Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW News: GDDR4 již příští rok

  12:00aktualizováno  5. prosince 3:54
Intel chce v roce 2009 přejít na 32nm *** Německá policie udělala ýátah na německé warez servery ***GDDR4 paměti již za rok *** IBM Bude podporovat ODF *** Firefox 1.5 česky, Kerio Personal Firewall pokračuje, Gmail s antivirem

Intel v roce 2009 na 32nm technologii
Na konferenci počítačových technologií A.G.Edvards Intel prohlásil, že je před dokončením vývoje 32nm technologie výroby. V praxi se má technologie začít využívat v roce 2009.
Intel byl vždy novátorem výrobních technologií. Uvidíme, zda se mu pomůže do čtyř let tento cíl splnit. Menší výrobní technologie by znamenala snížení vyzařovaného ztrátového tepla a umožnila by vyrábět procesory pracující na vyšší frekvenci.
Před Intelem nyní stojí dva velké problémy. Prvním je zvýšení výkonu zářiče paprsků, které vypalují cesty na wafer. Druhou věcí je zvýšit přesnost soustavy zrcadel, která směřují paprsek po waferu.

Zátah na warez servery v Německu
Německá policie udělala zátah na pět serverů nabízející nejnovější warez. Na discích serverů bylo přes 6terabajtů dat. Servery byly umístěny v městě Cotburg a měly názvy jako „Paradise Island“.
Servery byly placené. Po zaplacení měsíčního poplatku 120€ si „předplatitelé“ mohli stáhnout nejnovější warez. V současné době využívalo služby serverů kolem 1200 lidí. Spolu se servery policie zatkla 26letého muže, kterému servery patřily. Nicméně policie se domnívá, že není jediný provozovatel. Za dobu existence serverů se na nich průběžně objevilo 125 terabajtů.
Akci zorganizovala německá protipirátská organizace GVU ve spolupráci s policií. Podobných serverů je prý v Německu kolem 50 a tak policie chystá další takové akce.

GDDR4 paměti již příští rok
Nové hry jsou velmi náročné na rychlost zpracování grafických dat. Ovšem sebelepší čip je pomalý bez kvalitních pamětí. V současné době se u top modelů používá grafická paměť GDDR3. Další generace grafických čipů již ovšem bude moci použít nový druh pamětí GDDR4. Rychlost GDDR4 je oproti GDDR3 téměř dvojnásobná. Čip tak za sekundu může zpracovat až 11,6GGB.
Největší výrobce grafických paměťových čipů Hynix oznámil, že v současné době rozeslal předním výrobcům ukázkové GDDR4 čipy. Po Novém roce chce spustit sériovou výrobu. ZA Hynixem se drží Samsung, který plánuje masovou výrobu GDDR4 spustit až v polovině roku 2006.

IBM začne podporovat ODF
IBM je známo svou podporou open-source řešení. Masivně například podporuje Linux. Nyní se rozhodlo podpořit i ODF – OpenDocument. Konkrétně ve svém systému Workplace Managed Client. Doposud uměl tento software pracovat pouze s dokumenty Microsoft Office a formáty OpenOffice 1.x.
IBM tvrdí, že ODF nabízí stejné, ne-li lepší vlastnosti než MS Office dokumenty. Pro ODF je to jedině dobře. Pouze s podporou velkých firem jako IBM může být formát konkurence schopný.

Krátce:

 • Minulý týden jsme psali o nové verzi browseru Firefox s pořadovým číslem 1.5. Nyní je k dispozici na internetu česká verze. Stahovat ji můžete zde.
  Verze 1.5 přináší rychlejší renderovací jádro, lepší back-cache a vylepšený systém pro blokování pop-up.
 • V říjnu jsme zde psali o jedné věci, která řadu uživatelů internetu zklamala. Společnost Kerio oznámila ukončení vývoje produktu Kerio Personal Firewall. Nyní se ovšem Kerio dohodlo s firmou Sunbelt, která bude dále produkt vyvíjet.
  Příjemnou zprávou je, že pro domácí nekomerční použití bude program zadarmo, u placených licencí by mělo dojít ke zlevnění. Převzetí vývoje softwaru by mělo proběhnout do konce roku 2006. Název se změní na Sunbelt Kerio Personal Firewall.
 • Google ve své freemailové službě nyní nabízí bezplatně antivir. Antivirová kontrola se týká veškeré příchozí i odchozí pošty. Pokud antiviru najde soubor s virem, pokusí se soubor vyléčit při zachování jeho čitelnosti. Pokud se to nepovede, tak uživatele informuje o viru a neumožní tento nakažený soubor spustit.
  Pokud budete chtít (i nevědomě) odeslat vir, tak vám Google mail oznámí, že správu neodešle, dokud zavirovanou přílohu neodstraníte.
 • Zdroje: Tom´s Hardware, Digit-Life

  Autor:  Nejčtenější

  První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

  Kingdom Come: Deliverance

  Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

  OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

  Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

  Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...  Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

  Kingdom Come: Deliverance

  Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

  O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

  Kingdom Come: Deliverance

  Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

  RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

  Subnautica

  Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

  Další z rubriky

  Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

  Infinity Blade II

  Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Všechny akční letáky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz