Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW News: Ochrana u Xbox360 prolomena!

  12:00aktualizováno  8:43
Ochrana u Xbox360 prolomena! - potvrzeno na videu, přesný postup prozatím tajný *** Bezpečný USB disk od Kingstonu *** První filmy na HD-DVD: 18. dubna

Ochrana u Xbox360 prolomena!
Vzpomínáte si na velkohubá prohlášení Microsoftu o zabezpečení jejich konzole Xbox360? Řada lidí to nebrala vážně. Padl první Xbox, padne i druhý. Jenže se trošku spletli. Microsoft ochranu proti nelegálním kopiím her udělal pořádně. Hned po vydání konzole se řada lidí vrhla na Xbox360 s jasným cílem – spustit na něm přepálenou hru. Jenže narazili. Všechny soubory jsou digitálně podepsány a každá série vylisovaných disků v sobě ukrývá i čísla disků, na kterých byla vylisována. Tohle číslo je samozřejmě unikátní a pokud jste hru přepálili, tak se čísla neshodovala a nespustili jste ji.
Druhým problémem bylo křížené hlídání všech komponent v konzoli. Pokud jste například vyměnili harddisk, mechaniku nebo jenom updatovali firmware některé komponenty, systém to poznal a odmítl pracovat.
Jenže nic není nemožné a tak se partě lidí The Specialist podařilo po čtyřech měsících od vydání konzole obejít ověřovací mechanismus pravosti hry. Stačilo k tomu pouze upravit firmware čtecí mechaniky tak, aby vždy hlásila, že data jsou na originálním DVD. Samozřejmě to nešlo hned na první pokus právě díky hlídání komponent. Upravený Firmware se musel ladit, aby konzole nepoznala, že není originální.
Pokud jste se zaradovali, že si nemusí kupovat legální hry, ale mnohem levnější přepálené, mám pro vás špatnou zprávu. The Specialist sice řekli rámcově návod jak se vyhnout ověření pravosti, nicméně přesný a detailní postup nezveřejnili. Prý nechtějí podporovat pirátství a udělali to pouze „pro zábavu a ověření svých schopností“.
Takže hurá k editoru C++ smolit nový firmware. Jenže ouha, Microsoft neposkytuje žádné nástroje pro update firmware. Takže další zádrhel. A není nutné zdůrazňovat, že při úpravě konzole automaticky ztrácíte záruku. A o nelegálnosti tohoto zákroku se nemá cenu ani zmiňovat.
Pokud vás zajímají detaily, koukněte na tohle video (18,8 MB).

Bezpečný USB disk od Kingstonu
Pro přenášení dat se v poslední době v hojné míře používá USB Flash disk. Problém ovšem je, pokud vám někde vypadne z kapsy a máte na něm nějaká citlivá data, která by neměly spatřit jiné oči než vaše.
Samozřejmě existuje řada možností jak data před nepovoleným přístupem chránit. Od jednoduchého zaheslování ve WinRaru až po použití složitých klíčů. Jenže zde má potenciální zájemce o vaše data neomezenou možnost zkoušet různá hesla.
Novinka od společnosti Kingston tento problém řeší. Při zapisování na USB disk z edice Data Travel Elite Privacy Edition jsou data ihned šifrována pomocí hardwarového klíče do 128bitového AES hashe. Při připojení do systému musí uživatel zadat přístupové heslo aby se k datům dostal. Inovace spočívá v mechanismu, který data z USB disku okamžitě smaže, pokud zadáte 25x nesprávné heslo.
Rychlost zápisu se má pohybovat kolem 14MB/s, čtení potom probíhá maximálně rychlostí 24MB/s. Do prodeje se dostanou modely s různou kapacitou od 256MB za 48$ až po 4GB model za 275USD.

První filmy na HD-DVD: 18. dubna
V souboji HD-DVD a Blu-Ray získává trochu navrch HD-DVD. Alespoň co se data vydáná prvních filmů týká. Warner Home Video oznámilo, že 18. dubna vydá první tři filmy na médiu HD-DVD. Bude se jednat o tituly Milion Dollar Baby, The Last Samurai a The Prahtom of the Opera. Cena byla stanovena na 28,99 USD. Čímž se potvrdila domněnka, že filmy na HD-DVD budou levnější než na konkurenčním formátu Blu-Ray. Filmy na tomto disku by měli stát 35$.
I přesto budou filmy na HD-DVD dražší než na klasickém a dnes hojně rozšířeném DVD. Nicméně v pionýrských dobách DVD byla cena stejná jako dnes za HD-DVD.
Diskuse na internetu nicméně zahalil smutek, že prozatím budou vydány pouze tři filmy. Warner Home Video poté oznámil, že v brzké době vydá dalších 17 titulů, mezi kterými bude například The Matrix, Constantine, Batman Begins a další.
Filmy na HD-DVD se na trh dostanou zhruba o dva týdny později než přehrávače. Takže rozbijte prasátko, kupte přehrávač a k tomu pořádnou plazmu s kvalitním ozvučením, ať si tu lepší kvalitu oproti klasickému DVD pořádně vychutnáte.

Zdroje: Tom´s Hardware, TechAmok, The Inquirer

Autor:


Témata: Hesla, Xbox

Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...Najdete na iDNES.cz