Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW news: Nero 7 na Torrentu

  12:01aktualizováno  3. listopadu 9:17
Nero 7 se dá stáhnout přes Torrent, přestože nebylo ještě oficiálně vydáno. Internet Explorer je bezpečnější než Firefox a Opera je zdarma bez reklam. GDDR4 již příští rok a Microsoft přináší nový nástroj pro správce.

Nero 7 Premium na Torrentu
Do vydání nové verze vypalovacího programu Nero v sedmé verzi zbývá ještě několik dní. Na trhu by se oficiálně mělo objevit 10.10.2005. Pokud jej ovšem chcete již nyní a to ve verzi Premium, stačí nažhavit Torrent a chvíli hledat. Instalace Nero 7 Premium je již na Torrentu k dostání.
Samozřejmě se jedná o nelegální verzi a pokud si ji stáhnete, dopustíte se porušení zákona.
Od šesté verze Nero trošku nabobtnalo a tak plná instalace zabere na disku 550MB. Hlavní novinkou je přidání podpory pro vypalování médií ve formátu Blue-Ray a HD-DVD. Přibyla i podpora formátu UDF ve verzi 2.5 a 2.6, které najdou uplatnění při vypalování Blue-Ray médií.
Vylepšení se dočkaly také ostatní části Nera. Vylepšen byl také průvodce pro všechny, kteří Neru příliš zběhlí. Samozřejmostí je česká lokalizace.
thx: Marek Schäferling

IE je bezpečnější než Firefox
Obecně je známo, že prohlížeče Mozilla a Firefox jsou bezpečnější než Internet Explorer. A samozřejmě to Mozilla Foundation nezapomene v žádném svém prohlášení zmínit. Společnost Symantec nyní ovšem vydala zprávu, která toto tvrzení vyvrací.
V Internet Security Threat Report Volume VIII od Symantecu je uvedeno, že Mozilla obsahuje 25 bezpečnostních chyb, přitom 18 chyb je kritických. Oproti tomu Internet Explorer obsahuje „pouze“ 13 bezpečnostních chyb a kritických chyb má prohlížeč „pouze“ osm.
Mozilla Foundation se k této zprávě zatím nevyjádřila, nicméně Firefoxu a Mozille to velmi uškodí na pověsti.

GDDR4 paměti již příští rok
Nové hry si žádají stále větší oběti ve formě výkonnějšího hardware. Největší nároky jsou přitom kladeny na grafickou kartu. Samotné čipy lze libovolně vrstvit a dosáhnout tak lepších parametrů, nicméně výrobci grafických čipů začínají pomalu narážet na limity grafických pamětí. V současné době se v High-end kartách používá paměť typu GDDR3. Ve srovnání s klasickou DDR RAM pamětí má brutální výkon, nicméně přestává zvládat nápor high-resolution textur a high-polygon modelů, které do ní hry umisťují.
Řešením bude grafická paměť nové generace, která nese název GDDR4. Návrh je již hotov a schválen, první vzorky byly již také vyrobeny. S masovou produkcí se počítá v roce 2006. GDDR4 by měly mít premiéru s novým čipem od nVidie s kódovým označením G80.
GDDR4 ovšem nepůjdou použít na současných kartách – potřebují speciálně upravený paměťový řadič. První série těchto čipů by měly být schopné pracovat na frekvenci 800MHz (1600MHz). Budou mít také nižší napěťové nároky a z toho plyne i menší hodnota vyzařovaného ztrátového tepla.

Opera 8 free
Výborný prohlížeč Opera bude nyní nabízen zdarma. Nemusíte se již nyní dívat na reklamní proužky, které se zobrazovaly v trial verzi. Opera se pro to rozhodla z jednoduchého důvodu – její prohlížeč Opera pro mobilní telefony sklízí velké úspěchy a tak se rozhodla, že zpoplatní pouze jej.
Po tomto vstřícném kroku ze strany Opery se dá očekávat její větší rozšíření. Nyní bude mít stejnou cenu jako konkurent Firefox ;). Přitom za nulovou cenu nabízí Opera lepší renderovací engine a zabezpečení.

Nový bezpečnostní nástroj od Microsoftu
Microsoft v pondělí vypustil konečnou verzi svého produktu Shared Computer Toolkit for Windows. Tento program je určen především pro počítače, na kterých se střídá velké množství uživatelů. Ideálním příkladem jsou internetové kavárny, knihovny nebo školy.
Program umožňuje administrátorům lépe nastavovat přístupová práva, nabízí centrální přehled nově nainstalovaného softwaru a další featurky, které mají zabránit šíření virů dále do sítě a také zabránit instalaci nelegálního software. Užitečná funkce je reset systému do původního stavu. Pokud tedy někdo nainstaluje program, který nemá v počítači být, lze ho odstranit z jiného počítače. Navíc je možno nastavit, aby se tento „softwarový reset“ prováděl v určité periodě.

Zdroje: Tom´s Hardware, Digit-Life

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...Najdete na iDNES.cz