Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW News: Herní myš a klávesnice ve stylu Call of Duty

aktualizováno 
Logitech nabídne myš s laserovou optikou a novou herní klávesnici. Počítačové zdroje s výkonem až 1500 Wattů. Levné paměťové kity s chladičem od Team Group.
Logitech Call of Duty MW3

Logitech Call of Duty MW3

Herní myš a klávesnice ve stylu Call of Duty

Při příležitosti vydání nového dílu akce Call of Duty s podtitulem Modern Warfare 3 připravila společnost Logitech novou herní myš a klávesnici s touto tématikou. Pod logem slavné herní série se ale nesnaží zamaskovat slabší hardware nýbrž plnohodnotné herní periferie. Klávesnice bude známa  pod označením G105, myš pak jako G9X.

Logitech Call of Duty MW3

Pro začátek je třeba říci, že nové komponenty pravděpodobně neuvidíme v obchodě jako ucelený set. Prodávat se budou spíše zvlášť, stát by ale měly shodně kolem 1500 korun. Pokud bychom chtěli nabízené periferie porovnat co do technologické propracovanosti, nová myš by zřejmě zvítězila.

Myš Logitech G9X přichází s velmi přesnou laserovou optikou, která při hraní umožní pracovat s rozlišením maximálně 5700 dpi. Rozlišení lze regulovat tzv. za letu, nicméně hrubost jednotlivých kroků nebyla doposud zveřejněna. Pro běžnou práci ve Windows jej lze snížit dokonce až na 200 dpi.

Logitech Call of Duty MW3

S výraznějšími problémy bychom se neměli setkat ani při opravdu dynamickém pohybu. Zde si myš poradí s 12 MPx za sekundu a přetížením maximálně 30 G. Rychlost vzorkování je 1000 Hz, což lze u herních myší považovat za standard.

Daní za rychlost je však tentokrát nutnost připojit myš k počítači kabelem. Za 1500 korun by se i tak dalo čekat bezdrátové provedení. K počítači se G9X připojuje klasicky přes USB rozhraní. Logitech konektor nezlatí ani nijak specificky neupravuje propojovací kabel.

Ovládacích tlačítek není přemrštěně mnoho a v zásadě se omezují na osvědčenou klasiku a dvourežimové ovládací kolečko. Svou konstrukcí se myš zařadí k těm ergonomičtějším, určena je však pouze pro praváky. Mezi zajímavosti patří vícebarevné LED podsvětlení, které umožňuje přepínání mezi jednotlivými barvami.

Logitech Call of Duty MW3

Samotná klávesnice G105 je pak zajímavá především po stránce designu. Opět periferie s nutností propojení kabelem, která přináší podsvětlení kláves. Důležité klávesy jsou navíc rozčleněny od zbytku odlišným zpracováním.

Logitech Call of Duty MW3

Ke světlým stránkám bude patřit šest zvláštních programovatelných kláves v rámci technologie G-Keys. Dvojice kláves v horní části pak umožňuje blokovat tlačítka určená pro Windows. Postrádat zde ale nejspíše budete rozsáhlejší podporu pro uživatelská makra.

Počítačové zdroje s výkonem až 1500 Wattů

Na náš trh se v dohledné době má dostat prémiová řada počítačových zdrojů společnosti Enermax. Nejde o úplné novinky, doposud se ale prodávaly pouze v USA. V herním počítači poskytnou dostatek výkonu pro více grafických karet, náročné procesory a poradí si i s výrazným přetaktováním. Nadprůměrná je ale také jejich pořizovací cena.

V prodeji se objeví modely s výkonem od 500 do 1500 Wattů. Enermax je však bude vypouštět postupně, a tak se nejdříve dočkáme 750, 850 a 1200 Wattových zdrojů, ostatní modely je budou následovat přibližně o měsíc později. Ten nejlevnější, 500 Wattový model, bude k dostání od 4400 korun. Nejdražší 1500 Wattový zdroj určený výhradně pro fandy výkonných počítačů může stát přes deset tisíc.

Enermax Platimax 750W

Napájecí systém zdrojů řady Platimax bude vcelku složitý. Enermax uvádí použití tří až šesti samostatně stabilizovaných větví v závislosti na konkrétním modelu. Výsledkem je dobrá efektivita, která se při správném vytížení může dostat nad hranici 90 %. Díky tomu jsou všechny zdroje označeny certifikátem 80 Plus Platinum.

Enermax Platimax 1500W

Informace o kabeláži nejsou zatím jednoznačné. Vše nasvědčuje tomu, že u zdrojů s výkonem pod 850 Wattů bude část kabelů napevno. Na nejvyšších modelech byste už hledali vyvedené kabely marně, protože vše je modulární a připojuje se tak, jak je zrovna potřeba.

Chlazení je zajišťováno velkými ventilátory s inteligentní řídící elektronikou. Díky tomu se budou při nižším zatížení otáčet pomalu a současně klesne hlučnost. Při letních vedrech se pak může hodit dochlazování po vypnutí počítače. Specifikace uvádějí doběh o délce 60 sekund.

Levné paměťové kity s chladičem od Team Group

Dva nové paměťové kity se objevily pod značkou společnosti Team Group. Posloužit by měly širokým masám i těm, kdo hledají způsob jak trochu zrychlit své PC. Jako u každého vylepšování pomocí pamětí, bude toto zrychlení jen sotva pozorovatelné. Pokud upgrade nevede ke zvětšení operační paměti, může být zvýšení výkonu zhruba do pěti procent.

Team Xtreem

Série paměťových kitů určená běžným uživatelům nese název Xtreem Dark. Dodávané paměťové moduly budou zajímavé především díky líbivému chladiči s potiskem. Jak název napovídá, nabízeny budou v černém provedení a to buď v dvou- nebo tří kanálovém provedení.

Technicky vzato jde o klasické paměti typu DDR3. Zakoupit je lze s certifikací pro frekvence 1866, 1600 a 1066 MHz. Časování je na nižších frekvencích 9-9-9-24, moduly pracující s 1866 MHz mají ale časování slabší a to 11-11-11-28. Běžně se vyskytují varianty s 1 až 4 GB na paměťový modul.

Team Xtreem LV

Herní moduly jsou ukrývány pod označením Xtreem LV. Chladič je zde objemnější, a tak by si měly tyto paměti poradit lépe s odvodem tepla. Xtreem LC jsou již určeny spíše pro overclocking a lze s nimi dosáhnout například frekvence 2200 MHz při časování 9-9-9-24. K dostání budou v dvoukanálovém kitu.

Ceny, za které by se měly jednotlivé paměťové kity prodávat, jsou zatím neznámé. Zahájení prodeje v Evropě se očekává během několika málo dní. Podobné paměti vybavené odlišným typem chladiče jsou v prodeji už nyní. Kit složený z dvou 2 GB modulů přijde přibližně na 1300 Kč.

Autor:


Témata: Call of Duty

Nejčtenější

Na Steamu vyšla první necenzurovaná erotická hra. Tak jsme ji vyzkoušeli

Negligee: Love Stories

Hra Negligee: Love Stories se zásadně zapsala do historie. Ne však díky svým výjimečným kvalitám, ale proto, že jako...

Která herečka by se podle vás hodila na roli Ciri v chystaném Zaklínači?

Ciri v třetímu dílu hry Zaklínač

Zpráva, že postavu Ciri v chystaném seriálu podle Zaklínače nebude hrát běloška, vyvolala u mnoha fandů nesouhlasné...Legendární PlayStation vyjde v mini verzi s dvacítkou her

PlayStation Classic

Připravovaná retro konzole od Sony se jmenuje PlayStation Classic. Vyjde letos v prosinci a obsáhne dvacet...

Špatná hra dostala horší pokračování. Super Seducer 2 vyniká trapností

Super Seducer 2

Jedna z nejhorších her letošního roku se překvapivě dočkala pokračování. Jak někoho skutečně sbalit vás Super Seducer 2...

RECENZE: F1 2018 jsou vypilované závody formulí a opravdová simulace

F1 2018

Sezona F1 2018 je stále v plném proudu. Díky legendárním Codemasters se jí nyní mohou zúčastnit virtuálně i hráči.

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...Najdete na iDNES.cz