Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW minutky: Google nebyl hacknut

  12:00aktualizováno  23. března 2006 8:31
Google nebyl hacknut, i když to tak vypadalo *** Chlaďte tekutým kovem *** Radeon X800XL s 512 MB paměti *** Firefox obsahuje dvě kritické chyby - jaké? *** Skoro kilowattový zdroj

Google nebyl hacknut
Tak to vypadalo, že největší vyhledávací server Google byl hacknut. Pokud jste se totiž snažili na Google dostat, skončili jste na serveru GoToSearch, který má adresu www.google.com.net. Tento stav trval zhruba hodinu a řada uživatelů internetu si začala myslet, že Google byl hacknut. Podle prohlášení samotného Googlu ovšem došlo k výpadku DNS záznamu a prohlížeče vás automaticky přesměrovali na jinou doménu. Jak je to možné?
Když v prohlížeči napíšete internetovou adresu, browser se zeptá DNS serveru na IP adresu vámi zadaného serveru. Ovšem DNS server mívá občas výpadky některých záznamů a přesně to se stalo i se záznamem Googlu. A většina internetových prohlížečů, v čele s MS Internet Explorerem, prohledává i ostatní domény, pokud nedostane z DNS odpověď. A přesně to se stalo i s Googlem. Většina uživatelů byla přesměrována na adresu www.google.com.net.
Je s podivem, že si tuto doménu nezaregistroval samotný Google a že tuto doménu dostal někdo jiný. Inu, peníze jsou peníze. Chybou také je, že internetové prohlížeče hledají i v jiných koncovkách domén.

Chlaďte tekutým kovem
Dnešní počítačové komponenty produkují stále více ztrátového tepla a jedním ze způsobů, jak přebytečné teplo odvést je vodní chlazení. Má ovšem několik nevýhod. Tou hlavní je představa, že se vám obsah chladícího systému vylije na komponenty pod proudem = odchod do křemíkového nebe. Dalším, ne příliš povzbudivým faktorem je vodní pumpa, která není zrovna nejtišší.
Firma NanoCoolers představila prototyp chladiče, který jako chladící kapalinu používá tekutý kov. Cirkulaci tekutého kovu mezi heatsinky a tepelnými výměníky zajišťuje naprosto nehlučná magnetická pumpa. Mezi další přednosti patří schopnost pojmout najednou více tepla.
NanoCoolers předpokládá, že o tento chladící systém budou mít zájem především velcí výrobci PC, kteří se zabývají jejich odhlučněním. Pro ně by NanoCoolers dodávalo řešení přímo pro určité modelové řady, které by chladilo procesor, grafickou kartu, čipset a harddisk.

Radeon X800XL s 512 MB pamětiHW minutky
Známý výrobce grafických karet, společnost Sapphire oznámila, že připravuje grafické karty postavené na čipu ATI Radeon X800XT, které budou obsahovat 512MB grafické paměti. Pokud navštívíte oficiální internetové stránky Sapphire, tak se dozvíte, že „Větší je vždy lepší“. Bohužel, u grafické karty to není vždy pravda. I když má karta dostatečných 512MB pro umístění textur a modelů, grafické jádro nebude schopné paměť úplně zaplnit. Ovšem z marketingového hlediska se jedná o dobrý tah, takže karta se určitě nebude prodávat nejhůř.
Konfigurace karty: 512 MB GDDR3 paměti, 256bitové paměťové rozhraní, 16 paralelních pixelových pipelines, PCI Express x16, Digital Duo dual DVI output, 2 x 400 MHz DAC, Maximální rozlišení - 2048 x 1536 při 85 Hz, výstupy - S-Video TV-out port, podpora DirectX 9.0 a OpenGL 2.0 + technologií SMARTSHADER HD, SMOOTHVISION HD, 3Dc 4:1 Normal Map Compression, VIDEOSHADER HD engine a HYPER Z HD.

Firefox obsahuje dvě kritické chyby
Společnost Secunia, která shromažďuje informace o bezpečnostních rizicích u jednotlivých softwarových produktů, o víkendu zveřejnila informace o dvou nebezpečných chybách ve webovém prohlížeči Firefox verze 1.0.3.
Chyby se týkají zpracování Javascriptu. Pokud navštívíte stránku, která obsahuje speciální Javascript, dojde k automatickému spuštění libovolného kódu ve vašem počítači. Do systému tak můžete „chytit“ trojského koně nebo červa a nemusíte o tom vůbec vědět.
Pokud chcete této možnosti předejít, stačí v nastavení vypnou podporu Javascriptu. Na příslušných záplatách se již pracuje.

Skoro kilowattový zdrojHW minutky
Pokud sledujete plány velkých společností na zvyšování spotřeby jednotlivých komponent, možná vás napadlo, kde se bude brát dostatek energie. Nicméně již dnes je připraven zdroj, který by měl utáhnout PC nové generace. Dvou až čtyř jádrový procesor se dvěma kartami v režimu SLI, 2GB paměti RAM a menší diskové pole. To vše bude schopen nový zdroj utáhnout. Společnost PC Power představila super zdroj s názvem Turbo-Cool 850 SLI, který je do systému schopen dodat 850W, ve špičkách i 950W.
Samozřejmě nechybí velký výběr konektorů. K dispozici je 8 tradičních molexů plus jeden mini-molex pro IDE pevné disky, optické mechaniky, FDD a další komponenty, snadno připojíte až šest Serial ATA disků a přímo pro nVidia SLI řešení nechybí dvojice PCI Express Video konektorů. Asi nejběžnějším srovnávacím měřítkem je proud při napětí 12 voltů, který v tomto případě dosahuje maxima 17 A.
Akorát se po upgradu svého „miláčka“ nechci dočkat účtu za elektřinu.

Zdroje: Tom´s Hardware, The Inquirer, Digit-Life

Autor:


Témata: Firefox, Google+

Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

Zaklínač 3: Divoký hon

Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...Najdete na iDNES.cz