HW News: Nový rekord v 3D Marku

  12:00aktualizováno  1:06
Švédi překonali rekord v benchmarku 3D Mark. Google začal řešit kuriózní problém - spotřebu elektrické energie. Flash Player a QuickTime obsahují několik kritických chyb.

Nový rekord v 3D Marku
Snem téměř každého počítačového fandy je držet alespoň na pár minut rekord v benchmarcích. Díky různým šikulům již ovšem nestačí pouze koupit nejvýkonnější železo, ale je nutné si s tím železem pořádně pohrát. Třeba jako ve Švédsku.
Na sestavě složené na stole se jistému overclockerovy podařilo zlomit v programu 3D Mark následující hodnoty:

 • 3D Mark 01 SE – 50614 bodů
 • 3D Mark 03 – 40061 bodů
 • 3D Mark 05 – 17560 bodů
 • To vše na sestavě s procesorem AMD Athlon 64 FX-57, který byl vytaktován na frekvenci 3,92GHz. Což je na hony vzdáleno původnímu taktu procesoru. K chlazení byl proto použit suchý led. Procesor byl usazen do základní desky DFI LanParty NF4-SLI-D. Operační paměti byly od společnosti Corsair a grafická karta 7800GTX 256MB (792MHz) byla od společnosti Gigabyte.
  Pokud nad výsledky slintáte, tak šup počítač do mrazáku a můžete se snažit také. Pro lepší chlazení ovšem doporučuji použít tekutý dusík, který má lepší chladící schopnosti. Nezapomeňte ovšem na pořádné rukavice – docela to studí :o).

  Google se potýká s vysokou spotřebou elektřiny
  Gigant Google trápí docela kuriózní problém – elektrická energie. S novými a dokonalejšími službami portálu roste potřeba dostatečného výpočetního výkonu. Jenže počítače jsou pořádnými energetickými žrouty.
  Google je proslavený, že místo několika superpočítačů raději využívá cluster, který je složen z několika tisíc počítačů. Stejného výkonu tak lze dosáhnout při mnohem nižší ceně. Serverů ovšem pomalu přibývá a elektroměr serverovny Googlu se začíná otáčet pořád rychleji. Podle prezidenta Googlu jejich serverovna za čtyři roky spotřebuje energii v hodnotě 50% nákupní ceny serverů. Nejedná se tedy o žádné drobné.
  V této souvislosti začal Google podporovat vývoj energeticky nenáročného hardware. Podle neoficiálních informací nejvíce spoléhá na termodynamické články, které jsou schopné přeměnit zbytkové teplo z počítače zpět na elektrickou energii. Na závěr nezapomněl šéf Googlu zavtipkovat na účet globálního oteplování :o).

  Flash Player obsahuje kritickou chybu
  Server Secunia, který se zabývá odhalováním bezpečnostních chyb, vydal zprávu, že starší verze programu Flash Player obsahují bezpečnostní chybu a označil ji za kritickou. Chyba se týká souboru flash.ocx, který pracuje s 256 prvkovou tabulkou. Pomocí vhodně odeslaného kódu je možné vyvolat špatný přístup k tabulce, pomocí kterého lze následně do počítače nahrát libovolný kód a spustit jej. Z vašeho počítače se tak může stát „Zoombie PC“, které slouží většinou k infikování dalších počítačů a rozesílání spamu.
  Chyba byla objevena ve starších verzích programu Flash Player 7 a nižší. Macromedia doporučuje nainstalovat novou verzi 8.0.22.0, která již má tuto chybu opravenou. Druhou volbou je neinstalovat Flash vůbec a užívat si surfování bez nejvíce otravných reklam. A pokud Flash v počítači chcete, ale zároveň chcete surfovat bez reklam, tak zkuste BonusWeb PROFI :o).

  A ještě jednou kritické chyby – tentokrát v QuickTime
  Secunia vypustila v pátek zprávu, že program QuickTime od společnosti Apple obsahuje také několik kritických chyb a opět je označila za závažné. Chyby totiž mohou způsobit ovládnutí počítače nepovolenou osobou.
  První dvě chyby se týkají zpracování .MOV souborů. Díky první lze pomocí speciální úpravy způsobit přetečení zásobníků programu a z upraveného souboru spustit libovolný kód na počítači uživatele. Druhá chyba se týká zpracování atributů u .MOV souborů a opět vede ke spuštění nebezpečného kódu, který je ukryt v .MOV souboru.
  Třetí chyba se týká programu QuickTime Picture Viewer. Při dekompresi obrázku lze pomocí speciální úpravě souboru .PICT použít interní renderer ke spuštění libovolného kódu, který může být v .PICT souboru umístěn. Uživatel si toho nemusí vůbec všimnout, protože obrázek může být normálně vykreslen.
  Chyby se týkají programů pro Mac OS X i Windows. Nová verze 7.0.3 je již proti těmto chybám imunní.

  Zdroje: Tom´s Hardware, The Inquirer, Digit-Life

  Autor:

  Nejčtenější

  Závislost na videohrách? Jen chyba rodičů, říká populární streamer Ninja

  Richard Tyler Blevins aka Ninja

  Tyler Blevins, jeden z nejslavnějších hráčů na světě, vystupující pod přezdívkou Ninja, se svým vyjádřením na Twitteru...

  Fallout 76 pokazil, co mohl. A kazit nepřestává

  Fallout 76

  Neúspěch Falloutu 76 není bohužel příliš velikým překvapením. Pojďte si s námi připomenout, co vše Bethesda udělala...

  OBRAZEM: Podívejte se na ta nejhorší tetování inspirovaná videohrami

  Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí...

  Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí naší kultury. Této módě se samozřejmě...

  EA odstraňují ze svých her sportovce obviněné z násilí proti ženám

  FIFA 19

  Hvězda amerického fotbalu Kareem Hunt byl propuštěn z týmu Kansas City Chiefs kvůli fyzickému napadení mladé dívky....

  Nejlepší hry roku 2018: nominujte své favority

  Assassin’s Creed Odyssey

  Závěr roku již tradičně patří anketě Hra roku. A protože je to čtenářská anketa, o tom, které hry se v hlasování na...

  Další z rubriky

  Soutěž: Vyhrajte Fallout 76 s figurkou a tričkem

  Fallout 76

  Ve spolupráci s firmou Cenega jsme připravili soutěž o tři kusy hry Fallout 76, k nimž přidáme ještě figurku a trička....

  Hrajete někdy i za postavu opačného pohlaví, když máte na výběr?

  Assassin's Creed Odyssey

  V mnoha hrách nejsou hlavní hrdina nebo hrdinka dány. Pokud máte na výběr, hrajete někdy i za postavu opačného pohlaví?

  Velryby už zase ničí svět. Česká blufovací hra uspěla na Kickstarteru

  Whales Destroying the World

  Whales Destroying the World je připravovaná karetní hra od českých autorů, v níž coby velrybí generálové vedeme útok na...

  Najdete na iDNES.cz