Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW minutky: MP3 tunes spuštěň

  12:00aktualizováno  23. března 2006 8:56
MP3Tunes spuštěn - hudební archiv kdekoliv *** Srovnání 64bitových procesorů *** Chyby v internetových browserech - kritické? *** AntiP2P program *** Krátké informace jednou větou

MP3Tunes spuštěnHW minutky
Internetový portál MP3Tunes zabývající se on-line prodejem hudby je v provozu. Tohoto nástupce portálu MP3.com založil Michael Robertson.
Skladby na MP3Tunes se po zaplacení poplatku dají stahovat přímo ve formátu MP3. Na soubory nejsou aplikována žádná Digital Right Management, která by znemožňovala spuštění skladby na jiném PC nebo vypálení na CD. Velice příjemná je funkce paměťi stažených skladeb, kdy si server zapamatuje, které skladby jste již stáhli a pokud je budete chtít stáhnout znova, nemusíte za skladbu platit. Svůj hudební archiv tak můžete mít sebou kdekoliv, kde je internet.
Cena jedné skladby byla stanovena na 0,88 USD, za celé album potom zaplatíte 8,88 USD. Portál prozatím nabízí ke stažení 300 000 hudebních nahrávek. V současné době se jedná o zpřístupnění dalších skladeb.

Srovnání 64bitových procesorůHW minutky
64bitová budoucnost pomalu klepe na dveře - 32bitové tu s námi jsou již delší dobu a tak je na čase je vyměnit. AMD svůj procesor s podporou 64bitových funkcí pro domácí uživatele má již nějakou dobu na trhu a sklízí s ním úspěchy. Intel doposud 64bitů v desktopech ignoroval, ovšem nyní se rozhodl, že svůj procesor s podporou 64bitových instrukcí uvede taky. Na serveru X-BitLabs se rozhodli oba procesory otestovat na operačním systému Windows XP Professional x64 Edition ve verzi Relase Candidate 1.
Celý článek najdete zde.

Chyby v internetových browserech
V průběhu minulého týdne se objevilo několik informací o chybách, které je možné využít k průniku do systému přes internetový prohlížeč. Chyba se týká internetových prohlížečů Mozilla, Firefox, Netscape a jejiž klonů založených na stejném jádře.
Prohlížeče chybují při určování typu stahovaného souboru, obzvláště, pokud je obsah stránky generován dynamicky. Pro příklad se uvádí použití hybridního souboru. Soubor se tváří jako obrázek a poté co browser povolí jeho natáhnutí ze serveru do operační paměti, změní se ve spustitelný soubor, který většinou obsahuje vir nebo trojského koně.
Další chyba se týká možnosti odcizení Cookies od autorizovaného serveru a následné použití pro server s neautorizovaným obsahem.
Na příslušných záplatách se již pracuje. Tato chyba se netýká prohlížeče Microsoft Inernet Explorer, nebyly zaznamenány problémy s prohlížečem Opera.

AntiP2P program
Určitě zníte americkou organizaci RIAA. Ano, tohle sdružení hájí autorská práva o bojuje všemi prostředky proti pirátům a výměnným sítím typu P2P. Občas se jí povede i nějaká úsměvná kauza. Například pokuta pro 12leté dítě, které údajně stahovalo nelegální hudbu. Nakonec tuto pokutu zaplatili internetové společnosti, což se RIAA moc nelíbilo a stěžovala si u soudu, ovšem nepochodila. Nedávno zažalovala mrtvou ženu za sdílení nelegální hudby. O to, že žena již nežije se nezajímají a chtějí, aby pokutu zaplatili pozůstalí. Osobně pochybuji, že by důchodce sdílel nějaký obsah na P2P sítích. Více zde. Inu, Amerika je Amerika.
Zajímavý kousek nyní předvedla podobná organizace. Nese název MPAA a zdarma nabízí program, který umožňuje hledat na harddisku počítače P2P programy a nelegální hubdu a filmy. Podle vyjádření MPAA je určen hlavně rodičům, kteří si nejsou jistí, zda jejich ratolesti nepřekračují na internetu zákon. Pokud program objeví nelegální soubory, nabídne jejich okamžité smazání.
Není ovšem všechno zlato, co se třpytí. Podle televizní stanice CNN obsahuje program řadu chyb. Například zvukové soubory systému Windows označil za nelegální a doporučil jejich smazání. Uživatel, který se v systému moc nevyzná soubory smazal a potom se divil, že mu zlobí Windows. A tentokrát za to Microsoft nemůže.
Pokud by jste chtěli tento program vyzkoušet, máte možnost zde.

Jednou větou

 • Microsoft si do svých technologických center pořídí nové servery založené na procesorech AMD Athlon 64. Jako hlavní důvod pro výběr těchto procesorů ivedl možnost pracovat na jednom serveru v 32 i 64bitových aplikacích.
 • Microsoft minulý týden uvolnil balíček 12ti záplat, které řeší 16 problémů operačního systému a sady Office. Více jak polovina chyb je přitom kritických.
 • Vedení společnosti HP opustila Carly Fiorina. Rezignovala poté, co se neshodla s vedením firmy na dalším postupu. HP pomalu ztrácí podíl na trhu. V segmentu osobních počítačů na ni útočí DELL, na serverovém poli potom IBM se svými levnými servery.
 • Autor:


  Nejčtenější

  Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

  Mashinky

  V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

  RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

  Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

  Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...  RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

  Lust for Darkness

  Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

  Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

  Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

  Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

  Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

  Zaklínač 3: Divoký hon

  Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...

  Další z rubriky

  Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

  Infinity Blade II

  Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Všechny akční letáky na jednom místě!  Najdete na iDNES.cz