Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW minutky: spamovat se nevyplácí

  12:01aktualizováno  3. listopadu 9:41
Ruská mafie potrestlala spammera po svém - kulkou *** Služna Email.cz koupena Seznamem *** Intel staví novou továrnu *** Bude nový operační systém Longhorn od Microsoftu opravdu Vista?

Za spam olovo
V Americe mají plno podivných zákonů a hodnotících činitelů, z poslední doby například spor HotCoffe nebo možnost si patentovat jakoukoliv věc, která je již obecně používaná. Na druhou stranu mají jeden opravdu smysluplný zákon a to o ochraně elektronické pošty před spamem, respektive spamování je trestný čin a spammer za něj může být odsouzen.
V Rusku ovšem tolik propracované zákony nemají a zákon o ochraně elektronické pošty je pro ně neznámá věc. Toho řada lidí využívala a své nevyžádané reklamy na velmi levnou Viagru začala posílat z Ruska. Pro řadu lidí je to ovšem velmi nepříjemná věc. A tak kde nejsou zákony, tam je mafie. A nyní se mafie postavila na stranu obyčejného lidu a vzala si na mušku spammera, jehož maily znal každý Rus, který vlastní emailovou stránku. I když možná, že mafiánské schránky již také přetékaly spamem a protože je nebavilo schránku promazávat nebo crackovat antispam filtr, rozhodli se odstranit zdroj problému.
Vardan Kusnir byl doslova notorickým spammerem. Oficiálně byl vedoucím jazykových center pro výuku angličtiny. Veřejným tajemstvím bylo, že denně rozeslal několik milionů spamových mailů, které většinou dělaly reklamu jeho centrům.
V neděli byl ovšem nalezen ve svém bytě zastřelen. Možná je ironií osudu, že na monitoru byla zobrazena zpráva o rozeslání dalších spamových mailů. Policie žádné podrobnosti nezveřejnila, prosákla ovšem nepotvrzená informace, že vedle mrtvoly ležel vzkaz ve kterém stálo, že tohle si dotyčný vysloužil za spamování.

Email.cz koupen Seznamem
První český freemail a průkopník v nabízení mailových služeb zadarmo byl minulý týden prodán portálu Seznam. Internetem se okamžitě začaly šířit informace, že Seznam chce pouze lukrativní domény, které tímto získal. Kromě email.cz získal i u uživatelek internetu oblíbenou doménu ladymail.cz
V úterý proběhla tisková konference, kde Ivo Lukačovič, šéf Seznamu.cz nastínil další vývoj. Email.cz zůstane nadále samostatným portálem, který bude spravovat Seznam.cz a v nejbližší době by měly na portálu proběhnout tyhle úpravy:

 • rozhraní POP3 bude nabízeno zadarmo
 • zredukování reklamních plocha a tím i zrychlení načítání systému
 • navýšení kapacity schránky na 20MB
 • proběhne posílení serverové farmy, která bude zároveň přesunuta z Brna do Prahy. Toto stěhování by mělo proběhnout 6. srpna a v tento den bude portál Email.cz nefunkční

 • Koncem roku by měl přijít na řadu vylepšený vnitřní systém a kapacita schránky 2GB, kterou není možné provést pouze upgradem hardwaru, ale musí se přeprogramovat i systém pro správu dat a schránek.
  Zarazila mne ovšem informace, že o Email.cz se bude starat stejný tým, který má nyní na starost Seznam email. Dá se tušit, že Seznam postupně sjednotí vnitřní systém obou systémů a u obou nabídne stejné služby.

  Intel staví novou továrnu
  Intel patří k největšímu výrobci procesorů. Podle marketingových plánů má ovšem prodej stoupat a výrobní kapacity jsou nyní již využity téměř na 100%. Navíc většina továren používá pro výrobu 250mm wafery, které jsou z dnešního hlediska již ekologicky a hlavně ekonomicky méně výhodné. Proto se Intel rozhodl postavit novou továrnu a starší inovovat.
  Nová továrna na procesory ponese označení FAB32 a bude stát v Arizoně. Při stavbě nabídne kolem 3000 pracovních míst a po dokončení bude zaměstnávat kolem jednoho tisíce pracovníků.
  Továrna bude zaměřena na výrobu 300mm waferů 45nm technologií. Celkové investice do této továrny by se měly pohybovat kolem tří miliard dolarů. Celková plocha továrny bude 1 milion čtverečných stop a clean room, kde se vyrábějí samotné procesory v absolutní čistotě zabere kolem 184 000 čtverečných stop.
  Páska od nové továrny má být slavnostně přestřižena v druhé polovině roku 2007.

  Bude Longhorn opravdu Vista?
  Minule jsme tady referovali o tom, že nový operační systém od Microsoftu známý pod kódovým označením Longhorn má oficiální název Vista. Je ovšem možné, že se nejedná o název konečný nebo jediný. Microsoft si totiž v poslední době zaregistroval mnohem více internetových domén s potenciálním názvem nového Windows.
  Kromě adresy www.windowsvista.com si Microsoft zakoupil i www.windowsruby.com, www.windowsseven.com, www.windows07.com, www.windows06.com, www.windowssapphire.com a www.windowsemerald.com. Dále si Microsoft zaregistroval i domény www.windowsvista.us, www.windowsruby.us, www.windows07.us a www.windowsseven.us.
  Uvidíme jak se nakonec bude nový systém jmenovat a zda bude konečně nabízet kýženou stabilitu (více o novém systému na Technetu).

  Zdroje: Tom´s Hardware, Digit-Life

  Autor:  Nejčtenější

  První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

  Kingdom Come: Deliverance

  Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

  Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

  Kingdom Come: Deliverance

  Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...  OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

  Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

  Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

  RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

  Kingdom Come: Deliverance

  Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

  O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

  Kingdom Come: Deliverance

  Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

  Další z rubriky

  Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

  Infinity Blade II

  Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...

  Najdete na iDNES.cz