Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW minutky: Problémy ovladačů pro SLI

  12:00aktualizováno  23. března 2006 8:30
Problémy ovladačů pro SLI *** NOD 32 má novou verzi s detekcí spyware *** Konec Google Web Acceleratoru? *** iTunes roste - kolik prodal celkem skladeb?

Problémy ovladačů pro SLI
nVidia SLI je propojení dvou grafických karet za účelem získání brutálního výpočetního výkonu. Ovšem i toto řešení stojí, respektive padá, s ovladači. A pár chybiček se nyní objevilo. Na serveru NZone, který slouží jako diskuzní server majitelů karet nVidia se objevila zpráva o dvou vážných problémech spojených se SLI.
První problém se týká správného zobrazení na širokoúhlých monitorech ve vysokém rozlišení. Pokud využíváte při širokoúhlém zobrazení rozlišení 1680 x 1050 a 1290 x 1200, tak nefunguje vertikální synchronizace, připojení více monitorů. Problémy se objevují také při přehrávání videa, kdy obraz hyzdí pruhy, a z videa se stává nezáživná nepodívaná.
Nedlouho po tomto problému se objevil problém další. Tentokrát šlo o poruchu při stretoskopickém zobrazování. Pokud si chcete vychutnat krásu 3D naplno, můžete si pořídit polarizační brýle, které se ve spolupráci s grafickou kartou postarají o prostorové zobrazení. Jde o technologii, při níž se pro každé oko promítá jiný obrázek a brýle zakrývají oko druhé. U SLI řešení vypočítává pro každé oko jedna karta. První z grafických karet zobrazovala správně, druhá ovšem scénu počítala v klasickém zobrazení, takže celé kouzlo stretoskopického zobrazování bylo ztraceno.
První problém má již řešení. Na řešení druhého se ovšem ještě stále čeká. Velmi podivný byl postoj samotné nVidie. I když ji na tuto skutečnost řada lidí upozorňovala, dělala že neslyší. Teprve poté, co se do této věci vložily velké weby, nVidia chybu přiznala a slíbila nápravu.

NOD 32 má novou verzi s detekcí spyware
Poslední dobou velmi oblíbený antivirový software NOD 32 postoupil do verze 2.5 a přinesl řadu novinek a užitečných funkcí. Mezi ně patří například detekce spyware. Celkově verze přinesla tyto změny:

 • detekce spyware, adware a riskware a zneužitelných aplikací
 • systém včasného varování ThreatSense Net
 • manažer licenčních klíčů
 • automatická kontrola souborů zaváděných při startu PC
 • kontrola alternativních datových proudu (ADS) pod souborovým systémem NTFS
 • vylepšená generická detekce ve spojení s rozšířenou heuristickou analýzou
 • vylepšená podpora pro rozbalování SFX archivu
 • rozšířená implementace heuristické analýzy do modulu AMON
 • navýšení rychlosti testování souboru modulem AMON
 • modul EMON (kontrola e-mailu) kompatibilní se všemi verzemi MS Outlook

  Konec Google Web Acceleratoru?
  Google začal před několika týdny nabízet službu Google Web Accelerator. Po nainstalování této utility se vám měla zvýšit rychlost načítání webových stránek. Samotná utilita komprimovala přenášení data a tím měla být zvětšena rychlost. Zajímavou funkcí bylo také postupní načítání stránek do cache. Zatímco jste si četli stránku, Web Accelerator stáhl do paměti všechny stránky, na které našel na aktuální stránce odkaz.
  Bohužel, vše není dokonalé a tak i tato služba má své mouchy. Podle některých uživatelů se jim stránky po nainstalování této utility načítaly ještě déle. Možná celková neodladěnost této služby způsobila stažení této utility ze stránek Googlu. Uživatelům, kteří ji mají nainstalovanou by však měla fungovat dále. Podle informací Googlu se na této službě stále pracuje a v budoucnu by měla přinést slibované urychlení surfování.

  iTunes roste
  Provozovatel hudebního on-line shopu iTunes, společnost Apple, oznámila, že rozšířila seznam zemí, ve kterých si můžete nakoupit hudbu na internetu.
  Novými zeměmi s možností on-line nákupu hudby jsou Dánsko, Norsko, Švédsko a Švýcarsko. Česká Republika bohužel stále chybí. V současné době iTunes nabízí přes 1,5 milionu skladeb od více než 1000 hudebních vydavatelství. Obsahově se iTunes nijak neprofiluje, takže v něm najdete skladby všech myslitelných žánrů. Celkem se zatím prodalo přes 400 milionů skladeb.

 • Zdroje: Tom´s Hardware, Digit-Life

  Autor:  Nejčtenější

  První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

  Kingdom Come: Deliverance

  Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

  OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

  Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

  Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...  Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

  Kingdom Come: Deliverance

  Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

  O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

  Kingdom Come: Deliverance

  Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

  RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

  Subnautica

  Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

  Další z rubriky

  Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

  Infinity Blade II

  Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...

  Najdete na iDNES.cz