Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW minutky: Santa Claus ohrožuje IM

  12:00aktualizováno  23. prosince 3:09
Santa Claus rozdává dárečky po IM sítích. Tenhle jste si ovšem určitě nepřáli. Pokud ovšem tento dáreček dostanete v RAR, Symantec Vám nepomůže. Na svět se dostal další šílený nápad na nové rozvržení klávesnice a Google koupil část AOL.

Santa Claus obchází IM systémy
Vánoce jsou svátky klidu, míru a dárků. Zatímco u nás na Vánoce rozdává dárky Ježíšek, v Americe a dalších zemích to je Santa Claus. Tento dobrý pán s bílým vousem v červeném kabátku se ovšem již trošku zmodernizoval a tak rozdává dárečky i po internetu. Konkrétně po IM sítích Yahoo Messenger, MSN a America Online.
Bohužel Vám po síti nepošle žádný šek, ale odkaz na červa IM.GiftCom.All. Po kliknutí se vám do počítače nainstaluje nebezpečný kód s prvky rootkitu. Že by si Santa koupil chráněné CD od Sony a inspiroval se? :o) Inu, kdo by neklikl na odkaz santaclause.aol.com, obzvláště, když na něm má být Vánoční přání od Santy…

Kritická chyba u produktů Symantec
Bezpečnostní produkty Symantec mají další problém. Kritickou chybu ve svém zabezpečení. A každá kritická chyba je velmi nepříjemná. Nejen že ohrožuje bezpečnost počítače uživatele, ale také nedělají dobré jméno antivirovému produktu.
Nově objevená kritická chyba se týká zpracování RAR souborů. Na vině je knihovna dec2rar, která se stará o hledání virů v RAR souborech. Stačí ovšem RAR soubor trošku upravit a nejenže knihovna vir nenajde, ale postará se také o jeho spuštění bez vědomí uživatele.
Firma stojící za bezpečnostním produktem Symantec radí zakázat skenování RAR souborů a zakázat stahování mailů s přílohou RAR. Na odstranění problému se prý již usilovně pracuje.

Další šílený nápad o novou klávesnici
Staré známé uspořádání klávesnice QWERTZ je s námi jež pár desítek let od vzniku psacích strojů. Zde bylo toto uspořádání písmen použito především pro snazší výrobu strojů a odstranění zasekávání hlaviček s písmeny do sebe.
Jenže dnešní doba psacím strojům nepřeje a tak se objevilo již několik sílených nápadů o změnu uspořádání kláves. Naštěstí se žádný prozatím neujal a doufejme že se ani neujme. Přeci jen se učit nový prstoklad není to pravé ořechové.
Nicméně někteří lidé jsou velcí a nedocenění vynálezci a tak se snaží své nápady protlačit na světlo světa za každou cenu. Jedním z nich je i 62 letý Jehn Parkinson, který navrhl již několik uspořádání klávesnic, žádné se naštěstí neujalo. Ale to mu nevadí a tak to zkouší dále. Jeho nejnovější nápad najdete na obrázku toulajícím se někde okolo.
Po důkladném prozkoumání zjistíte, že písmena jsou rozdělena podle abecedy. Funkční klávesy byly také přesunuty. Bohužel se neobjevila klávesa, která by v sobě ukrývala trojkombinaci kláves [CTRL][ALT][DELETE] :o)). Za co by ovšem pan vynálezce zasloužil výprask jsou šipky umístěné uprostřed. Bůh ví, zda chtěl hráčům změnit zažitou kombinaci [W][S][A][S], nicméně praktická využitelnost tohoto rozložení kláves mi uniká.
A aby toho nebylo málo, tak velký vynálezce obešel přední výrobce klávesnic se svým vynálezem. Naštěstí jej nikde nebrali příliš vážně. To jej ovšem neodradilo a tak se rozhodl tuto „klávesnici“ přivést na trh vlastními silami a doufá, že bude úspěšná a velcí výrobci od něj jeho nápad převezmou.
Pokud se mu to podaří, jeden kousek si zamlouvám. Podobné šílenosti sbírám rád… .:o)).

Další šílený nápad na novou klávesnici 

Google koupil podíl v AOL
Minulý týden vstoupil Google Inc. do společnosti America OnLine Inc. Dva velké internetové kolosy se spojují.. Google za miliardu USD dostal v AOL 5% podíl. K čemu bude Googlu 5% společnosti není jasné, s tímto podílem toho ve firmě příliš nezmění. Ihned se ovšem objevili odhady, že Google chce postupně odkoupit celou AOL, nebo alespoň nadpoloviční část. K tomu se Google ani AOL nechtěli vyjádřit.
Nicméně oznámili intenzivní spolupráci na poli online reklamy. Podrobnosti opět chybí a tak dáme prostor spekulacím. Odhaduje se, že na AOL by se mohla nasadit služba Google AdWords. Inu, uvidíme za pár měsíců.

Zdroje: Tom´s Hardware, Digit-Life

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

Zaklínač 3: Divoký hon

Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...Najdete na iDNES.cz