Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW minutky: Blíží se nová generace iPodů

  12:01aktualizováno  3. listopadu 9:21
Apple prohrálo další spor o patenty na iPod. Nevzdává se a příští týden představí novou generaci populárního přehravače. Infineon se podílí na vývoji XboX360 a OpenOffice.org nabírá na síle - stahujte novou betu.

Creative získalo další patent na MP3 přehrávače
V oblasti MP3 přehrávačů zuří v poslední době patentová válka. Poslední spor Apple prohrálo s Microsoftem a bude muset platit Microsoftu patentové poplatky za několik funkcí, které využívá iPod a které má nyní patentované Microsoft. Minulý týden ovšem prohrálo Apple další spor s Creative.
Creative byla první společnost, která uvedla na trh přenosný přehrávač. I přesto, že byla první, tak byla poražena iPody od Apple, které přišly na trh až po roce. iPod ovšem využívá stejné rozhraní pro organizaci hudby v přehrávači, které se objevilo v přehrávači od Creative.
Není jasné, zda bude Creative po Apple požadovat poplatky za to, že v iPodu používá stejný systém pro umístění souborů a systém pro práci s menu.

Apple se nevzdává – multimediální iPod se blíží
Po čtyřech letech od uvedení prvního iPodu se chystá menší revoluce. 7.září bude v San Franciscu představena nová generace iPodů. I když Apple vše důkladně tají, pár informací na veřejnost prosáklo.
Základní verze nového iPodu by měla obsahovat velmi kvalitní displej a podporu pro přehrávání videa. Nepotvrzená je informace, že tento iPod bude obsahovat výstup pro připojení k televizi a 5.1 zvukovému systému. Změněny budou i obvody zajišťující přehrávání zvuku. Zvuk prý bude ještě kvalitnější a věrnější.
Dalším modelem je Ipod Shuffle. O tomto kousku toho není zatím příliš známo, pouze to, že bude obsahovat navíc podporu flash pamětí. V souvislosti s tímto modelem prý Apple podepsalo smlouvu na stálou dodávku flash pamětí se společností Samsung.
Poslední představený model by měl být exotický. Kombinace iPodu a mobilního telefonu? Inu proč ne. Na tomto modelu prý Apple již několik let spolupracuje s výrobcem mobilů Motorola. Samozřejmostí je využívání multimediálních funkcí iPodu ve spojení s telefonem. Jako melodii si tak můžete nastavit libovolnou písničku a volajícímu údajně půjde přiřadit i video, které se zobrazí na displeji, jakmile vám ona osoba zavolá.
Z tohoto modelu ovšem nejsou příliš nadšení mobilní operátoři – bojí se snížení příjmů z prodeje vyzváněcích melodií a dalších featurek. Zatím ovšem nebylo potvrzeno, zda tento model bude 7. září opravdu představen.

Infineon se bude podílet na XboX 360
Infinenon podepsal smlouvu s Microsoftem na vývoj a dodávku technologií pro next-gen konzoli XboX360.
Protože XboX360 bude obsahovat celkem 3procesory, bude velmi záležet na propustnosti paměti. V novém XboXu by se měla objevit modifikovaná paměť GDDR3, která bude přístupná jak pro procesory, tak pro grafický čip od ATI. Paměti budou umístěny na 128bitové sběrnici s maximální propustností 22,4GB/s. Infinenon pro paměti navrhl speciální řadič, který umožní současný přístup do pamětí jak procesorů, tak i grafickému čipu.
Infinenon pro XboX360 bude také dodávat vlastní bezpečnostní čip. Pro něj byla vyvinuta vlastní ověřovací technologie. Čip bude kontrolovat, zda nebyla konzole modifikována a také by se měl podílet na zjišťování legálnosti hry.

OpenOffice.org 2.0 – Beta2
Freewarový balík kancelářských aplikací OpenOffice.org je stále více populárnější alternativou k nejrozšířenějšímu Office od Microsoftu. Na rozdíl od něj je totiž zadarmo a nabízí stejné funkce při zachování kompatibility dokumentů s Microsoft Office.
Nyní je na světě veřejná betaverze OpenOffice.org, která oproti první řadě programu přináší několik zajímavých zlepšení. Byla zvýšena kompatibilita dokumentů s Microsoft Office, takže dokumenty by měly být mezi těmito platformami 100% přenosné. Také byla vylepšena podpora XML ve formátu OASIS.
Pokud byste chtěli nový OpenOffice.org vyzkoušet, můžete stahovat zde. Balík aplikací je dostupný pro všechny myslitelné operační systémy a v současné době nabízí 11 jazyků.

Zdroje: Tom´s Hardware, Digit-Life

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...

Najdete na iDNES.cz