Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW news: Creative bude žalovat Apple

  12:00aktualizováno  12. prosince 1:06
Creative bude žalovat Apple *** Další preview Visty tento týden *** Kupujte bezpečnostní chybu na e-Bay *** Nové Catalyst venku *** Xbox360 má menší disk *** Razer míří na Mac

Creative bude žaloval Apple
Apple se svým iPodem kraluje trhu přenosných MP3 přehravačů. To se samozřejmě nelíbí ostatním firmám, které Apple nechalo za sebou. Jednou z nich je i Creative se svým novým přehrávačem Zen Vision:M. A když nejde konkurovat po dobrém, tak to půjde soudní cestou.
Creative si v srpnu nechal patentovat systém pro práci s adresáři, který používá Zen Vision:M. Jenže stejný způsob procházení adresářů používá i Apple. Šéf Creative v rozhovoru pro BBC oznámil, že pravděpodobně podá na Apple žalobu kvůli porušování patentu.
Pokud Creative žalobu opravdu podá, bude se jednat o velký soudní spor, který se může táhnout i několik let. Pokud by Apple prohrálo, muselo by Creative platit licenční poplatky za použití patentu.

Další Technology Preview Visty tento týden
Microsoft nedávno slíbil na prosinec další technologické preview systému Windows Vista. Podle dřívějšího vyjádření mělo tohle preview obsahovat všechny funkce budoucího systému.
Nové technologické preview se má testerům do rukou dostat již tento týden. Nebude ovšem obsahovat všechny funkce, které bude mít systém ve finální podobě. Preview verze se všemi funkcemi nového systému by se měla objevit v únoru.
Podle vyjádření Microsoftu nabídne současná preview verze větší stabilitu a až 90% funkcí, které budou dostupné v konečném systému. Po uvolnění únorové verze se bude již pracovat pouze na stabilitě a rychlosti systému.

Kupte si bezpečnostní chyby na e-Bay
V internetové aukční síni jde koupit prakticky cokoliv. Od továrny na porno až po bezpečnostní chyby. Obě aukce ovšem e-Bay stáhl.
Ve čtvrtek v podvečer si uživatel s přezdívkou Fearwall založil aukci a začal v ní nabízet dosud neošetřenou chybu v programu Excel, která umožnila ovládnout počítač uživatele. A protože se jednalo o člověka s „dobrou duší“, nabídl slevu 10% pro zaměstnance Microsoft.
Vyvolávací cena byla 1cent, díky 21 příhozům se cena vyšplhala na 56USD. Poté ovšem e-Bay aukci ukončil. Celou věc oznámil Microsoftu a ten prohlásil, že o této chybě ví a brzy se objeví příslušná záplata.
Nicméně jako pokus o zbohatnutí to nebylo špatné.

Nové Catalyst venku
ATI vydala poslední letošní ovladače pro své grafické karty s názvem Catalyst. Nové ovladače s pořadovým číslem 12 nejsou ničím revoluční, pouze upravují pár věcí.
Mezi hlavní novinku patří podpora dual-core procesorů. Grafická karta tak může využívat druhé jádro u procesoru, které jinak zahálí. Podle testů se na sestavách s dvoujádrovými procesory zvedl výkon o cca. 5%.
Kompletní přehled úprav najdete zde, ovladače potom můžete stáhnout zde.

Xbox360 má menší disk
Nová konzole Xbox360 má interní pevný disk o kapacitě 20GB. Nicméně uživatelé si již všimli, že pro uživatelská data je k dispozici pouze 13GB. Několik uživatelů začalo konzoli zkoumat a zjistili, že 7GB je vyhrazeno pro operační systém konzole. Nicméně 7GB pro systém...
Přesnou velikost operačního systému se zatím nepodařilo zjistit. Nicméně se odhaduje, že operační systém nebude zabírat více než 1GB. A 6GB jako místo pro virtuální paměť, která má pomoci při nedostatku RAM? Také příliš mnoho.
Microsoft se prozatím nevyjádřil, k čemu je potřeba tolik místa pro systém. Řada uživatelů je ovšem zklamaná, že nedostane celých 20GB, které si zaplatili.

Razer míří na Mac OS X
Známý výrobce herních periferií Razer se rozhodl rozšířit své produkty i na počítačů Mac. Připravil totiž nové ovladače pro všechny své produkty na operační systém Mac OS X.
Podle tiskové zprávy chce Razer i těmto uživatelům přinést pořádné periferie. Dosud totiž nabízel ovladače pouze pro Windows.

Zbroje: Tom´s Hardware, Digit-Life

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...

Najdete na iDNES.cz