Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW News: Blue-Ray disku od TDK v obchodech

  12:00aktualizováno  12. dubna 7:41
Blue-Ray disku od TDK v obchodech *** Microsoft vydal nové kritické aktualizace *** Lite-On odkoupil výrobu mechanik od BenQ *** Na internetu je 80 milionů www serverů *** Microsoft končí podporu Windows 98 a ME

Blue-Ray disky od TDK v obchodech
Přestože aliance firem stojících za novým paměťovým standardem Blu-Ray chtěla první zapisovatelé Blu-Ray disky uvést do obchodů až v průběhu května, společnost TDK začala nyní médii zásobovat maloobchody v Americe.
Známý výrobce CD, DVD a teď už i Blu-Ray se na vývoji technologie Blu-Ray podílel již od roku 1988. Není známo zda firma dostala souhlas uvést média dříve nebo zda tak činí na vlastní pěst. TDK tvrdí, že dřívější uvedení není na úkor kvality Blu-Ray disků. První zapisovatelná a přepisovatelná média byla vyrobena již na konci roku 2005.
A jaké má TDK ceny? Za 25GB Blu-Ray disk pro jeden zápis zaplatíte v přepočtu kolem 400Kč. Pokud budete chtít stejnou kapacitu vícekrát přepsat, budete si muset připlatit. Přepisovatelný Blu-Ray disk stojí něco málo přes 500Kč. Na konci roku by potom TDK chtělo do obchodů přinést i dvouvrstvé Blu-Ray disky s kapacitou 50GB. A cena? Zapisovatelé médium se prý bude prodávat téměř za jeden tisíc Kč, přepisovatelná varianta bude o 300Kč dražší.
Pozn: Ceny jsou počítány podle aktuálního kurzu a hlavně ceny dvouvrstvých médií mohou ještě razantně klesnout. Bohužel i stoupnout.

Microsoft vydal nové kritické aktualizace
Microsoft v úterý vydal očekávané bezpečnostní záplaty pro Windows. Opravují chyby, díky kterým mohli útočníci převzít kontrolu nad vaším počítačem pomocí prohlížeče Internet Explorer.
Bezpečnostní firmy ovšem Microsoftu vyčítají příliš dlouhý čas potřebný k vydání záplat. Některé bezpečnostní firmy proto krátce po objevení chyb vytvořily záplaty neoficiální a začaly je nabízet svým zákazníkům.
Microsoft tento problém víceméně bagatelizoval, ovšem podle analytiků má pozdní vydání záplat za vinu mnoho stovek úspěšných phishingových útoků.

Lite-On odkoupil výrobu mechanik od BenQ
Dva největší výrobci optických mechanik na Tchajwanu – LiteOn a BenQ uzavřeli smlouvu o budoucnosti jejich divizí vyrábějící optické mechaniky.
Lite-On odkoupí od BenQ veškeré továrny, technologie a patenty. Za to BenQ dostane 13% akcií Lite-On a stane se tak druhým největším akcionářem této společnosti. Navíc BenQ obdrží jakousi kompenzaci, v přepočtu kolem 900 milionů korun.
Lite-On si od této transakce slibuje zvýšit svůj podíl na trhu s optickými mechanikami. Odhaduje se, že po spojení bude Lite-On druhým největším výrobcem v tomto segmentu za Hitachi-LG Data Storage.

Na internetu je 80 milionů www serverů
Společnost Netcraft provedla průzkum trhu na poli virtuálních webových serverů na internetu a dopracovala se k velmi zajímavému číslu. Podle této studie bylo na konci března přes 80 milionů www serverů. Jedná se o velmi impozantní číslo. Pokud se podíváte tři roky zpátky, tak byste našli necelých 40 milionů www serverů.
Nejoblíbenějším softwarem pro provoz www serveru zůstává nadále Apache. Jeho podíl ovšem klesl o 6% na současných 62,7%. Podle Netcraftu za to může přesun statických stránek bez použití scriptování z Apache na Microsoft IIS. Přesunuto prý bylo kolem 4,4 milionu www serverů a Microsoft IIS díky tomu drží 25,2% trhu se softwarem pro provoz www serveru.

Microsoft končí podporu Windows 98 a ME
Microsoft oznámil, že 11. července roku 2006 přestane podporovat operační systémy Windows 98, Windows 98SE a Windows Millenium. Přestane tak poskytovat bezpečnostní záplaty a technickou podporu. Proto Microsoft doporučuje hlavně firmám přejím na Windows XP.
V provozu zůstane pouze on-line podpora na stránkách společnosti a to do 11.7.2007. Nicméně se nejedná o oficiální podporu, ale o rady od zkušenějších uživatelů.

Zdroje: Tom´s Hardware, Digit-Life, The Inquirer

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

Zaklínač 3: Divoký hon

Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...Najdete na iDNES.cz