Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW minutky: Zapomeňte na hesla

  12:00aktualizováno  23. března 2006 8:52
Zapomeňte na hesla *** Vadné napájecí kabely u X-Boxu *** Firefox jede *** nForce4: Vyrobeno milion kusů *** Intel Centrino 3. generace a dvoujádrové Pentium M *** Krátké informace jednou větou

Zapomeňte na hesla
Téměř každá informace je v elektronickém světě chráněna heslem. Ovšem pomocí různých keyloggerů lze tato hesla ukrást. Další možností zabezpečení je snímač otisku prstu pomocí speciálního hardware připojitelného přes rozhraní USB. Na universitě v USA ovšem přišli na způsob heslování pomocí psaní na klávesnici.
Během pětiletého výzkumu zjistili, že každý člověk má odlišný styl psaní na klávesnici. Hlavní myšlenkou je přitom využití časové prodlevy mezi stiskem dvou kláves. Za dobu testů se ukázalo, že je možné podle psaní přesně určit uživatele a podle toho zamezit nebo povolit přístup do systému.
Touto myšlenkou se začala zabývat i firma Bio Password, která navázala s universitou spolupráci. Možná nás tedy brzy čeká doba, kdy nebude nutné pamatovat si hesla, pouze opsat pár písmen.

Vadné napájecí kabely u X-Boxu
Pokud patříte mezi majitele herní konzole X-Box, měli byste si dát pozor na datum výroby. Pokud byla vaše konzole vyrobena před 13. lednem 2004, obsahuje možná vadný napájecí kabel. Podle oficiálního vyjádření Microsoftu se problém týká asi 70% konzolí vyrobených před tímto datem. Zároveň doporučuje konzoli v době kdy na ní nebudete hrát vypínat z elektrické zásuvky.
Návod jak získat kabel nový naleznete na www.xbox.com. Protože Microsoft v naší republice X-Box oficiálně nepodporuje, musíte se obrátit na prodejce, který vám konzoli prodal.

Firefox jede
Alternativní prohlížeč Firefox slaví úspěchy. Za 99 dní od uveřejnění si novou verzi stáhlo přes 25 milionů uživatelů internetu. Do tohoto počtu navíc nejsou započítány distribuce přes CD přiložená k časopisům. Vysoké stahovanosti bylo dosaženo také především díky chytréhu marketingu. Přes půl milionu serverů obsahuje odkaz na novou verzi Firefoxu. Dosáhnout takové stahovatelnosti se za dlouhé roky nepodařilo žádnému jinému alternativnímu prohlížeči webových stránek.
Pokud chcete nový Firefox vyzkoušet, máte možnost zde.

nForce4: Vyrobeno milion kusů
Čipset nVidia nForce4 slaví úspěchy. Od svého uvedení v prosinci 2004 se ho vyrobilo již milion kusů. nVidia tak ovládá přes 48% trhu s čipsety pro platformu AMD Athlon 64. Podle analytiků za úspěchem stojí hlavně integrované funkce. Kladného ohlasu se dočkal obzvláště hardwarový firewall ActiveArmor a podpora rozhraní SATA II s funkcí NCQ. Velké oblibě se také těší funkce nTune, která umožňuje taktovat systém real-time z prostředí Windows. A samozřejmě taky podpora dvou slotů PCI Express x16 pro využití funkce SLI.
Trošku zamrzí větší cena čipsetu ve srovnání s konkurencí, ovšem za kvalitu se platí.

Intel Centrino 3. generace a dvoujádrové Pentium M
Intel představil nové čipy pro využití v sadě Centrino 3tí generace. Stalo se tak na tiskové konferenci v Izraeli. V této zemi totiž sídlí vývojový tým tří nových čipů Yonah, Calistoga a Golan.
Yonah je kódové označení pro mobilní procesor Intel Pentium M, který obsahuje dvě výpočetní jádra. Dále by se v procesoru měla objevit lepší podpora pro regulaci vyzářeného tepla a nižší spotřebu. Dvoujádrový procesor totiž bude mít dvounásobnou spotřebu.
Procesor Yonah by měl využívat čipovou sadu Calistoga, o které ovšem není moc známo. Ví se pouze o podpoře sběrnice PCI Express a pamětí DDR2.
Poslední čip Golan je určen pro bezdrátovou mobilní komunikaci. Měl by obsahovat podporu všech současných bezdrátových standartů a navíc podporu mobilní sítě třetí generace – UMTS.
Celá tato sada nese označení Napa a její uvedení v noteboocích se plánuje na rok 2006.
Více se o nové technologii můžete dočíst zde.

Jednou větou

 • Microsoft usilovně pracuje na nové verzi nejrozšířenějšího internetového prohlížeče s názvem Internet Explorer. První veřejná beta by měla být k dispozici v létě tohoto roku. Nová verze by měla obsahovat lepší ochranu proti útokům z internetu a virům, které mění číslo providera u vytáčeného připojení. Více informací se dočtete zde.
 • ATI uvedla nový grafický čip s názvem Mobility Fire GL V5000. Čip vychází z konstrukce desktopového čipu Fire GL 5000 a obsahuje navíc pokročilé funkce řízení spotřeby energie. Obsahuje rozhraní PCI Express, 8 pipelines a 6 vertek jednotek. Grafická paměť typu GDDR3 má velikost 128MB.
 • Microsoft vydal novou verzi svého programu AntiSpyware s číslem 1.0.509. Jedná se sice zatím o betaverzi, byly ovšem odstaněny problémy s real-time agentem, stabilitou a rychlostí odezvy, které trápily předchozí verzi tohoto softwaru. Program je možné využívat zdarma, pokum máte zaregistrován systém Windows XP.
 • Zdroje: Tom´s Hardware, Digit-Life

  Autor:


  Nejčtenější

  Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

  Mashinky

  V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

  RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

  Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

  Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...  Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

  Cuphead

  Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

  RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

  Lust for Darkness

  Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

  KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

  Far Cry 5

  Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

  Další z rubriky

  Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

  Infinity Blade II

  Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...  Najdete na iDNES.cz