporného démona na scénu.

Nejprve se hrdinské duo pouští do rubání v případě Caddoca a střelby v případě Elary. Zanedlouho je ale jasné, že konvenční boj nikam nevede. Proto Caddoc zkouší mrazivé kouzlo a Elara znehybněnou stvůru speciálním úderem tříští na milion kousků.

Podobných situací nabídne hra celou řadu. Proti dalšímu silnému soupeři Elara použije speciální podpůrné kouzlo. To Caddoca vybaví mocnou silou a časově omezenou aurou nedotknutelnosti. S takovou se může přímo vrhnout na sebevětší monstra.

Využít bude možné i Hunted: The Demon´s Forgeokolností, které se naskytnou. Třeba olejová skvrna volá po zapálení ohnivým útokem. Pakliže se do toho pustíte, zjistíte, že oheň pohltí dřevěné sloupy, následkem čehož padající strop pohřbí množství nepřátel.

A co třeba použít Caddocovu schopnost, kterou donutí protivníky bezbranně se vznášet a ulehčí Elaře práci s jejich likvidací. Je třeba dodat, že šípů má hrdinka jen omezené množství, takže se je po boji vyplatí opět posbírat. Ani Caddocovy štíty nevydrží věčně. Jakmile se jeden rozpadne, je nutné použít či najít další.

Magické schopnosti si hrdinové zpřístupňují nalezenými krystaly. Všechny útočné a obranné schopnosti mají několik úrovní, na něž se můžete dostat přidáváním krystalů. Bude jen na vás, zda si zpřístupníte maximum talentů, nebo zda budete rozvíjet několik z nich.Hunted: The Demon´s Forge

Kdo čeká rozlehlý otevřený svět, bude zklamán. Hunted je striktně lineární záležitost. Aby to ale nebyl zase příliš přímočarý zážitek, můžete se těšit na vedlejší úkoly či objevování tajemství.

O ozvláštnění průběhu hry se postarají také slovní přestřelky obou hrdinů. Každou chvíli se pošťuchují a snad můžeme tvůrcům věřit, když říkají, že to bude zdrojem nejen vtipných hlášek, ale i scének.

Dva hrdinové nejsou ve hře pro nic za nic. Od počátku se počítá s kooperativní hrou více hráčů.

Hunted: The Demon´s ForgeHunted: Demons Forge se pravděpodobně netrefí do chutě pravověrných fandů her na hrdiny. Brian Fargo ale neříká, že se chce vracet zpět v čase. Podle něj je Hunted moderním zástupcem tohoto žánru, kterého si žádá doba sama. Ať už je to ale jakkoliv, jisté je, že to bude velmi akční a spektakulární zážitek. A právě to dnes frčí.

Autor:


Témata: bitka, Demonstrace

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Prohrabování popelnic může být zábava. V české hře Hobo hrajeme za bezdomovce

Hobo: Tough Life

Pokud se chcete vžít do role bezdomovce a nechce se vám kvůli tomu udělat nějakou kardinální blbost a skončit na...

Pouliční demonstrace jako zábava? Hrajeme Riot: Civil Unrest

RIOT - Civil Unrest

Originální realtimová strategie z prostředí pouličních protestů má veliký potenciál, bohužel však naráží na nepovedené...

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...Najdete na iDNES.cz