Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW News: Nový rekord v 3D Marku

  12:00aktualizováno  1:06
Švédi překonali rekord v benchmarku 3D Mark. Google začal řešit kuriózní problém - spotřebu elektrické energie. Flash Player a QuickTime obsahují několik kritických chyb.

Nový rekord v 3D Marku
Snem téměř každého počítačového fandy je držet alespoň na pár minut rekord v benchmarcích. Díky různým šikulům již ovšem nestačí pouze koupit nejvýkonnější železo, ale je nutné si s tím železem pořádně pohrát. Třeba jako ve Švédsku.
Na sestavě složené na stole se jistému overclockerovy podařilo zlomit v programu 3D Mark následující hodnoty:

 • 3D Mark 01 SE – 50614 bodů
 • 3D Mark 03 – 40061 bodů
 • 3D Mark 05 – 17560 bodů
 • To vše na sestavě s procesorem AMD Athlon 64 FX-57, který byl vytaktován na frekvenci 3,92GHz. Což je na hony vzdáleno původnímu taktu procesoru. K chlazení byl proto použit suchý led. Procesor byl usazen do základní desky DFI LanParty NF4-SLI-D. Operační paměti byly od společnosti Corsair a grafická karta 7800GTX 256MB (792MHz) byla od společnosti Gigabyte.
  Pokud nad výsledky slintáte, tak šup počítač do mrazáku a můžete se snažit také. Pro lepší chlazení ovšem doporučuji použít tekutý dusík, který má lepší chladící schopnosti. Nezapomeňte ovšem na pořádné rukavice – docela to studí :o).

  Google se potýká s vysokou spotřebou elektřiny
  Gigant Google trápí docela kuriózní problém – elektrická energie. S novými a dokonalejšími službami portálu roste potřeba dostatečného výpočetního výkonu. Jenže počítače jsou pořádnými energetickými žrouty.
  Google je proslavený, že místo několika superpočítačů raději využívá cluster, který je složen z několika tisíc počítačů. Stejného výkonu tak lze dosáhnout při mnohem nižší ceně. Serverů ovšem pomalu přibývá a elektroměr serverovny Googlu se začíná otáčet pořád rychleji. Podle prezidenta Googlu jejich serverovna za čtyři roky spotřebuje energii v hodnotě 50% nákupní ceny serverů. Nejedná se tedy o žádné drobné.
  V této souvislosti začal Google podporovat vývoj energeticky nenáročného hardware. Podle neoficiálních informací nejvíce spoléhá na termodynamické články, které jsou schopné přeměnit zbytkové teplo z počítače zpět na elektrickou energii. Na závěr nezapomněl šéf Googlu zavtipkovat na účet globálního oteplování :o).

  Flash Player obsahuje kritickou chybu
  Server Secunia, který se zabývá odhalováním bezpečnostních chyb, vydal zprávu, že starší verze programu Flash Player obsahují bezpečnostní chybu a označil ji za kritickou. Chyba se týká souboru flash.ocx, který pracuje s 256 prvkovou tabulkou. Pomocí vhodně odeslaného kódu je možné vyvolat špatný přístup k tabulce, pomocí kterého lze následně do počítače nahrát libovolný kód a spustit jej. Z vašeho počítače se tak může stát „Zoombie PC“, které slouží většinou k infikování dalších počítačů a rozesílání spamu.
  Chyba byla objevena ve starších verzích programu Flash Player 7 a nižší. Macromedia doporučuje nainstalovat novou verzi 8.0.22.0, která již má tuto chybu opravenou. Druhou volbou je neinstalovat Flash vůbec a užívat si surfování bez nejvíce otravných reklam. A pokud Flash v počítači chcete, ale zároveň chcete surfovat bez reklam, tak zkuste BonusWeb PROFI :o).

  A ještě jednou kritické chyby – tentokrát v QuickTime
  Secunia vypustila v pátek zprávu, že program QuickTime od společnosti Apple obsahuje také několik kritických chyb a opět je označila za závažné. Chyby totiž mohou způsobit ovládnutí počítače nepovolenou osobou.
  První dvě chyby se týkají zpracování .MOV souborů. Díky první lze pomocí speciální úpravy způsobit přetečení zásobníků programu a z upraveného souboru spustit libovolný kód na počítači uživatele. Druhá chyba se týká zpracování atributů u .MOV souborů a opět vede ke spuštění nebezpečného kódu, který je ukryt v .MOV souboru.
  Třetí chyba se týká programu QuickTime Picture Viewer. Při dekompresi obrázku lze pomocí speciální úpravě souboru .PICT použít interní renderer ke spuštění libovolného kódu, který může být v .PICT souboru umístěn. Uživatel si toho nemusí vůbec všimnout, protože obrázek může být normálně vykreslen.
  Chyby se týkají programů pro Mac OS X i Windows. Nová verze 7.0.3 je již proti těmto chybám imunní.

  Zdroje: Tom´s Hardware, The Inquirer, Digit-Life

  Autor:


  Nejčtenější

  Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

  Mashinky

  V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

  RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

  Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

  Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...  RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

  Lust for Darkness

  Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

  KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

  Far Cry 5

  Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

  Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

  Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

  Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

  Další z rubriky

  Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

  Infinity Blade II

  Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...  Najdete na iDNES.cz