Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW minutky: Zastřelte si zvíře on-line

  12:02aktualizováno  23. března 2006 8:35
Divná zábava: Zastřelte si zvíře on-line *** Prahu čeká internet z elektrické zásuvky *** SkypeIn – volejte na počítač *** SED panel s kontrastem 100 000 : 1 *** Windows 2000 pomalu končí

Zastřelte si zvíře on-lineHW minutky
Možná vás někdy lákalo zahrát si na lovce. Podle vědců to dokonce máme v genech. Ovšem pokud se chcete vypravit na lov, je třeba mít zbrojní pas. Ten ovšem stojí nemalé peníze a navíc není jasné, zda vás to bude opravdu bavit. Navíc opravdoví hráči přece nevylézají ze svého doupěte. A protože na světě existují chytré (a ziskuchtivé) hlavičky, můžete si zvíře zastřelit přes internet.
Zní to šíleně? Na adrese www.live-shot.com zaplatíte vstupní poplatek, za který ovládáte pušku na jednom americkém ranči přes internet. Obraz z hledáčku je přenášen na váš monitor a kliknutím myši vystřelíte. Proti této „zábavě“ začalo samozřejmě protestovat plno lidí s americkými státníky v čele. Podle jejich názoru je taková věc silně nehumánní a proti základním lidským pravidlům - zvíře v podstatě nemá žádnou šanci. V současné době ovšem neexistuje zákon, který by podobné aktivity mohl zakázat. Po internetu nyní koluje názor, že se chystá rozšíření této služby. Zastřelené zvíře byste si mohli nechat poslat domů. Doufejme, že podobná "zábava" bude brzy zakázána.

Prahu čeká internet z elektrické zásuvky
Pražská energetická společnost nyní testuje přenos dat pomocí rozvodné elektrické sítě. Informovala o tom televize Prima. Zařízení ke stavbě domácí sítě pomocí rozvodů elektřiny jsou na trhu již nějakou dobu, ovšem jsou vhodná pouze pro malé vzdálenosti a datový signál většinou neprojde přes elektroměr. Technologie Pražské energetické společnosti by ovšem měla tento problém řešit a poradit si se všemi rušícími prvky rozvodné soustavy. "Projde (připojení k internetu) všemi transformátory, všemi zařízeními, dokonce i přes elektroměry," uvedl pro televizi Prima mluvčí Pražské energetiky Petr Holubec.
Zájem o přenášení dat po elektrických rozvodech Pražské energetiky mají nyní dvě společnosti. Testy jsou prý již v konečném stádiu a do provozu by se služba mohla dostat již tento rok.
Jakou technologii Pražská energetika zvolila není zatím jasné. Přenosová rychlost by se ovšem mohla pohybovat kolem 14Mb/s.

SkypeIn – volejte na počítač
Internetová telefonie zažívá velký boom. V současné době je nejpoužívanější program Skype. Podle oficiálních údajů si ho stáhlo již více než 100 milionů uživatelů, přitom 34 milionů je registrovaných a má aktivní účet. Internetová telefonie má jednu hlavní výhodu. Pokud voláte přes internet mezi počítači, neplatíte žádné poplatky za spojení. Jedinou podmínkou je, že pokud si chcete s někým popovídat, tak musíte být oba u počítače a on-line.
Ve vybraných zemích nyní Skype umožňuje volat uživatele přímo z mobilního telefonu nebo pevné sítě. Každý uživatel SkypeIn dostane speciální telefonní číslo, na které se mu dovoláte. Nyní tuto službu můžete využít ve Spojených Státech, Hong Kongu, Anglii, Švédsku, Norsku a Dánsku. Podle vyjádření Skype by další země měly rychle přibývat. Kdy bude tato služba dostupná i v naší republice není zatím jasné. Je to ovšem služba zajímavá a hlavně užitečná, kterou využívá stále více lidí.

SED panel s kontrastem 100 000 : 1
Na akci Display 2005, která se konala 20.dubna v Tokiu představila firma SED Inc. panel postavený na technologii SED, který má kontrast 100 000 : 1. Jedním z hlavních faktorů pro dosažení této hodnoty byla redukce podsvícení u černé barvy. První SED panely měly hodnotu 0,04cd/m2, zatímco nový panel má hodnotu 0,003cd/m2.
Hlavní výhodou SED panelů oproti LCD je schopnost podat věrně černou barvu a tmavší odstíny. Zatímco u LCD panelů se začnou ztrácet detaily a obraz se v tmavých místech slévá, SED technologie dokáže jasně rozlišit i nejjemnější přechody tmavých barev.

HW minutky

Windows 2000 pomalu končí
30. června končí bezplatná podpora systémů Microsoft Windows 2000 a Windows 2000 Server Edition. Microsoft se tak snaží donutit uživatele k přestupu na Windows XP. Pokud ovšem chcete ještě u Windows 200 zůstat, za záplaty budete muset Microsoftu zaplatit. Z trhu Windows 2000 definitivně zmizí v roce 2010. Windows 2000 byly prvním operačním systémem Microsoftu, který byl založen na platformě NT a určen pro domácí počítače. I přesto, že vycházel z technologie NT, která byla původně určena pro pracovní stanice, dokázal, že nezaostává ani po herní stránce. Navíc se taky znatelně zlepšila stabilita a uživatele již netrápily „modré obrazovky smrti“ (o tom by se dalo polemizovat - pozn. red).

Zdroje: Tom´s Hardware, Digit-Life, Prima

Autor:


Témata: Microsoft, Skype

Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...Najdete na iDNES.cz