Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW minutky: Další myš pro opravdové hráče

  12:00aktualizováno  3. listopadu 9:48
Další myš pro opravdové hráče *** Vydavatelé chtějí pozastavení Google Print *** Zemřel vynálezce integrovaného obvodu *** E-mail Hardware Firewall

Další myš pro opravdové hráče
Rauer DiamondBack Plasma Limited Edition Firma Razer je známá především jako výrobce počítačových myší, které jsou určené pro hráče. Její myš Razer Diamondback způsobila kdysi doslova šílenství. Nabízela totiž velmi pokročilý senzor, který byl schopen rozpoznat i nepatrný pohyb a navíc měl speciální úpravu pro dobrý pohyb na podložce. I dnes patří myš mezi opravdové skvosty.
Nyní ovšem Razer uvádí na trh novou myš, která svého předchůdce ve všech ohledech překonává. Nese název Razer RZD-1600C a využívá nový způsob snímání pohybu. Využívá totiž infračervené paprsky - místo klasické diody nebo laseru. Díky tomu má snímač rozlišení 1600dpi a zvládá snímat pohyb 6400x za sekundu. Pro rychlý přenos informací do počítače je využito 16bitového rozhraní, místo klasického 12bitového. USB konektor bude stejně jako u předchozího modelu pozlacený. Nebude chybět i funkce AlwaysOn, která zajišťuje vždy 100% připravenost snímače, i když s myší delší dobu nepohybujete.
Design vychází z předchozího modelu DiamondBack. Váha je příjemných 90gramů, takže vás i po dlouhém hraní nebude bolet ruka. Pro lepší pohyb jsou klouzavé plošky myši vyrobeny ze speiciálního teflonu, který snižuje tření a zvyšuje tak rychlost pohybu.

Vydavatelé chtějí pozastavení Google Print
Služba Google Print měla pomocí internetu nabízet knihy k přečtení. Knihy měly být z pěti největších knihoven na světě: knihovny Harvardu, Stanfordské university, Michiganské university, Oxfordu (v Anglii) a New York Public Library. Dvě ze jmenovaných, Michigan a Stanford, svolily Google aby digitalizoval i knihy, na které se stále vztahuje ochrana v rámci autorského zákona.
To se ovšem nelíbí Asociaci vydavatelů, Association of American Publishers, které vadí, že by tak vydavatelé mohli přijít o zisky z prodeje knih a taky o poplatky za autorská práva. Členové Asociace vydavatelů se ale nyní ptají dokonce i na to, jestli má Google jakékoliv právo cokoliv vůbec digitalizovat - vytvoření digitálních kopií v tomto objemu pro komerční účely totiž vyžaduje vlastnit svolení vlastníka práv.
Google je podle všecho ochoten s asociací jednat. Doufá, že vydavatelství svolí díla digitalizovat a uveřejnit na internetu.

Zemřel vynálezce integrovaného obvobu
Dne 20. června 2005 zemřel vynálezce integrovaného obvodu ve věku 81 let. Právě díky jeho vynálezu funguje dneš většina elektronických zařízení včetně počítačů.
Jack Kilby byl jeden z nejvýznamějších vynálezců moderní doby. Nejprve pracoval v Texas Instrument, kde tým, který vedl roku 1958, představil prototyp integrovaného obvodu. Roku 1960 začala masová výroba.
Od roku 1970 pracoval Kilby víceméně jako nezávislý vynálezce, zabýval se, mimo jiné, také možnostmi využití křemíkových součástek pro výrobu elektrické energie ze slunečního světla a prosazoval ideu přenosného kapesního kalkulátoru.
V roce 1982 byl uveden do americké národní síně slávy vynálezců. V roce 2000 obdržel Nobelovu cenu za fyziku.
Díky tomuto člověku dnes čtete tento článek na počítači a hrajete hry na počítači. A přesto se na něj zapomíná.

E-mail Hardware Firewall
Společnost 3Com, zabývající se vývojem síťových komponent, přišla s firewallem, který se od ostatních poněkud liší – slouží totiž speciálně k ochraně e-mailových serverů, jako jsou Microsoft Exchange či Lotus Notes. Nový produkt nese název Email Firewall a používá technologii s názvem BorderWare, která kontroluje všechny příchozí zprávy na:

 • přítomnost nevyžádané pošty: detekce hromadně rozesílaných zpráv, filtrování podle vzorců, porovnávání s pravidelně aktualizovanými spamovými seznamy
 • přítomnost virů, ať už se jedná o červy, trojské koně nebo „obyčejné“ viry. Virová databáze je také automaticky aktualizovaná
 • kontrola obsahu a příloh: tato funkce umožňuje administrátorům nastavit filtrovací pravidla dle vlastní potřeby
 • generování zpráv pro přehled o využívání e-mailu

 • Na trh se tak dostává další nástroj, který by nám mohl pomoct vyhrát válku nad spamem.
  Autor:


  Nejčtenější

  Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

  Mashinky

  V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

  RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

  Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

  Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...  RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

  Lust for Darkness

  Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

  KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

  Far Cry 5

  Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

  Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

  Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

  Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

  Další z rubriky

  Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

  Infinity Blade II

  Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!  Najdete na iDNES.cz