Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW News: Nový SuSE – Windows třes se!

  12:00aktualizováno  13. března 10:06
Nový SuSE – Windows třes se! *** EU vs. Microsoft – díl další.. *** Firefox 2 dostane anti-phishing *** T-Mobile nahraje do telefonů Operu

Nový SuSE – Windows třes se!
Firma Novell stojící za linuxovou distribucí SuSE oznámila, že nová verze této distribuce bude mnohem vhodnější pro firemní nasazení než konkurenční Windows XP.
SuSE Linux Enterprise Desktop přinese řadu zlepšení aplikací určených pro firemní použití. Mezi hlavní taháky bude podle Novellu patřit úprava kancelářského balíku OppenOfiice.org, který bude nově nabízet podporu excelovských maker hojně využívaných právě v obchodní svéře.
Dále bude také vylepšeno grafické rozhraní systému pro snazší přechod uživatelů z Windows na Linux. Nechybí podpora všech komunikačních a tiskových protokolů, Plug and Play a mnoho dalších věcí, které by měly tento systém udělat konkurenceschopným v podnikovém prostředí.
Jak se nový projekt Novellu povedl uvidíme v létě, kdy by měl oficiálně spatřit světlo světa společně s Novell serverovými systémy s podporou SuSE Linux Enterprise Desktop.

EU vs. Microsoft – díl další..
Evropská komise se opět opřela do svého „oblíbence“ z amerického Redmondu. Dala totiž Microsoftu za úkol dodat dokumentace k jeho systémům, kde bude vše, co chce EK vědět. Důvod – Evropská komise chce vědět, zda Microsoft svými produkty nějak neporušuje hospodářskou soutěž. Již dříve kvůli EK musel vytvořit distribuci Windows XP pro Evropu, která v sobě nemá integrovaný Windows Media Player.
Evropská komise ovšem nyní oznámila, že dodané dokumenty které žádala nejsou kompletní a chybí v nich téměř všechny podstatné věci. Microsoft nicméně tvrdí, že dokumentace je v pořádku a označil konzultantskou firmu, která má dokumentaci od Evropské komise k posouzení za podjatou.
V současné době Evropská komise požaduje po Microsoftu 479 milionů Euro. Zatím ovšem nezaplatil ani Eurocent, protože se proti těmto pokutám odvolal a soudní jednání stále probíhají. Pokud by ovšem nedodal dokumentaci přesně jak po něm chce EK, přibylo by k této částce dalších 100 – 200 milionů €.
Tak trochu mi uniká, o co Evropské komisi doopravdy jde. Tvrzení že o hospodářskou soutěž zde příliš uplatnění nenajde. Kdo chce, zaplatí si Windows, kdo nechce, tak si zdarma pořídí Linux. Jestli náhodou EK nechce trošku přilepšit Evropské pokladně…

Firefox 2 dostane anti-phishing
Poté co se u nás objevil první český phishing, začala se řada lidí zajímat o zabezpečení proti tomuto kradení hesel na internetu. Vývojáři alternativního prohlížeče Firefox oznámili, že jsou si tohoto nebezpečí vědomi a nová verze Firefox 2 by měla mít integrovaný anti-phishingový filtr. Podle Mika Shavera z Mozilla Foundation jim s ním pomáhá i Google.
Nový Firefox2 by se měl objevit letos ve třetím čtvrtletí, do té doby můžete využívat prohlížeče, které již podobný filtr mají a to Operu nebo Netscape. Anti-phishingový filtr přinese i nový Internet Explorer s pořadovým číslem 7.
Doufejme, že vývojáři ve Firefox2 doladí i správné zobrazování CSS stylů. Že to ještě není úplně dokonalé dokazuje například legendární ACID2 Test. A modleme se, aby vývojáři z Redmondu konečně upravili renderovací jádro IE, protože spouštět na IE ACID2 Test se opravdu nedá…

T-Mobile nahraje do telefonů Operu
T-Mobile oznámil, že ještě tento měsíc budou k dispozici první telefony s integrovaným webovým prohlížečem Opera Mini, která je určená pro mobilní telefony. Jako první se tento webový prohlížeč objeví na přístrojích Sony Ericsson K608I, Motorola V3/V3i a Nokia 6280.
Opera Mini si získává stále větší oblibu na poli mobilních prohlížečů www stránek. Mezi její hlavní přednosti patří „osekání stránky“. Při načítání nenačítáte stránku přímo z původního serveru, ale stránka se napřed „protáhne“ přes server Opery, který z kódu odstraní všechny věci, které není možné na mobilu zobrazit. Výrazně se tak snižuje velikost stránek a tím zrychluje načítání.

Zdroje: Tom´s Hardware, The Inquirer, Digit-Life

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

Zaklínač 3: Divoký hon

Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...Najdete na iDNES.cz