Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW minutky: Fenomén jménem weblog

  12:00aktualizováno  3. listopadu 9:31
Fenomén jménem weblog *** CPU Intelu budou mít paměťový řadič *** ATI v herních mobilech *** Microsoft bude pořádat pravidelné seance s hackery

Fenomén jménem weblog
Dříve bylo v módě psát si deníčky. Dnes v moderní době jsou "in" elektronické deníčky, tzv. weblogy.
Oproti klasickým deníčkům mají několik výhod i nevýhod. Klasický deníček je většinou ostatním osobám utajen a tak se autor pouští i do „zajímavějších“ témat. Oproti tomu weblog je určen pro prezentaci autorových myšlenek na internetu.
Blogování je ovšem nyní v módě a kdo nebloguje není „in“. Dokazuje to i studie společnosti Technorati. Podle ní vznikne každou sekundu na internetu nový blog. V současné době jich je na síti kolem 14,2 milionu a jejich počet stále roste.
Studie ovšem sledovala několik tisíc blogů a zjistila, že 13% z nich je aktualizováno minimálně jednou denně, a 53% je aktualizováno alespoň 1x do týdne. Zajímavé také je, že hodně blogerů vydrží psát a tak 65% blogů je 3měsíce od založení pravidelně aktualizováno.
Osobně žádný blog z nedostatku času nepíšu, ovšem dva navštěvuji pravidelně a doporučuji je i vám. První je Marigold, osobní deníček internetové legendy Patricka Zandla. Druhý, spíše pro zasmání je Ostravak bloguje Je psán ostravským nářečím, ale zatím nikomu nedělalo velké problémy text „přelouskat“. Ostravaka opravdu doporučuji, ideální pro zlepšení nálady.

CPU Intelu budou mít paměťový řadič
Když AMD uvedlo Athlon64, trošku překvapilo tím, že do procesoru integrovalo paměťový řadič. Oproti řadiči v čipsetu má několik výhod. Jednou z hlavních je zkrácení reakční doby a také vyšší propustnost. Dále také není tak důležité, jaký si vyberete čipset, přístup do pamětí budete mít vždy stejný. AMD se tento krok vyplatil, ovšem Intel stále prosazuje paměťový řadič integrovaný do čipsetu.
Podle studie společnosti In-Stat mají vlastní paměťový řadič pouze procesory AMD K8, což činní zhruba 20% podíl z trhu. Ovšem do roku 2007 by to mělo být již kolem 65%. In-Stat sice nepočítá s tím, že by se AMD rozrostlo a stalo jedničkou, ale že Intel také přistoupí na integrovaný paměťový řadič v procesoru.
Jako první by se této vymoženosti měly dočkat serverové procesory Xeon a Itanium nové generace. Postupně by měly na řadu přijít i desktopové procesory. Teorie je to zajímavá, nicméně Intel ji nepotvrdil ani nevyvrátil.

ATI v herních mobilech
V minulém roce proběhla internetem zpráva, že ATI dokončila grafický akcelerátor pro mobilní zařízení. Od té doby o čipu Imageon 2300 nebylo slyšet. Nyní se znova vrací na scénu v herním mobilu LG SV360.
Imageon 2300 je schopen vykreslovat až milion pixelů za sekundu při rozlišení 320 x 240 dpi. Sama ATI prohlásila, že spolupracuje se všemi hlavními vývojovými studii, které se zabývají vývojem her pro mobilní telefony. Díky novému čipu budou telefony schopny vykreslovat fotorealistickou grafiku. Inu, pěkná to PR slova, uvidíme, jak to bude ve skutečnosti.
ATI totiž roste velká konkurence. Imagination Technologies oznámila čipy, které při rozměrech 8 x 2 mm budou podporovat OPEN GL 2.0, nástupce DirectX Microsoft SM ve verzi 3.0 a nebude chybět podpora komprese textur. A to se jedná o čip do mobilního telefonu. Inu uvidíme, nVidia už mobilní akcelerátor ohlásila také.

Microsoft bude pořádat pravidelné seance s hackery
To co by Microsoft před několika lety nikdy nepřipustil se stává skutečností. V březnu si do svého sídla pozval nejlepší hackery na světě. A tam je nechal zkoušet hacknout chystané produkty od Microsoftu. Samozřejmě to nedělal pro hackerské modré oči. Hackeři museli podepsat smlouvu, že všechny bezpečností chyby nahlásí pracovníkům Microsoftu a nebudou se pokoušet hacknout finální produkt.
Je vidět, že Microsoft konečně začal myslet na bezpečnost. Internet se neustále rozrůstá a riziko je pořád větší. Třeba si toho konečně všiml i velký Bill. Pro mladší čtenáře připomenu, že Bill Gates považoval internet za nepotřebnou a zbytečnou věc. Ovšem poté se zjevil Netscape Navigator a Microsoft rychle přispěchal s Internet Explorerem, protože nemohl nemít něco, co má konkurence.
Podle vyjádření Microsoftu se budou podobná „setkání“ opakovat 2x v roce.

Zdroje: Tom´s Hardware, The Inquirer
Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...

Bentley Bentayga 6,0 Bentayga W12 First...
Bentley Bentayga 6,0 Bentayga W12 First...

r.v. 2016, naj. 210 km, benzín, 1. majitel
8 190 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz