Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW Minutky: Neoficiální informace o ATI X850

  12:00aktualizováno  23. března 2006 9:16
Neoficiální informace o ATI X850 *** Nová Sisoft Sandra 2005 *** ASUS N6600GT TOP pro AGP *** 2GB RAM od Transcendu *** konzole ATARI is back *** Intel končí se 130nm

Nová Sisoft Sandra 2005
Na trh se dostává další verze populárního programu Sisoft Sandra s číslem 2005. Jedná se o program pro analýzu, benchmarking a diagnostiku počítačů, PDA a sítí. A co je v něm oproti starší verzi nového?

 • Průvodce připojením, který umožňuje spojení se vzdálenými PC a databázemi
 • Sledování činnosti hardware. Tato funkce sleduje teplotu komponent, rychlost větráků a stav napájení
 • Seznam registrovaných aplikací. Přehled aplikací registrovaných v operačním systému v přehledném členění. (Lepší než regedit.exe )
 • Přehled programů v systému. Tato funkce zobrazí všechny programy v počítači a nemusí mít ani zápis v registru.
 • Zobrazí všechny instalované prvky ActiveX a Java
 • Přehled programů automaticky spouštěných po startu operačního systému
 • Informace o síťových nastaveních a firewallech
 • Novou podporu Multi.Core procesorů
 • Digitálně podepsaný program i instalátor (potěší hlavně uživatele Win XP )

  ASUS N6600GT TOP pro AGP
  Minule jsem vás informoval, že Inno 3D začala u karet od nVidie používat PCI Express to AGP převodník. Nyní přichází ASUS s kartou GeForce 6600GT AGP TOP. Tato karta také využívá tento můstek mezi sběrnicemi. Mnohem zajímavější je ovšem v názvu přípona TOP. Ta znamená Top Overclock Performance a oproti klasickým kartám je postavena na komponentách, které prošli přísnějším testem, takže nabízejí lepší potenciál pro přetaktování. A pokud máte zájem, tak si pohněte. Jedná se totiž o limitovanou edici.

  Neoficiální informace o ATI X850
  Následující odstavec je souhrn známých NEOFICIÁLNÍCH informací z různých zdrojů. Nemusí se proto zakládat na pravdě.

  Karta bude založena na čipu ATI R480 a bude k dostání ve třech verzích. Nejvýkonnější verze ponese název X850 Platinium Edition a měla by být o 20% rychlejší než GeForce 6800 Ultra od konkurenční nVidie. Takt jádra by měl být 540MHz a paměti by měli mít takt 1180MHz. Cena byla se měla pohybovat okolo 549 USD Slabší model ponese označení x850 XT. Monitory připojíte pomocí dvou konektorů DVI a můžete zapojit i televizi pomocí Tv-Out. V jádru bude 16 pipelines. Oproti Platinium Edition bude mít nižší taktovací frekvence, spekuluje se o 520Mhz pro jádro a 1080 pro paměti. Nejslabší model se bude jmenovat X800 Pro a v grafickém jádru bude 12 pipelines. Taktovací frekvence nejsou známy. Cena se odhaduje na 399 USD. Všechny karty by se měli do prodeje dostat na začátku ledna.

  Albatron s VIA K8T890 PRO
  Společnost Albatron se chystá koncem prosince uvést novou základní desku postavenou na čipsetem VIA K8T890. Deska je určena pro systémy založené na platformě AMD Athlon 64/FX. Deska podporuje moderní sběrnici PCI Express a další moderní věcičky. Nejzajímavější je ovšem funkce VRM – Voltage Regulator Module. Jedná se o systém napájení procesoru, který dodává procesoru energii ve frázích, které se dělí o celkový výkon procesoru. Pomocí této technologie by se měla snížit teplota a zatížení komponent v okolí procesoru. A pokud by jste chtěli stabilnější napájení, tak můžete použít speciální PWM – Power Width Modulation – modul. Ten se zasouvá do speciálního slotu u procesoru a stabilizuje napětí na celé desce.

  2GB RAM od Transcendu
  Pokud máte základní desku s čipsetem E7320, E7520, E7525 od Intelu nebo 8131 od AMD a hledáte výkonné a hlavně velké paměti, určitě vás „dostane“ nový model od společnosti Transcend. Paměťový modul má velikost 2GB (32 čipů po 512 Mbit), DDR333/266 SDRAM DIMM (registered). Paměťové čipy jsou v pouzdře FBGA napájeny na osmivrstvé desce plošných spojů.

  ATARI is back
  Pokud tyhle články čtou –cetiletí čtenáři a vzpomínají na systém Atari 7800, mám pro ně dobrou zprávu. Společnost ATARI má novou herní konzoli s názvem Atari Flashback založenou na konzoli Atari 7800. S konzolí navíc dostanete 19 klasických arkádových her plus jednu bonusovou – Saboteur. Zatímco době své největší slávy stál systém 140 USD, dnes jej koupíte za 45 USD.

  Intel končí se 130nm
  Společnost Intel oznámila, že do 17. června přestane vyrábět některé procesory pomocí 130nm technologie. Jedná se o procesory Pentium 4 s jádrem Northwood pro socket 478 s frekvencemi 2,8; 3,0; 3,2 a 3,4 GHz na sběrnici 800MHz a 512 kB cache L2.

 • Autor:


  Témata: Intel, s-karta

  Nejčtenější

  První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

  Kingdom Come: Deliverance

  Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

  Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

  Kingdom Come: Deliverance

  Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...  OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

  Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

  Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

  O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

  Kingdom Come: Deliverance

  Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

  RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

  Kingdom Come: Deliverance

  Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

  Další z rubriky

  Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

  Infinity Blade II

  Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...

  Takový normální porod
  Takový normální porod

  O porodu s časovým odstupem, nadhledem a snad i s vtipným podextem píše uživatelka eMimino.cz.

  Najdete na iDNES.cz