Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW News: GooglePages – stránky bez HTML

  12:00aktualizováno  1:59
GooglePages – stránky bez HTML *** Intel bude stavět továrnu ve Vietnamu *** AMD K8L s dvojnásobným FPU *** Matrox ožil s externí grafikou

GooglePages – stránky bez HTML
Největší portál Google poslední dobou spouští jednu službu za druhou. Nyní si vzal na mušku všechny, kdo nemají potřebné znalosti pro tvorbu www stránek, ale přesto po nich touží a nechtějí platit webdesignery a následný hosting.
Google Page Creator je novinka z dílen Googlu. Jedná se prozatím o betaverzi – nicméně slavný G-Mail je také stále v betaverzi :o). Služba obsahuje interní editor vytvořený JavaScriptovou technologií. Jedná se o FrontPage přes webový prohlížeč. Na rozdíl od FrontPage má ovšem jednodušší rozhraní. Našince příliš nepotěší, že není dostupní v naší mateřštině. Nicméně pomocí slovníku tento editor ovládne za chvílí člověk neznalý angličtiny.
Pro snadný start máte na výběr několik šablon, kam stačí pouze doplnit texty a máte své webové stránky hotové. Samozřejmě nechybí možnost editovat přímo zdrojový kód. Na rozdíl od již zmíněného FrontPage, Google Page Creator produkuje striktně validní kód, bez zbytečných tagů pro tabulky a další prvky, které dnes nejsou validní.
O webhosting se také nemusíte starat. Google vám věnuje 100MB místa. A to na doméně http://mujGoogleLogin.googlepages.com. PHP skripty a databáze nejsou podporovány. Ovšem podle zaměření na lidi neznající html je to zbytečnost. Nicméně se šušká, že tohle rozšíření je také v plánu. Tak uvidíme.
I přes obrovskou serverovou farmu Google služba neustála počáteční nápor. Proto bylo vytváření nových stránek pozastaveno. Během víkendu ovšem Google tento problém odstranil a nyní je služba opět v provozu. Občas se ovšem stává, že se editor odhlásí nebo jsou vaše stránky nedostupné. Server na vás hodí chybu 505 nebo 404 s oznámením, že to máte zkusit za chvíli.
Možná se ptáte, jak je možné, že je tato služba zdarma. Na stránkách přitom nenajdete žádnou reklamu. Alespoň prozatím. Trošku sporným bodem jsou licenční podmínky. V nich stojí, že Google může stránky jakkoliv využít. A za účelem převedení, distribuce a propagace. Takže Bůh ví, čeho se vaše stránky dočkají. Nicméně pro zachování dobrého jména si nebude Google příliš zahrávat s důvěrou uživatelů. Doufejme…

Intel bude stavět továrnu ve Vietnamu
V současné době největší výrobce procesorů – společnost Intel dostala povolení pro stavbu továrny ve Vietnamu. Stavba a vybavení továrny bude stát 650 milionů dolarů. Továrna by měla vyrábět čipy pomocí 65nm technologie. Intel si od ní slibuje rozšíření výrobní kapacity a zlepšení výtěžnosti výroby díky několika inovacím ve výrobním postupu.
Po dokončení má továrna zaměstnat přes 2000 lidí a během stavby má zaměstnat kolem 6000 lidí. Stát má ve městě Ho Chi Minh a zabere 46,7hektaru.

AMD K8L s dvojnásobným FPU
Serveru The Inquirer se povedlo zjistit nové informace o procesorech AMD K8L, které by se měli na trh dostat v roce 2007. Podle zdroje The Inquireru přímo z AMD budou mít tyto procesory dvojnásobný počet FPU jednotek, které počítají s plovoucí desetinou čárkou. Celkem by tak měl čip mít 6FPU.
Výkon procesoru v těchto operacích se zvětší o 100%. Což je velmi dobrý výsledek. Přitom tyto výpočty používá téměř každá aplikace. Takže hry by se měli hýbat zase o něco svižněji.
Cena tohoto procesoru prozatím není známá, stejně tak zvětšení energetické náročnosti a vyzařovaného ztrátového tepla.

Matrox ožil s externí grafikou
Společnost Matrox, dřívější modla počítačových hráčů a rival ATI a nVidie poslední dobou zapadla do prachu zapomnění. Hlavně v očích hráčů, pro které nenabízela žádnou grafickou kartu. Specializovala se především na profi segment trhu.
Nyní se Matrox připomíná. Sice ne úplně produktem pro hráče, ale za to velmi zajímavým. Představte si krabičku, do které připojíte až čtyři monitory s maximálním rozlišením 1600x1200. Dále 6USB portů, audiovýstup a konektory pro myš a klávesnici. A to vše s počítačem propojíte pomocí optického vlákna. Počítač tak může být vzdálen až 250metrů.
Můžete tak hlučný počítač vyhodit za dveře a přesto mít vše po ruce přes jeden kabel. Cena prozatím nebyla stanovena, na pultech se s touto krabičkou setkáme v druhém pololetí roku 2006.

Zdroje: Tom´s Hardware, Digit-Life, The Inquirer

Autor:


Témata: Google+, Intel, Slovník

Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

RETRO: Winter Challenge je i po 25 letech nejlepší herní olympiádou

Winter Challenge

Je to s podivem, ale i po čtvrt století od vydání zůstávají neoficiální zimní hry od Accolade tou nejlepší olympijskou...

KOMENTÁŘ: Historická tematika boduje, proč je jí ve hrách tak málo?

Kingdom Come: Deliverance

Na české hře Kingdom Come: Deliverance je dobře vidět, že historická témata a dobová autentičnost nejsou hráčům cizí. A...

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...

Najdete na iDNES.cz