Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW minutky: Intel koupil Grisoft

  12:00aktualizováno  3. listopadu 9:20
Intel zkoupil českého výrobce bezpečnostních programů a Symantec má chybu ve svém systému. Nové Office budou podléhat Vista boom, Microsoft se opět pere s EU a Kerio končí s vývojem některých produktů.

Intel koupil český Grisoft
Americká společnost Intel Capital a investiční firma Enterprise Investors koupily 65procentní podíl v tuzemské antivirové firmě Grisoft.
Grisoft je největším tuzemským vývojářem antivirového systému a firewallu. Jejich produkty používá více než 25 milionů legálních uživatelů na celém světě. Produkty Grisoftu jsou ve světě velmi ceněné a mají velmi dobré výsledky ve srovnávacích testech s ostatními antivirovými a firewall programy.
Investiční fond Intel za Grisoft nabídl 52milionů dolarů, tj. téměř 1.2miliardy Kč. Za tuto sumičku dostane Intel 65% společnosti. Nyní musí obchod schválit ještě antimonopolní úřad.

Bezpečnostní chyba v Symantec LiveUpdate
Na internetu koluje plno všemožné havěti, která se ráda zabydluje na nechráněných počítačích. Proti tomu lze bojovat různými antivirovými programy a firewallem. Mezi velkého dodavatele těchto systémů patří i Symantec. V jeho programu LiveUpdate Client se ovšem objevila chyba, která umožňuje zachytit váš login s heslem při přihlašování k serveru s aktualizacemi. K vašemu draze placenému přístupu k aktualizacím se tak může dostat nepovolaná osoba a pokud bude váš login zneužívat, hrozí vám ban ze strany Symantecu.
Tento problém se týka programu LiveUpdate verze 2.7. Symantec doporučuje používat verzi 2.7.38, ve které je tato chyba již opravena.
Prohlášení Symantecu čtěte zde, nového bezpečného klienta můžete stahovat zde.

Office s pořadovým číslem 12 ponese pravděpodobně název Vista
Na serveru WindowsITPro se objevila spekulace, že nový kancelářský balík Office od Microsoftu s pořadovým číslem 12 ponese název Vista, stejně jako připravovaný operační systém. V současné době je krycí vývojový název nových Office právě Vista.
Nové Office by se na trh měly dostat ve stejném období jako Windows Vista a Microsoft tak bude chtít využít Vista boom a postaví na něm svou obchodní politiku. Protože na nových Windows využijete nejlépe Office Vista ;).
Kromě nového názvu by nové Office měly přinést i několik nových funkcí a vylepšení. Velkým plus by měl být kompletní management přístupových práv k jednotlivým dokumentům, nové možnosti ve sdílení dokumentů, vylepšení týmové spolupráce a plánování.
Spolu s Office 12 by se měly na trhu objevit i nové serverové produkty, například nový Microsoft Exchange Server.

Microsoft versus EU – boj pokračuje
Microsoft má s Evropskou unií velké starosti. Obzvláště s Evropskou komisí, která Microsoftu udělila několik sankcí. Prozatím se Microsoft pouze bránil. Nyní se ovšem zdá, že přejde do útoku.
Útočná zbraň bude navíc velkého kalibru – žaloba na Evropskou unii. Microsoftu se nelíbí dvě věci – vysoké sankce od Evropské komise, které se mají dále zvyšovat a také nové opatření EU, které umožňuje razantněji vymáhat sankce. Inu uvidíme, čeho se v tomto sporu ještě dočkáme.

Vývoj Kerio Personal Firewall bude ukončen
V doručené poště jsem našel mail od společnosti Kerio, která oznamuje ukončení vývoje dvou produktů – Kerio Personal Firewallu a ServerFirewallu. Obzvláště u KPF se jedná o překvapení. Kvalitní firewall za dobrou cenu (=zdarma) se hledá těžce.
V průběhu druhé poloviny letošního roku ukončí Kerio dva produkty z rodiny bezpečnostního SW - Kerio ServerFirewall a Kerio Personal Firewall. Kerio ServerFirewall bude ukončen ke dni 30. září 2005. Dále budeme zajišťovat technický support pro všechny zákazníky s platným předplatným stejně tak těm s vypršeným předplatným až do 30. září 2006. Navíc pro všechny zákazníky bez ohledu na stav jejich licence budou k dispozici všechny případné bezpečnostní upgrade KSF. Kerio Personal Firewall bude ukončen k 31. prosinci 2005. Technický support budeme poskytovat do konce roku 2006 všem zákazníkům s platným předplatným.
Zatím není zřejmé, zda Kerio tyto produkty nahradí, nebo po nich zůstane na trhu díra.

Zdroje: Tom´s Hardware, Digit-Life, Kerio

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...

Najdete na iDNES.cz