Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW News: G71 tikající na 1GHz

  12:00aktualizováno  15. března 10:03
Grafický čip G71 tikající na 1GHz *** GeForce 7900? Vyprodáno! *** Microsoft Excel označen za virus *** Mars na Google

G71 tikající na 1GHz
Hlavně s příchodem benchmarkovacích programů ala 3D Mark se řada nadšenců pustila do taktování svých křemíkových mazlíčků. Taktují se hlavně grafické karty, v trošku menším měřítku i procesory. Někdo taktuje z důvodu nízkého FPS, jiný chce zase pokořit rekord v 3D Marku. A dostat se v dnešní době na přední místa v žebříčku 3D Mark bez vytočení frekvencí nejde.
Díky nových technologickým procesům ve výrobě lze čipy vyhnat na pořádnou pracovní frekvenci. Hlavně grafické čipy vyrobené pomocí 90nm technologie jsou pro přetaktování ideální. Pokud tedy dostanete bezchybně vyrobený kousek, zajistíte pořádné chlazení a odpovídající sestavu.
Člověku vystupujícímu na serveru VR-Zone pod přezdívkou Shamino se podařilo donutit čip G71 z grafické karty GeForce 7900GTX pracovat na frekvenci 1GHz. A to po dobu nutnou k provedení benchmarku 3D Mark 06. Čip karty byl podchlazen na -92 °C a pomocí programu PowerStrip byla frekvence čipu zvýšena na 1000MHz. Paměti pracovaly na frekvenci 990MHz, 1980MHz DDR efektivně.
Karta byla usazena do základní desky DFI Venus s procesorem AMD Athlon64 FX-60, který tikal na frekvenci 3650MHz. A protože přetaktované komponenty jsou náročnější na energii, pro napájení sestavy byl zvolen zdroj Silverstone Zeus 750W.
A výsledky? V 3D Mark 06 tato sestava získala díky silně přetaktované grafické kartě 8786 bodů. Což je více než dvě karty GeForce 7800GTX zapojené ve SLI.
Pokud vás zajímá více, podívejte se přímo do fóra na VR-Zone.

GeForce 7900? Vyprodáno!
Podle serveru The Inquirer můžou v nVidia oslavovat. První várka grafických karet GeForce 7900GT a 7900GTX byla během pár hodin vyprodána. Přitom se prý jednalo o více než 50 000 karet. Pokud tedy budete chtít zopakovat kousek s taktováním popsaným výše, musíte si počkat 14 dní na novou várku.
Za úspěchem této karty stojí především brutální výkon při „rozumném“ ztrátovém teple a příznivé ceně. V česku ovšem kartu nekoupíte. V cenících velkých obchodů ji sice najdete, ovšem skladem není žádný kus. Jedinou možností je objednat si ji ze zámoří.

Microsoft Excel označen za virus
Antivirové programy jsou velmi užitečnou věcičkou. Navíc si s nimi občas užijete i srandu. Například McAffe po instalaci aktualizace 4715 označil jako virus soubory Excel.exe, Graph.exe a AdobeUpdateManager.exe za virus W95/CTX.
Podle nastavení vašeho antiviru McAffe jste potom zažili normální, v horším případě černý humor. Pokud máte nastaveno přesouvání do truhly, přeběhl vám pravděpodobně po tváři úsměv a soubory jste vrátili na své místo. Horší to ovšem měli uživatelé, kteří virovou truhlu nepoužívají a viry se automaticky mažou.
Problém McAffe rychle napravilo vydáním nové aktualizace.
Velmi zajímavé je přečíst si diskuse k tomuto tématu. Většina lidí totiž tvrdí, že se nejedná o chybu, ale o první pořádný antivir, který začíná fungovat a 100% účinnost bude zaručena, až označí jako vir celý systém Windows :o).

Mars na Google
Nejpopulárnější webový vyhledávač Google je zase o něco větší. Ve spolupráci s NASA nabízí uživatelům možnost „projít se po Marsu“. Stejně jako jste mohli detailně zkoumat Zemi pomocí Google Earth, tak můžete prozkoumat rudou planetu. Využívá se při tom 17 000 fotografií, které pořídily sondy Mars Global Surveyor a Mars Odyssey, které obíhají na oběžné dráze kolem rudé planety.
Na Marsu můžete zkoumat oblast od planiny Meridiani Planum po duny kráteru Proctor (Proctor Crater Dunes). Vše potřebné najdete na této adrese.

Zdroje: The Inquirer, VR-Zone

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

Zaklínač 3: Divoký hon

Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...Najdete na iDNES.cz