Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW minutky: Zapomeňte na Longhorn, přichází Vista

  12:00aktualizováno  3. listopadu 9:41
Zapomeňte na Longhorn, přichází Vista *** Western Digital prodlužuje záruku *** HP ruší 14 500 pracovních míst *** nVidia přestává podporovat starší karty *** Nejvíce RSS čtenářů mají Google a Yahoo!

Zapomeňte na Longhorn, přichází Vista
Dlouho připravovaný a několikrát odložený operační systém od Microsoftu má konečné jméno. Pracovní název Longhorn nahradil konečný a oficiální název Vista. Tisková zpráva je zde.
Nový operační systém je založený na zcela novém jádře, které by mělo přinést stabilitu. Přepracováno bylo i ovládací interface a pracovní plocha bude využívat 3D prostor a efekty, které nabízejí současné grafické karty. Nově řešen je také přístup ovladačů, které způsobují pád systému. Ve Windows Vista budou od výkonného jádra odděleny a budou volány samostatně, takže pokud bude ovladač nestabilní, bude jeho činnost ukončena bez ohrožení stability systému.
Další výraznou inovací je použití databázového souborového systému. Díky němu nemusíte složitě procházet složky a používat hledání, ale zadáte například, že má zobrazit pouze soubory Wordu. Samozřejmě bez jakéhokoliv čekání. Tento nový souborový systém bude uvolněn i pro Windows XP.
Další výraznou inovací je zlepšení bezpečnosti systému. Microsoft do nového OS implentoval technologie od bezpečnostních firem, které v tomto a minulém roce zakoupil. Součástí systému má být i nový webový browser Internet Explorer ve své sedmé reinkarnaci. Samozřejmě nabídne lepší zabezpečení a (snad už konečně) podporu všech webových standardů.

Co se týká data uvedení na trh, Microsoft uvedl rok 2006. Přesné datum nebylo sice oznámeno, ovšem Windows Vista se objeví pravděpodobně až v druhé polovině roku 2006. 3. srpna 2005 má vyjít první betaverze a druhá beta se má objevit v první polovině roku 2006.

Nejvíce RSS čtenářů mají Google a Yahoo!
Podle průzkumu ZDNet.com má nejvíce RSS čtenářů Google a Yahoo!. Oba portály mají dohromady téměř 50% uživatelů RSS kanálu.
RSS nabízí větší pohodlí než zprávy do mailu. Navíc jej většina alternativních webových prohlížečů obsahuje již ve své základní verzi. Kromě toho existuje mnoho freeware prográmků, které si s RSS také rozumí.
Kvalit RSS si všiml i Microsoft a tak oznámil, že v novém Windows Vista bude RSS čtečka také integrována.
RSS kanál pro Bonusweb najdete zde.

Western Digital prodlužuje záruku
Western Digital, přední výrobce pevných disků prodlužuje záruku na své produkty. Pokud jste si zakoupili po 1. červnu 2005 serverový disk, máte na něj záruku pět let, pro desktopové a notebookové harddisky se záruka zvedá ze dvou na tři roky.
Podle vyjádření Westernu tak vycházejí vstříc svým zákazníkům a navíc tím dokazují, že věří kvalitě svých výrobků.
Pětiletou záruku v současné době nabízí také Seagate a to na novou řadu desktopových disků Barracuda 7200.8 a na serverové SCSI disku Cheetach.

HP ruší 14 500 pracovních míst
Nový ředitel HP dostál svému slibu a ohlásil, že do konce roku 2005 opustí společnost 10% zaměstnanců, tj téměř 14 600 pracovníků. Propouštět se údajně bude ve všech odděleních, nejvíce postižené ovšem mají být IT oddělení a oddělení pro vývoj hardwaru. Podle analytiků to společnosti přinese úsporu až 1,9 miliardy dolarů ročně.
Navíc by měla firma pružněji reagovat na novinky na trhu a uvádět dříve nové technologie, jinak bude její pozice na trhu výrazně ohrožena.
HP v současné době nabízí velké portfolio produktů. V nabídce můžete najít téměř vše co patří k počítačům. Tiskárnami počínaje, desktopy , clustery, diskovými poli, servery a výkonnými Alpha servery konče.

nVidia přestává podporovat starší karty
nVidia oficiálně oznámila, že s novými ovladači ForceWave 75 končí podporu starších grafických čipů, které nepodporují shader model.
Týká se to těchto modelů: TNT2, TNT2 Pro, TNT2 Ultra, TNT2 M64, TNT2 M64 Pro, Vanta, Vanta LT, GeForce 256, GeForce DDR, GeForce2 verze GTS, Pro, Ti a Ultra a GeForce2 MX integrovaná v čipsetech.
Překvapivé je, že nVidia dále podporuje karty GeForce2 MX, MX100, MX200 a MX400, které Shader model nepodporují.

Zdroj: ZDNet, The Inquirer

Autor:Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

Dosáhl maximální úrovně ve střílečce Call of Duty jen pomocí nožů

Call of Duty

Lidé se u počítačových her baví různými způsoby. Hráče s přezdívkou TheseKnivesOnly baví hrát střílečky bez toho, aby...

Ubisoft cenzuruje nahé sochy ve výukovém módu Assassin’s Creed: Origins

Cenzura v Assassin’s Creed: Origins

Až příliš puritánsky se zachovali autoři hry Assassin’s Creed: Origins. V jinak historicky přesné hře totiž...

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...

Najdete na iDNES.cz