Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW minutky: Problémy ovladačů pro SLI

  12:00aktualizováno  23. března 2006 8:30
Problémy ovladačů pro SLI *** NOD 32 má novou verzi s detekcí spyware *** Konec Google Web Acceleratoru? *** iTunes roste - kolik prodal celkem skladeb?

Problémy ovladačů pro SLI
nVidia SLI je propojení dvou grafických karet za účelem získání brutálního výpočetního výkonu. Ovšem i toto řešení stojí, respektive padá, s ovladači. A pár chybiček se nyní objevilo. Na serveru NZone, který slouží jako diskuzní server majitelů karet nVidia se objevila zpráva o dvou vážných problémech spojených se SLI.
První problém se týká správného zobrazení na širokoúhlých monitorech ve vysokém rozlišení. Pokud využíváte při širokoúhlém zobrazení rozlišení 1680 x 1050 a 1290 x 1200, tak nefunguje vertikální synchronizace, připojení více monitorů. Problémy se objevují také při přehrávání videa, kdy obraz hyzdí pruhy, a z videa se stává nezáživná nepodívaná.
Nedlouho po tomto problému se objevil problém další. Tentokrát šlo o poruchu při stretoskopickém zobrazování. Pokud si chcete vychutnat krásu 3D naplno, můžete si pořídit polarizační brýle, které se ve spolupráci s grafickou kartou postarají o prostorové zobrazení. Jde o technologii, při níž se pro každé oko promítá jiný obrázek a brýle zakrývají oko druhé. U SLI řešení vypočítává pro každé oko jedna karta. První z grafických karet zobrazovala správně, druhá ovšem scénu počítala v klasickém zobrazení, takže celé kouzlo stretoskopického zobrazování bylo ztraceno.
První problém má již řešení. Na řešení druhého se ovšem ještě stále čeká. Velmi podivný byl postoj samotné nVidie. I když ji na tuto skutečnost řada lidí upozorňovala, dělala že neslyší. Teprve poté, co se do této věci vložily velké weby, nVidia chybu přiznala a slíbila nápravu.

NOD 32 má novou verzi s detekcí spyware
Poslední dobou velmi oblíbený antivirový software NOD 32 postoupil do verze 2.5 a přinesl řadu novinek a užitečných funkcí. Mezi ně patří například detekce spyware. Celkově verze přinesla tyto změny:

 • detekce spyware, adware a riskware a zneužitelných aplikací
 • systém včasného varování ThreatSense Net
 • manažer licenčních klíčů
 • automatická kontrola souborů zaváděných při startu PC
 • kontrola alternativních datových proudu (ADS) pod souborovým systémem NTFS
 • vylepšená generická detekce ve spojení s rozšířenou heuristickou analýzou
 • vylepšená podpora pro rozbalování SFX archivu
 • rozšířená implementace heuristické analýzy do modulu AMON
 • navýšení rychlosti testování souboru modulem AMON
 • modul EMON (kontrola e-mailu) kompatibilní se všemi verzemi MS Outlook

  Konec Google Web Acceleratoru?
  Google začal před několika týdny nabízet službu Google Web Accelerator. Po nainstalování této utility se vám měla zvýšit rychlost načítání webových stránek. Samotná utilita komprimovala přenášení data a tím měla být zvětšena rychlost. Zajímavou funkcí bylo také postupní načítání stránek do cache. Zatímco jste si četli stránku, Web Accelerator stáhl do paměti všechny stránky, na které našel na aktuální stránce odkaz.
  Bohužel, vše není dokonalé a tak i tato služba má své mouchy. Podle některých uživatelů se jim stránky po nainstalování této utility načítaly ještě déle. Možná celková neodladěnost této služby způsobila stažení této utility ze stránek Googlu. Uživatelům, kteří ji mají nainstalovanou by však měla fungovat dále. Podle informací Googlu se na této službě stále pracuje a v budoucnu by měla přinést slibované urychlení surfování.

  iTunes roste
  Provozovatel hudebního on-line shopu iTunes, společnost Apple, oznámila, že rozšířila seznam zemí, ve kterých si můžete nakoupit hudbu na internetu.
  Novými zeměmi s možností on-line nákupu hudby jsou Dánsko, Norsko, Švédsko a Švýcarsko. Česká Republika bohužel stále chybí. V současné době iTunes nabízí přes 1,5 milionu skladeb od více než 1000 hudebních vydavatelství. Obsahově se iTunes nijak neprofiluje, takže v něm najdete skladby všech myslitelných žánrů. Celkem se zatím prodalo přes 400 milionů skladeb.

 • Zdroje: Tom´s Hardware, Digit-Life

  Autor:


  Nejčtenější

  Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

  Mashinky

  V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

  RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

  Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

  Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...  RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

  Lust for Darkness

  Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

  Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

  Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

  Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

  Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

  Zaklínač 3: Divoký hon

  Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...

  Další z rubriky

  Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

  Infinity Blade II

  Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...  Najdete na iDNES.cz