Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW minutky: Čtyři grafické karty ve SLI na jednu desku

  12:00aktualizováno  3. listopadu 9:56
Detailní popis hacknutí systému *** Yahoo! PhotoMail Beta - pošlete až 300 fotografií *** Jahoo! je žalováno za nesmazání lechtivých obrázků *** Netscape 8 poškozuje Internet Explorer *** Čtyři grafické karty ve SLI na jednu desku

Detailní popis hacknutí systému
Wired vydal detailní informace o tom, jak se skupince hackerů podařilo zkopírovat databázi, ve které je vedeno více než 310 000 jmen - včetně osobních údajů. Data byla ukradena ze společnosti LexisNexis přes systém Accurint.
Uživateli tohoto systému poslal hacker trojského koně (který byl maskován za obrázek slečny s pěknýma očima a hlubokou duší;-). Díky tomu získali přístup na jeho PC a odchycení logovacích údajů již nepředstavovalo problém. Tak získali i název účtu administrátora – chybělo jim ovšem heslo. Zde se zřejmě inspirovali filmem Operace Hacker 2 a skvěle využili sociálního inženýrství. Stačil jeden telefonát s žádostí o reset hesla na administrátorském účtu. A výsledek – plný přístup do systémů včetně databází.

Yahoo! PhotoMail Beta – pošlete až 300 fotografií
Jahoo! spustilo testovací provoz služby PhotoMail, která umožňuje velice snadno posílat obrázky e-mailem s možností on-line sdílení. Podobných služeb existuje v současné době několik. Oproti nim má ovšem Jahoo! PhotoMail výhodu v off-line klientovi. Díky němu si vše pohodlně připravíte a až budete on-line, tak klient vámi zvolená data odešle. Velkou výhodou je nepřipojování fotografií k e-mailu. Když vám totiž přijde 100MB příloha, tak moc šťastní nebudete. Jahoo! vaše fotografie uloží na své servery a příjemcům zprávy pošle pouze e-mail, kde mají vámi zvolené fotografie hledat. Samozřejmě nezapomene přiložit jméno a heslo. Přes klienta můžete najednou poslat až 300 fotografií. Jedinou podmínkou pro využívání této služby je vlastnit účet na Jahoo! a sáhnout si MailPhoto klienta.

Jahoo! je žalováno za nesmazání lechtivých obrázků
Když jsou dva lidé spolu, ne vždy jim to vydrží. A potom zůstanou jen vzpomínky a fotky. A právě fotky své bývalé přítelkyně se rozhodl využít jeden Američan ke své vlastní zábavě. Na chatech, diskuzních fórech a podobných zlodějích času se vydával za ženu a odkazoval na lechtivé obrázky své ex-přítelkyně. Ta se to dozvěděla a když se s ním nedohodla, rozhodla se obrátit na samotné Jahoo!, kde měl tento chlapík uloženy ony fotografie.
V lednu se dotčená osoba rozhodla obrátit na Jahoo! s žádostí o odstranění fotografií. Odpovědi se nedočkala a smazání také ne. Ani po dvou měsících komunikace prý Jahoo! nereagovalo. Až v březnu prý ředitelka komunikace u Jahoo! slíbila smazání fotografií. Dosud se tak ovšem nestalo a tak se ex-přítelkyně rozhodla podat žalobu na Jahoo!. Určitě nezapomene žádat pořádné odškodné.

Netscape 8 poškozuje Internet Explorer
Pokud si nainstalujete nový alternativní prohlížeč Netscape 8, můžete se připravit o podporu formátu XML. Netscape totiž jako renderovací jádro využívá část Internet Exploreru. Tato spolupráce ovšem není moc ošetřena a tak většinou dochází k nefunkčnosti XML. Některé servery začaly uživatelům radit, aby z registrů Windows odstranily klíč, který tohle způsobuje. Netscape 8 ovšem tento klíč při svém spuštění vytvoří znova. Podle tvůrců se na nápravě již pracuje a měla by být dostupná během několika dní.
Tato situace vyvolala v zahraničních médiích velkou kauzu. Řada médií prožívala okurkovou sezónu a tak se na svět dostaly opravdu zajímavé články. K těm úsměvným patří, že Microsoft doporučuje Netscape 8 odinstalovat. A samozřejmě na konci tohoto článku nechyběl elaborát, jak Microsoft likviduje alternativní prohlížeče. Docela hardcore zprávou bylo, že Microsoft přes službu AutoUpdate změnil Internet Explorer, aby Netscape 8 nemohlo správně pracovat. Docela pěkná kachna...

Čtyři grafické karty ve SLI na jednu desku
Určitě si pamatuje uvedení grafické karty, která obsahovala dvě grafická jádra od nVidie zapojená do SLI na jednom PGB. Docela diskutovaným tématem bylo, zda půjde propojit tyto dvě karty a získat tak renderovací výkon čtyř grafických procesorů. Dneska si už můžeme říct, že to možné je.
Firma Gigabyte totiž navrhla novou základní desku GA-8N-SLI Quard, která obsahuje čtyři PCI Express sloty. Díky tomu můžete desku osadit čtyřmi grafickými kartami v režimu PCI E x8, nebo dvěma dvoučipovými kartami, přičemž rozhraní pro každou bude x16.
Návrh samotné desky je také velmi zajímavý. Jako northbridge byl použit čip ze stáje Intelu a jako southbridge nForce 4 pro procesory AMD. Je velmi zajímavé, jak Gigabyte donutil tyto dvě rozdílné komponenty spolupracovat. Deska je určená pro procesory Intel Pentium 4 a nacpat ji můžete jenom DDR2 pamětmi. Pro připojení periferií nabízí čtyři SATA2 porty, 10 USB 2.0 portů a tři porty FireWire.
Gigabyte bohužel neoznámil, zda se tato deska dostane do prodeje. Určitě by se pár šílenců se zájmem o koupi našlo...

Zdroje: Tom´s Hardware, Digit-Life

Autor:


Témata: hacker, Intel, Microsoft

Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

Zaklínač 3: Divoký hon

Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...Najdete na iDNES.cz