Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW minutky: LCD pro opravdové hráče

  12:00aktualizováno  23. března 2006 9:00
LCD panel pro opravdové hráče *** Problémy s výrobou motheboardů s PCI Express *** Hráčské sestavy Compaq s HDD Western Digital *** Nový formát MP3 *** Samsung a GDDR3 v roce 2004 *** AMD a hologramy na procesorech

LCD panel pro opravdové hráče
Společnost BenQ na svých oficiálních stránkách uvádí, že brzy uvede LCD monitor, který je určen pro hráče. Má totiž odezvu 6ms. Za tímto číslem se ovšem neskrývá údaj o skutečné rychlosti překreslení obrazu na monitoru. BenQ totiž uvádí, že tento časový údaj znamená, ze jak dlouho je monitor chopen překreslit obraz z jednoho odstínu šedé do druhého odstínu šedé. Přitom změna z jedné barvy do druhé trvá déle. Takže překreslení modré barvy do červené může trvat i 10ms. Displej má podle obrázku výborný design. Spotřebu udává výrobce na 60W, svítivost 400cd/m2, kontrast má hodnotu 450 : 1. Velikost zobrazovací plochy činí 376,3 x 301,1 mm. Hmotnost je i s integrovaným adaptérem 6kg.

HW minutky

Problémy s výrobou motheboardů s PCI Express
Přední výrobci základních desek si stěžují, že výroba základních desek s podporou PCI Express je náročnější než se čekalo a tak váznou dodávky. Na vině ovšem nejsou jen výrobci motheboardů. Producenti PCI Express čipsetů, nVidia a ATI zatím nejsou schopni dodat dostatek čipů. Proto své čipsety ze začátku dávali pouze velkým výrobcům motheboardů (MSI, ASUS) a ti menší musí počkat. Jediný Intel zatím nemá problémy s produkcí základních desek pro PCI Express, které jsou založené na čipsetech 915, 925.

Hráčské sestavy Compaq s HDD Western Digital
Známý producent pevných disků, společnost Western Digital oznámila, že uzavřela smlouvu se společností Compaq, která bude pevné disky od WD instalovat do svých počítačů Compaq X Gaming PC. Instalovány budou disky Western Digital Raptor. Tyto disky mají rotaci ploten 10000 otáček za minutu. Na základní desku budou připojeny přes moderní rozhraní Serial ATA. Na výběr budou dvě velikosti disků, 36 a 74 GB.

Nový formát MP3
Fraunhoferův institut, vynálezce kodeku MP3, vypustil do světa novou verzi s názvem MP3 Surround. Jak již název napovídá, je plně kompatibilní se zvukovým formátem 5.1. Pro přehrávání je tento kodek zcela zdarma. Pokud chcete zvuk do MP3 Surround i ukládat, kodek je do konce roku 2005 zdarma, poté bude zpoplatněn.

Samsung a GDDR3 v roce 2004
Jeden z největších výrobců paměťových modulů na světě, společnost Samsung, uveřejnila statistiku prodeje paměťových čipů pro grafické karty za rok 2004. Celkem Samsung prodal přes 15 milionů paměťových čipů GDDR3. Rychlost těchto čipů je o 48% větší než u typu DDR1. Průchodnost GDDR3 dosahuje až 48,8GB za sekundu. Tyto čipy se používají v nejvýkonnějších grafických kartách současnosti. Nejvetšími odběrateli v loňském roce byly společnosti ATI Technologies a nVidia. Paměti Samsung GDDR3 jsou určené pro nataktování na 500 – 700 MHz. Pro správný chod potřebují napájení 1.8 V.

Intel a prodejní výsledky v roce 2004
Intel Corporation ohlásil finanční výsledky za 4. čtvrtletí roku 2004. Celkové tržby ve 4. čtvrtletí dosáhly 9,6 miliardy dolarů, čistý zisk činí 2,1 miliardy. Za celý rok 2004 Intel utržil částku 34,2 miliard dolarů se ziskem 7,5 miliardy. Celkový nárůst v roce 2004 byl o 13,5% vyšší než v roce 2003, zisk narostl o 33%.
Příští rok chce Intel své tržby ještě zvýšit a to hlavně díky uvedení a prodeji procesorů se dvěmi jádry.

AMD a hologramy na procesorech
Nedávno jsme vás informovali o krádeži a následném prodeji procesorů, které byly určené ke zničení. Proto AMD opatřilo BOXované procesory speciálním hologramem, který vás má ujistit, že procesor je pravý a plně funkční. Podle úhlu pohledu se zobrazují na hologramu body vedle nápisu AMD.

HW minutky

Největší plazmová televize
Na výstavě CES předvedl Samsung největší plazmovou televizi na světě. Má úhlopříčku 102“. Přitom je velmi tenká, její hloubka je pouhých 10cm. Cena zatím nebyla stanovena.
Tak už víte, co si dáte na zeď místo obrazu?

Zdroje: Tom s Hardware Digit-Life

Autor:Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

RETRO: Winter Challenge je i po 25 letech nejlepší herní olympiádou

Winter Challenge

Je to s podivem, ale i po čtvrt století od vydání zůstávají neoficiální zimní hry od Accolade tou nejlepší olympijskou...

Dosáhl maximální úrovně ve střílečce Call of Duty jen pomocí nožů

Call of Duty

Lidé se u počítačových her baví různými způsoby. Hráče s přezdívkou TheseKnivesOnly baví hrát střílečky bez toho, aby...

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...

Najdete na iDNES.cz