Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW News: 10 000$ za chybu ve Windows

  12:00aktualizováno  22. února 1:58
10 000$ za chybu ve Windows *** Office 12 = Office 2007, známe ceny *** Policie zadržela phishingové piráty *** Linux i na iMacu

10 000$ za chybu ve Windows
Přemýšlíte nad upgradem svého křemíkového miláčka a chybí vám peníze na nové komponenty? Pokud rádi testujete, co vše vydrží Windows XP, máte možná po problému.
Bezpečnostní společnost iDefense oznámila, že vyplatí 10 000 USD každému, kdo najde ve Windows kritickou chybu a nahlásí to exklusivně této společnosti. Podmínkou je, že samotný Microsoft musí tuto nalezenou chybu označit za kritickou. Za kritické chyby bývá označován postup, díky kterému se dá získat kontrola nad počítačem bez vědomí uživatele.
Pokud se tedy vyznáte alespoň částečně v bezpečnostních chybách a baví vás zkoumání systému, máte šanci do 31. března.

Office 12 = Office 2007, známe ceny
Několik šťastlivců má již nainstalovaný nový kancelářský balík z dílny Microsoftu, který je znám pod kodovým názvem Office 12. Microsoft ovšem minulý týden uspořádal tiskovku k tomuto software a poodhalil nové informace.
Na trhu se bude Office 12 prodávat pod názvem Office 2007. CD s tímto software by se na pultech obchodů měla objevit koncem roku 2006.
Poodhaleny byly rovněž názvy jednotlivých edicí. Oproti aktuální verzi Office 2003 došlo k několika změnám:

  • Microsoft Office Enterprise 2007 – určeno pro velké organizace s tisícovkou licencí nejméně. Cena se odvíjí podle požadavků zákazníka
  • Microsoft Office Professional Plus 2007 – nástupce Office 2003 Professional Enterprise. Cena se také odvíjí podle počtu zakoupených licencí. Nejmenší počet je 500 licencí.
  • Microsoft Office Professional 2007 – cena: 499$ nová licence/329$ upgrade z Office 2003.
  • Microsoft Office Small Business 2007 – 449$/329$
  • Microsoft Office Standart 2007 – 399$/239$
  • Microsoft Office Home and Student – náhrada za Office Studend Teacher 2003 – nová licence: 149$, upgrade není možný
  • Microsoft Office Basic 2007 – pouze pro OEM prodej s novým počítačem, cena neznámá – bude se odvíjet podle počtu zakoupených licencí firmou dodávající počítač.

Policie zadržela phishingové piráty
Brazilská policie oznámila, že ve spolupráci s americkou FBI zadržela gang, který pomocí phihingu „vyraboval“ cizí bankovní konta a přišel si tak na slušnou částku 4.6 milionu dolarů.
Pomocí spyware nakazili nechráněné počítače uživatelů a poté jenom sledovali loginy a zadávaná hesla. Díky tomu si z cizích účtů nic netušících uživatelů převedli tuto částku.
Gang se prý naboural minimálně do 200 účtů v šesti bankách. Tip policii daly samotné banky poté, co si uživatelé stěžovali na chybějící peníze. Vůdci gangu je pouze 10 let, někteřé členové navíc nejsou ani plnoletí.

Linux i na iMacu
Apple nedávno přesedlalo na svých počítačích Mac z procesorů IBM Power5 na procesory Intelu. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se na tomto novém stroji objeví jiný operační systém než oficiální Mac OS X.
Původní verze Linuxu a Windows se nechytaly – Mac totiž používá specifický hardware, pouze procesor Intel Core Duo. Nicméně šikovné programátorské ručičky se jen tak nevzdaly a výsledek je na světě.
Stačilo si pouze vyhrát s kernelem Linuxu, vytvořit nový bootovací soubor a upravit ovladače. Díky tomu Linux v distribuci Gentoo může běžet i na novém iMacu. Tvůrci této modifikaci slíbili, že po řádném otestovaní tuto upravenou distribuci uvolní na internetu ke stažení.

Zdroje: Tom´s Hardware, Digit-Life

Autor:Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

RETRO: Winter Challenge je i po 25 letech nejlepší herní olympiádou

Winter Challenge

Je to s podivem, ale i po čtvrt století od vydání zůstávají neoficiální zimní hry od Accolade tou nejlepší olympijskou...

KOMENTÁŘ: Historická tematika boduje, proč je jí ve hrách tak málo?

Kingdom Come: Deliverance

Na české hře Kingdom Come: Deliverance je dobře vidět, že historická témata a dobová autentičnost nejsou hráčům cizí. A...

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...

Najdete na iDNES.cz