Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW minutky: Největší LCD TV na světě

  12:00aktualizováno  23. března 2006 8:42
Největší LCD TV na světě *** Nový AMD Athlon 4200+ *** AMD Turion64 - první dojmy *** Falešná klikání dělají škody v milionech *** Microsoft WinFS pro Windows XP

Největší LCD TV na světěHW minutky
I do našich končin se nezadržitelně řítí digitální vysílání. Mezi jeho hlavní přednosti patří digitální teletext s podporou obrázků, podrobné informace o programech a mnoho dalších funkcí. Hlavní je ovšem výborná kvalita obrazu, které se analogové vysílání nevyrovná. Ovšem pro pořádný zážitek je lepší, když máte televizi s pořádnou úhloupříčkou. Technologie CRT je v součsné době stále více nahrazována technologií plazmovou. Ta umožňuje dosahovat velkých úhlopříček při minimální hloubce televizoru. Samozřejmostí je kvalitní, stabilní obraz. Tato technologie má ovšem jeden háček. Dochází zde k tzv."vypalování barev". Pokud je totiž zobrazena po delší dobu jedna barva, dochází postupně k jejímu "vypálení", což končí nezobrazováním dané barvy v obraze. Ovšem pro sledování pohyblivých scén je úplně ideální.
Nyní do oblasti televizorů postupně proniká technologie z monitorů, a to LCD. Určitě ovšem víte, že výroba LCD není úplně bezchybná a tak se na displeji občas objevují tzv." mrtvé body", které se projevují tím, že svítí jen jednou barvou nebo vůbec. A protože televize mají velkou úhlopříčku, vzniká i velké riziko mrtvých bodů. Proto se za velké LCD televize pořádně platí.
Největší LCD televizi nyní uvedl Samsung o úhlopříčce 82" - ovšem nejdříve se začne vyrábět za 18 měsíců. A teď si představte, že byste si k takové televizi připojili konzoli a hráli třeba Burnout 3.

Nový AMD Athlon 4200+HW minutky
Na serveru Xtreme Systems se objevil screenshot z programu CPU-Z ze sestavy, která byla osazena procesorem AMD Athlon 4200+. Program samozřejmě tento typ procsoru ještě nezná a tak jej označil za model 64 2200+. Ten ovšem vůbec neexistuje. Tento nový procesor ze stáje AMD je pravděpodobně založen na novém jádru. Nasvědšuje tomu pracovní frekvence(2,6GHz), snížená voltáž na 1,4V a hlavně podpora nové sady multimediálních instrukcí s názvem SSE3. Jedná se pravděpodobně o jádro San Diego, které má být vyráběno 90 nm technologií a má obsahovat 1MB cache L2. Datum uvedení zatím není známo.

AMD Turion64 - první dojmy
Na poli notebookových procesorů/platforem zatím jednoznačně vede Intel se svým Centrinem. To se samozrějmě nelíbí AMD a tak chystá svou vlastní mobilní platformu s názvem Turion64. A jak již číslo v názvu napovídá, bude se jednat o 64bitovou platformu.
Na serveru Xtremes System se objevil článek, ve kterém popisují Turion64 po vlastním testování. Jednalo se o procesor s označením 2800+, který je taktován na frekvenci 1,6GHz. CPU má vlastní cache L2 o velikosti 1MB. Celý procesor je vyroben 90 nm technologií. Při testu byla použita revize "E", která měla napájení 1,392V. Maximální ztrátové teplo bylo naměřeno na velmi dobré hranici 25W. Samozřejmě se poté pokusili procesor i nataktoval. S napájením 1,056V běžel stabilně na frekvenci 2000 MHz. Jak se zdá, Intel se má čeho obávat.

Falešná klikání dělají škody v milionech
Určitě vás občas rozčilují různé reklamní banery na internetových stránkách. Nyní se ovšem přišlo na to, že díky internetové reklamě lze regulérně okrást konkurenci. Pokud si váš konkurent umístí reklamní baner na internetovou stránku, většinou platí za zobrazení+příplatek, pokud čtenář na baner klikne. Potom stačí pomocí skriptů naprogramovat robota, který bude klikat neustále. A pokud nemá zadavatel u reklamní agentury nastavený maximální počet kliknutí, může se potom nad fakturou divit.
Tato zpráva potvrdila spekulace, že je potřeba změnit reklamní systém. Neplatilo by se za zobrazení/kliknutí reklamy, ale podíly ze zisku prodaného zboží.

Microsoft WinFS pro Windows XP
Pokud se těšíte na nový operační systém Longhorn, tak vám zřejně neuniklo, že jeho součástí má být nový souborový systém s názvem WinFS. Od současných systémů FAT16/32/NTFS se bude lišit zásadním způsobem. Pokud se totiž chce dostat k nějakému souboru u současných souborových systémů, musíte se proklikat množstvím složek. Naproti tomu WinFS bude databázový, to znamená, že je schopen okamžitě zobrazit například všechny dokumenty Wordu, které máte na disku. Žádné hledání pomocí průzkumníku nebo prohledávání adresářů.
Nyní se Microsoft rozhodl, že tento souborový sytém zpřístupní také pro systém Windows XP/Server 2003. Stane se tak pravděpodobně v době uvedení Longhornu, což je plánováno na rok 2006. Do Windows XP si budete moci přenést další prvky Longhornu, například grafické rozhraní Avalon nebo komunikační centrum Avalon.

Zdroje: Xtreme System, Tom´s HardwreDigit-Life

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz