Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW News: Filmy ke stažení v den vydání na DVD

  12:00aktualizováno  5. dubna 7:24
Filmy ke stažení v den vydání na DVD *** Vývojáři Intelu u AMD - pravděpodobně pracují na novém serverovím procesoru *** Nové informace o počítači na kliku

Filmy ke stažení v den vydání na DVD
Příští týden startuje v Americe nová služba, která umožňuje stáhnout si do počítače film ihned po uvedení na DVD do prodejní sítě. Za touto službou stojí firmy CinemaNow a MovieLink.
Služba bude v USA dostupná pod jménem CinemaNow a nabídne všechny filmy ihned po uvedení na DVD. Rozsah nabízených filmů nebude zrovna malý. V nabídce budou od spuštění filmy od studií Universal Picture, Twentieth Century Fox, Warner Brother a mnoho dalších. Ke stažení budou k dispozici jak novinky, tak i starší tituly.
Filmy budou chráněny dosud neznámou ochranou proti kopírování. Spustit půjdou pouze na PC, vypálení na DVD a sledování na stolním DVD přehrávači nebude možné.
Ceny za shlédnutí filmu vypadají také zajímavě, obzvláště na americké poměry. Za jedno shlédnutí filmu vydaného během 24hodin zaplatíte 3.99 USD. Za starší filmy 2.99$. Pokud se na film budete chtít podívat i později v neomezeném počtu přehrání, zaplatíte 19.95 USD za novinku a 9.95 za ostatní filmy.
Autoři projektu zřejmě naslibovali filmovým studiím neprolomitelnou ochranu. Jenže má to pár háčků. Ochrana filmů již byla prolomena před uvedením. Stačí mít pouze dostatečně silný počítač, který zvládne přehrávat film a zároveň zachytávat přehrávaný film do nového videosouboru. K tomu se ovšem uchýlí pravděpodobně pouze pár jedinců, kteří takto budou zpracovávat filmy pro ostatní. Necelé čtyři dolary totiž pro většinu Američanů nepředstavují částku, kvůli které by nějakou ochranu obcházeli. Navíc s RIAA v zádech…

Vývojáři Intelu u AMD
AMD se povedl zajímavý kousek. Od konkurenčního Intelu „přetáhl“ k době devět inženýrů, kteří pracovali na vývoji serverového procesoru Intel Itanium. Tito vývojáři původně pracovali pro HP, to ovšem v roce 2004 ukončilo účast na vývoji Itania a tak devět největších mozků přešlo k Intelu.
Tak vydrželi pouze rok a půl. Poté je na svou stranu přetáhlo AMD a zařadilo do vývojového střediska Forst Collins. Náplň jejich práce prozatím není známá, nicméně se mluví o vývoji nových serverových procesorů založených na platformě K8L. Ty by měli spatřit světlo světa v roce 2007 a mělo by na nich pracovat kolem 200 vývojářů.

Nové informace o počítači na kliku
Již několikrát zde zaznělo o počítači pro děti z rozvojových zemích. Tento počítač Nicolase Negroponteho si vysloužil přezdívku „počítač na kliku“. Je určen do rozvojových zemích, kde může být problém s nedostatkem energie. A tak když není poblíž zásuvka, stačí pět minut točit klikou a můžete dalších 15minut pracovat.
Tvůrce tohoto systému nyní poodhalil pár nových informací. Počítač bude pohánět procesor od AMD s frekvencí 500MHz. Operační paměť bude mít 128MB a pevný disk bude nahrazen flash pamětí o velikosti 500MB. Jako výchozí operační systém byl zvolen Linux. Nicméně Negrophonte oznámil, že bude potřeba vytvořit speciální distribuci. Současné totiž obsahují příliš mnoho zbytečného kódu. Nová distribuce by měla přinést výrazné zrychlení systému.
Display bude mít dva režimy. Ve vysocekontrastním černobílém módu bude nabízet rozlišení 1110x830 pixelů. V barevném potom 640x480pixelů. Tvůrce počítače rovněž přidal jednu perličku z výroby. Když přišel za výrobcem LCD displayů, že potřebuje display, který nemusí mít dokonalou barevnou věrnost, může mít několik vadných pixelů a jas také nemusí být příliš velký, dostal odpovědi, že se zaměřují pouze na high-end displaye a tohle nezapadá do jejich výrobní strategie. Negroponte odpověděl, že je to škoda a musí výrobce 100 milionů těchto displayů hledat jinde. Načež výrobce odpověděl, že kvůli tomu rád přehodnotí svou výrobní strategii. Inu, náš zákazník, náš pán. Nebo spíše business je business.
První várka počítačů by se do rozvojových zemí měla dostat již v první polovině roku 2007.

Zdroje: Tom´s Hardware, Digit-Life, The Inquirer

Autor:


Témata: Intel, Linux

Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...Najdete na iDNES.cz