Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW News: Nový rekord v rychlosti přenosu dat

  12:00aktualizováno  29. března 11:51
Nový rekord v rychlosti přenosu dat *** Software proti rootkitům *** Internet Explorer 7 nebude součástí Visty *** Veřejná databáze chyb Internet Explorer

Nový rekord v rychlosti přenosu dat
Německým a Japonským vědcům se povedl nový rekord v rychlosti přenosu dat na dálku po optické síti. Mezi dvěma místy vzdálenými od sebe 160km vědci posílali data rychlostí neuvěřitelných 2,56terabitů za vteřinu.
K přenosu byl použit klasický optický kabel, na jehož koncích byla umístěna speciální zařízení pro vysílání a čtení signálu. Tato vysoká rychlost byla dosažena pomocí různé intenzity vysílaných záblesků.
Vědci nyní pracují na technologii založené na využití fázové modulace, která by umožnila dosáhnout ještě lepších výsledků.
Pro představu: V nových počítačích máte 1Gbit/s síťovou kartu, což je 0,3 procent přenosové rychlosti nového rekordu. Ve velkých datacentrech potom najdete páteřní optické linky o rychlosti 40Gbit/s, což jsou necelá dvě procenta z nového rekordu. A pokud byste chtěli pomocí nové technologie poslat DVD disk, tak by jste jich za sekundu přenesli necelých 70.
Pokud byste ovšem měli diskové pole, které by zvládlo 100% síť využít. Při těchto pokusech se nepoužívají soubory, jen generovaná binární data, která jsou přenesena, na druhém konci zapsán jejich průchod a poté smazána.

Software proti rootkitům
Mezi veřejností se o tzv. rootkitech začalo mluvit až po aféře hudebního vydavatelství Sony, které jej umístilo na své nosiče jako protikopírovací ochranu. Rootkit je program, který je pro vás a bohužel i pro většinu antivirových a antispyvarových produktů neviditelný. Má totiž vyhrazené nejvyšší oprávnění v systému. Může si tam v něm dělat prakticky cokoliv, aniž by o tom uživatel věděl.
Panda Software nyní vyvinula speciální algoritmus, který tyto rootkity sleduje v systému. Program sleduje změny v systému a dynamicky vyhodnocuje aplikace spuštěné na pozadí, mezi které se rootkity rády skrývají. Díky tomu dokáže účinně odhalit jakýkoliv rootkit.
Uživatelé softwaru Panda Platinium nebo Titanium 2006 Internet Security dostanou toto rozšíření zdarma přes automatické aktualizace. Zda bude tento anti-rootkit uvolněn i jako zvlášť licencovaný software není zatím jasné.

Internet Explorer 7 nebude součástí Visty
Browser Microsoft Internet Explorer byl prozatím vždy integrován do operačního systému Windows. U nové verze IE s číslem sedm a Windows Vista to bude ovšem jinak.
Vistu dostanete bez předinstalovaného webového prohlížeče. Můžete si tak zvolit, zda se rozhodnete pro IE, Operu nebo Firefox.
Důvod prozatím není jasný, nicméně některá zahraniční internetová média odhadují, že se Microsoft tak trochu bojí Evropské komise. Možná si ještě pamatujete případ na jehož konci bylo uvedení nové verze Windows XP bez instalovaného Media Playeru. Údajně kvůli monopolu a dominaci tohoto prohlížeče právě díky předinstalování. A aby se něco podobného nemuselo znova opakovat, tak Vista bude bez IE7.
Nicméně po instalaci určitě najdete na disku instalační soubor nového Internet Exploreru. Nebo bude na přiloženém CD.

Veřejná databáze chyb Internet Explorer
Internetový browser ze stáje Microsoftu s názvem Internet Explorer je svými chybami celkem známý. Právě proto byla zřízena veřejná databáze chyb pro tento prohlížeč, kde může kdokoliv napsat jakoukoliv objevenou chybu a vývojové oddělení se o ní dozví.
Do https://connect.microsoft.com/site/sitehome.aspx?SiteID=136 této databáze můžete přispět, pokud máte založený účet u Microsoft Passport, nicméně podle vývojářů bude moct diskusi číst i anonymní uživatel.
Zprávu můžete označit i jako soukromou a zobrazí se pouze vývojářům, ostatním zůstane skryta. Nicméně vývojáři dodávají, že kritické chyby je lepší psát přímo na mail než do diskuse.

Zdroje:Tom´s Hardware, The Inquirer, Daily-Tech

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...

Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?Najdete na iDNES.cz