Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW minutky: Google chce konkurovat ICQ

  12:02aktualizováno  3. listopadu 9:24
Google chce konkurovat ICQ - jakým způsobem? *** Kilowattový zdroj od Enermaxu - potřebujeme jej? *** Spyware se rozšiřuje *** Wi-Fi od září i na 5GHz

Google chce konkurovat ICQ
Google se v posledním roce transformoval z pouhého vyhledávače do menšího portálu. Zavedl službu G-Mail, vydal prográmek Google desktop search a mnoho dalšího. Nyní se chce prosadit i v oblasti internetových „kecálků“, kde v současné době kraluje ICQ a Skype.
Program Google talk bude nabízet klasickou komunikaci pomocí klasického vypisování textů nebo komunikaci hlasovou. K hlasové komunikaci pomocí Google Talk patří jedna nevýhoda. Nepůjde volat na pevné linky a do mobilních sítí jako u jeho konkurenta Skype. Pokecáte si tak pouze přes počítač a když budete chtít volat mimo internet, nainstalujte si Skype.
Program má být šířen pomocí open-source licence. Takže kdokoliv si bude moci program jakkoliv modifikovat. Osobně si myslím, že to není dobrý nápad. Zdrojový kód by mohl být vodítko k úspěšnému útoku na server a navíc by mohl sloužit k rozesílání virů a spyware po síti, aniž by uživatel věděl, že něco takového dostal.
Trocha teorie a neověřených informací na závěr: Google talk má umět komunikovat i s konkurenčními programy. Vzhledem k tomu, že přichází v době kdy je trh již rozdělen, je to spíše nutnost. Pokud tuto podporu mít nebude, tak ztratí cenné body. No a protože je trh již rozdělen, tak chce Google spustit masovou reklamní kampaň. Údajně by na ni měl použít téměř polovinu ze čtyř miliard, které vydělal prodejem akcií.

1000W zdrojKilowattový zdroj od Enermaxu
Známý výrobce počítačových zdrojů EnerMax představil model počítačového zdroje s 1000W výkonem. Prozatím bylo vyrobeno pár kusů, nicméně na podzim se zdroj objeví v obchodech za cenu 300 Euro.
Zdroj má následující parametry:

 • Vstupní napětí: 100-240V
 • Výkon: 1000W
 • +3,3V: 30A
 • +5V: 30A
 • +12V větev1: 18A
 • +12V větev2: 18A
 • +12V větev3: 16A
 • +12V větev4: 16A
 • +12V celkově: 68A
 • -12V: 0,8A
 • +5Vsb: 3,5A
 • Jedná se velmi zajímavé parametry, které ovšem najdou těžko využití. Pokud budete mít v počítači dva dvoujádrové procesory, grafické karty v režimu SLI, diskové pole a několik mechanik, tak byste mohli tuto hodnotu využít.
  Pro herní počítač (3,0GHz procesor, Radeon X800, 2GB RAM, 3HDD) vám s přehledem stačí 300W kvalitní zdroj (Fortron aj.).
  Pokud výrobci počítačových komponent nezačnou hledat způsob snížení spotřeby, tak za pár let budeme ke zdroji dostávat menší jadernou elektrárnu.

  Spyware se rozšiřuje
  Každý kdo pracuje s internetem ví, co je to pojem spyware. Obzvláště pokud navštěvuje warezové a erotiké stránky. Podle společnosti Webroot se za poslední rok téměř zčtyřnásobil počet stránek, které mají ve svém kódu spyware, který se dostane do počítače uživatele. V současné době se jedná o 300 000 stránek. Do tohoto čísla nejsou započítávány stránky, na kterých se spyware objevil formou výměnného banneru. A protože výměnná reklama je hojně používaná, můžete spyware chytit prakticky kdekoliv.
  Studie se dále zaměřila také na zkoumání, kolik procent bylo nakaženo. Zjistila, že téměř 80% podnikových počítačů je nakaženo spywarem. Na domácích počítačích se test neprováděl, nicméně procento bude menší, protože uživatel si může nainstalovat program proti spyware, v práci má ovšem omezená práva k instalaci programů od člověka, který měl počítač zabezpečit a neudělal to.
  Počet různých kódu a programů, které mají označení spyware narostl od minulého roku asi o 20%.

  Wi-Fi od září i na 5GHz
  Český telekomunikační úřad rozhodl o zpřístupnění pásna 5GHz od 1. září 2005. Kdokoliv si nyní může v tomto pásmu postavit bezdrátovou síť standartu IEEE 802.11h (5GHz standardu IEEE 802.11a chybí OFDM a regulace výkonu).
  Pásmo 5GHz láká uživatele hlavně svou nezarušeností. Pásmo 2,4GHz, které se používá nyní a bude možno používat ho i nadále, je hlavně ve velkých městech hodně zarušeno. Z tohoto důvodu na něj platí omezení vyzářeného výkonu, které u 5GHz pásma chybí.
  Standart IEEE 802.11h nabídne především vyšší rychlosti přenosu dat a také díky neomezení vyzářeného výkonu můžete propojit i vzdálenější místa. Pokud mezi těmi místy není například kopec ;).

  Zdroje: Tom´s Hardware, Digit-Life, Hexus ČTU

  Autor:


  Nejčtenější

  Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

  Mashinky

  V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

  RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

  Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

  Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...  RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

  Lust for Darkness

  Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

  KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

  Far Cry 5

  Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

  Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

  Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

  Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

  Další z rubriky

  Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

  Infinity Blade II

  Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!  Najdete na iDNES.cz