Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW Minutky: MP3 v prostorovém zvuku

  12:00aktualizováno  23. března 2006 9:14
K základním deskám od Intelu karta od nVidie *** Nové grafické karty od ASUS *** MP3 v prostorovém zvuku *** nVidia ruší plány, NV48 se prodávat nebude *** Nejtišší zdroje od OCZ *** Paměti pro ozdobu

K základním deskám od Intelu karta od nVidie.
Společnosti Intel a nVidia společně nachystali akci, která potrvá do konce roku. Pokud si koupíte základní desku od společnosti Intel, vybavenou sběrnicí PCI Express, dostanete i grafickou kartu GeForce 6600GT. Není ovšem jasné, zda tato akce probíhá celosvětově.

Nové grafické karty od ASUS
Společnost ASUS uvádí na trh dvě nové grafické karty založené na čipu od společnosti ATI. Nejzajímavější na nich je nová technologie HyperDrive. Tato technologie umožňuje dynamicky taktovat kartu dle potřeby. HyperDrive také sleduje vytížení procesoru a podle toho upravuje výkon grafického jádra tak, aby byl výkon rovnoměrně rozložen. Nechybí samozřejmě tepelné čidlo, které hlídá, aby se vám z karty nezakouřilo. Karty jsou založeny na čipu ATI X800 a nesou název Asus Extreme AX800XL a Asus Extreme AX800.

MP3 v prostorovém zvuku
Institut Fraunhofer, vynálezce formátu MP3, se spojil s firmami Thompson a Agere Systems a výsledkem je prostorový zvuk na formátu MP3. Technologie nabízí zvuk ve formátu surround 5.1. Nejlepší na tom je, že pro nekomerční využití je zdarma.

nVidia ruší plány, NV48 se prodávat nebude
Všeobecně se očekávalo, že nVidia zareaguje na uvedení čipu ATI Radeon X850 čipem NV 48. Podle posledních informací se tento čip vůbec nedostane do prodeje. Údajně proto, že tento čip nemá žádný převratný výkon. nVidia je ovšem celkem klidná. Má svoji technologii SLI. Ani ATI Radeon X850XE Platinium Edition nemůže konkurovat dvěma kartám GeForce 6800 Ultra v režimu SLI.

První vzorky nForce5 u výrobců základních desek
Podle serveru The Inquirer je čipová sada nForce5 ve vývojových odděleních výrobců základních desek. Kódové označení tohoto čipu je údajně C19. Desky založené na této čipové sadě by se do prodeje měly dostat v prvním čtvrtletí roku 2005. nForce5 je určená pro procesory Intel Pentium 4 se socketem LGA775 a bude podporovat technologii SLI.

Nejtišší zdroje od OCZ
Společnost OCZ představila novou řadu napájecích zdrojů, které označila za nejtišší. Chlazení zajišťuje ventilátor o průměru 12cm, který má modré podsvícení. A pokud máte v case chaos u napájecích kabelech, má pro vás OCZ řešení. Do zdroje připojíte tolik kabelů, kolik potřebujete. Tyto zdroje najdete v obchodech pod označením OCZ ModStream s výkonem 450 a 520 W.

ATI Radeon RX800/RX580 v podání MSI
Společnost MSI uvede na trh nové grafické karty založené na čipech od společnosti ATI. Model MSI RX850 má takt jádra 540MHz a paměti běží na rychlosti 1180MHz. Jádro obsahuje 16 pipelines. Slabší model MSI RX800 má jádro taktované na 400MHz a paměti běží na 980MHz. V jádře najdeme také 16 pipelines.

Paměti vyrobené 90nm technologií
Společnost Eldipida Memory oznámila, že dokončila přípravy na výrobní proces 90nm. Od příštího roku začne touto technologií vyrábět paměti o kapacitě 512 a 1024 MB typu DDR2. Výrobce si od této technologie slibuje zvýšení produkce o 20%.

Albatron PC6600U s headpipes
Společnost Albatron uvádí na trh novou grafickou kartu založenou na čipu GeForce6600. Je určena pro rychlou sběrnici PCI Express x16. Mezi další přednosti patří paměti, které jsou uloženy v pouzdrech BGA. Za předpokladu dobrého chlazení se dají dobře přetaktovat. I na to Albatron myslel. Karta má chladící systém využívající technologii headpipes. Karta se do prodeje dostane nataktovaná na 350MHz pro jádro a 700MHz pro paměť.

Paměť pro notebooky v podání Kingmaxu
Pokud máte notebook založený na platformě AMD64, bude se vám hodit nějaká ta operační paměť navíc. Celý 1GB nabízí Kingmax ve svém novém paměťovém modulu. Paměť nabízí dobrý rozptyl tepla, vysokou kapacitu, výkon i stabilitu. Použita je i patentovaná firemní technologie pouzder čipů TinyBGA. Latence je 2,5, napájení 2,5V a záruka doživotní.

Paměti pro ozdobu
Pokud si svého digitálního miláčka tuníte, určitě máte průhledný case, neony a další vychytávky. Pokud ovšem chcete mít něco super, sáhněte po operačních pamětech od firmy Crucial. Moduly Balistix Tracer jsou vybaveny diodami ve třech barvách. Zelené a červené diody jsou umístěny na čipech a indikují jeho využití. Modré potom podsvětlují konektor. Nejmenší modul DDR2-400 má kapacitu 256 MB s cenou 103 USD, 1GB této paměti vás přijde na 385 USD.

Zdroje: www.svethardware.cz, www.theinquirer.com, www.tomshardware.com

Autor:


Témata: Asus, Intel, Notebook

Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Z uklízení nepořádku a instalace sporáku je nečekaný herní hit

House Flipper

House Flipper je nečekaný prodejní hit letošního roku. Jeho hlavní náplní je přitom uklízení, stěhování nábytku a...

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...Najdete na iDNES.cz