Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW news: MRAM – odzvonilo DDR?

  12:00aktualizováno  12:52
MRAM – odzvonilo DDR? *** Opera9 TCP2 je venku *** IBM Power6 v roce 2007 *** BMW.de na blacklistu Google

MRAM – odzvonilo DDR?
V současné době jsou nejrychlejšími operačními pamětmi do počítače paměti typu DDR ve všech svých variantách. Oproti starším typům nabízejí výborné přenosové rychlosti a minimální latenci. Jak se ovšem zdá, během několika let budou i ony minulostí.
Společnosti Toshiba a NEC oznámily, že vyvinuly prototyp nového druhu pamětí označovaný jako MRAM – Magnetoresistivite Random Access Memory. Výhodou této technologie je větší hustota záznamu dat a rychlejší přístupové časy. Provozní napětí těchto pamětí je 1,8V.
Rychlost zápisu a čtení dat se pohybuje kolem velmi příjemného čísla 200MB/s. Latence pamětí byla snížena na 34nanosekund na jeden cyklus. Povedlo se to díky nové technologie přístupu k uloženým datům.
Zda se uchytí na trhu záleží na licenční politice Toshiby a NECu. Práva na všechny dnes používané paměťové čipy vlastní RAMBUS, který stál za jejich vývojem. Pokud budou mít MRAM lepší licenční politiku, je pravděpodobné, že se velmi rychle rozšíří.

Opera9 TCP2 je venku
Opera Software včera vypustila druhé technologické preview svého prohlížeče Opera s pořadovým číslem 9. Kromě zvýšené bezpečnosti a stability přináší několik zajímavých novinek.
Jednou z nich jsou tzv. widgets. Jedná se o drobné prográmky napsané v JavaScriptu, CSS, HTML a dalších klientských webových technologií. Ty se zobrazují v okně prohlížeče a informují uživatele o různých informacích, podle toho, k čemu byly napsány. Aby si tuto věcičku uživatelé Opery oblíbili, připravili programátoři hned 10 těchto kódů do základní instalace. Díky snadnosti tvorby věří, že nových widgets bude rychle přibývat.
Další novinkou je integrace klienta pro stahování ze sítě BitTorrent. Navíc byl integrován i vyhledávač torrentů, který spolupracuje s oficiálním vyhledávačem BitTorrent.com.
Novou TCP Opery9 můžete pro Windows stahovat zde, uživatelé Unixu potom zde.

IBM Power6 v roce 2007
IMB oznámilo, že nový procesor IBM Power6 uvede již příští rok. Zároveň se o něm trošku rozpovídalo a informace jsou to velmi zajímavé.
Procesor by měl za stejné peníze nabízet 2x větší výkon než konkurenční řešení. Výrobní proces bude 65nm pomocí technologie SOI. Hlavní novinkou však bude síla izolační vrstvy na křemíku. Měla by být široká pouze 500 atomů.
IMB tvrdí, že díky tomu budou mít procesory nízkou spotřebu, málo vyzařovaného ztrátového tepla a hlavně vysoký výkon. V roce 2007 by Power6 měli pracovat na frekvencích kolem 5GHz. IBM tvrdí, že již má hotový prototyp tohoto procesoru, který je schopen pracovat na frekvenci 6GHz.
IMB tvrdí, že s tímto procesorem získá větší část na trhu. Nutno podotknout, že se zde mluví o serverovém trhu. Procesor totiž nepodporuje x86instrukce jako procesory v klasických PC.
OD chvíle, kdy se s procesory IMB rozloučilo Apple se snaží IBM své procesory protlačit více v jiných segmentech. Pokud ovšem bude procesor taková bomba, jak nám tvrdí IMB, Apple by mohlo litovat, že přešlo na procesory Intelu.

BMW.de na blacklistu Google
Internetové vyhledávače používá značná část uživatelů internetu a tak se stránky snaží umístit ve výsledku vyhledávání co nejvýše i za cenu praktik, které nejsou zrovna fairplay.
Toho si je vědom i největší vyhledávač Google a proti těmto podvodům se brání. Vede si svůj blacklist, na kterém si porušení internetové etiky zaznamenává, stránky vymaže z výsledku vyhledávání a kontaktuje webmastera. Pokud jsou nalezené chyby odstraněny, stránka se vrací zpět do vyhledávače.
Nyní se na blacklistu objevil i německý web automobilky BMW. Ten používal nadměrné množství klíčových slov, které byly v řadě případů zcela scestné. Také používal falešné stránky a na nich javascriptové přesměrování na stránky, u kterých potřeboval vysokou návštěvnost. Tím si zajistí vysoký Google rating a vysokou pozici ve výsledcích vyhledávání. Nicméně nyní se ve výsledcích neobjevuje vůbec, nebo až úplně na konci.
Google dalo BMW čas na nápravu, poté může být web opět zařazen do Google ratings. Podobný osud nedávno postihl i stránku Ricoh.de.

Zdroje: Tom´s Hardware, Digit-Life, The Inquirer

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...Najdete na iDNES.cz