Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW News: Konkurence pro iTunes? Creative Zencast!

  12:00aktualizováno  3. dubna 12:36
Konkurence pro iTunes? Creative Zencast! *** Žaloba za používání StarForce *** Nový superpočítač ve vývoji *** Jak se ničí falešné myši

Konkurence pro iTunes? Creative Zencast!
Na trhu s on-line prodejem hudby již nějakou dobu zaujímá první místo obchod iTunes od Apple. Rovněž přehrávač iPod z produkce Apple je velmi žádaným zbožím.
Ovšem iPod má svého konkurenta ze stáje Creative – řadu přehrávačů Zen, které si pomalu získávají stále větší oblibu, ovšem úspěchu iPodu zatím nedosahují. Creative se nicméně nyní rozhodl atakovat Apple i na poli on-line prodeje hudby a tak přichází s novou službou Zencast.
Služba bude prozatím dostupní pouze pro obyvatele Francie, nicméně pokud bude úspěšná, rozšíří se i do ostatních zemí. Portál Zencast bude nabízet ke stažení videoklipy, hudební soubory, záznamy různých sportovních klání nebo televizních pořadů. Přístup k těmto multimediálním souborům by měl být za paušální poplatek, nicméně část archivu prý bude zdarma.
Aby toho nebylo málo, na červen chystá Creative několik nových přehrávačů řady Zen. V prosinci si potom přijdou na své opravdoví audiofilové – má být představen nový přehrávač s převodníkem X-Fi, který má zaručit opravdu kvalitní zvuk.

Žaloba za používání StarForce
Ochranu proti kopírování StarForce zná asi každý hráč. Vydavatelé si ji pochvalují – jedná se o jednu z nejefektivnějších ochran proti nelegálním kopiím her. Nicméně už dnes lze najít návody, jak ji obejít.
Proti ochraně autorských práv řada lidí nic nemá, nicméně StarForce je velmi „drzou“ ochranou. Po instalaci hry jste vyzváni k restartu. Někteří tvrdí, že poté můžete svou vypalovačku zahodit. StarForce totiž do systému nainstaluje nové zařízení a přiřadí mu RING 0, tj. nejvyšší oprávnění v systému a může si tak dělat co se mu zlíbí. Třeba odmítnout vypálit CD, restartovat počítač pokud odhadne, že se snažíte ochranu prolomit a plno dalších věcí. Autoři ochrany sice vydali utilitu, díky které lze StarForce ze systému odstranit, nicméně nefunguje 100%.
Christopher Spence se nyní rozhodl podat na Ubisoft žalobu. Právě kvůli používání StarForce. Patří prý totiž mezi uživatele, kteří velmi dbají na bezpečnost svého PC, nicméně StarForce může v některých případech sloužit pro průnik trojského koně do systému. Proto po Ubisoftu požaduje pět milionů dolarů.
Autoři StarForce se prozatím nevyjádřili. Nicméně nedávno pohrozili žalobou člověku, který si příliš nahlas na StarForce stěžoval a zveřejnil co vše může v systému napáchat.
Celý text žaloby najdete zde.

Nový superpočítač ve vývoji
Národní laboratoře v Oak Ridge začaly pracovat na novém superpočítači, který by měl být nejvýkonnější na Zemi. V současné době drží přední místa v žebříčku superpočítačů IBM se svým Blue Gene/L s výkonem 350 teraflops.
Tohle číslo bude ovšem brzy překonáno – pokud se podaří nový superpočítač postavit. Výpočetní kapacitu bude zajišťovat celých 24 tisíc procesorů AMD Opteron na frekvenci 2,6GHz. K tomu 187 nebo 400TB paměti a diskové pole o kapacitě 1 až 11PB.
Tento „kousek“ by měl mít výkon jeden petaflop – 1000 teraflops. Takže IBM pravděpodobně přijde o své prvenství. Nicméně do roku 2008 by mělo být k dispozici rozšíření pro Blue Gene/L, které umožní dosáhnout stejného výkonu.

Jak se ničí falešné myši
V srpnu 2004 odhalili dánští celníci 10 000 kusů počítačových myší nesoucí logo Logitech, které ovšem byly falešné. Výrobcem byla firma Matador Business (Čína). Logitech z této firmy po dlouhých právních sporech vysoudil nemalé odškodné a nyní byly všechny myši zničeny. Dva obrázky jak hlodavci dopadli máte zde.


 

Zdroje: Tom´s Hardware, The Inquirer, Digit-Life

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...

Najdete na iDNES.cz