Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW News: Seagate koupí Maxtor

  12:01aktualizováno  21. prosince 4:57
Easter Egg v 3D Mark 05 *** Šířitel dětského porna se přiznal kvůli viru *** Seagate koupí Maxtor. Blu-Ray disky budou mít regionální ochranu

Easter Egg v 3D Mark 05Easter Egg v 3D Mark 05
Benchmarkovací program 3D Mark není nutno příliš představovat. Jeho poslední verze 05 je tu již nějaký pátek s námi a až nyní si jeden šikovný programátor všiml, že v sobě obsahuje tzv. Easter Egg.
Ester Eggy jsou „dárečky“ od autorů programu. Stačí udělat nějakou věc, která aktivuje upravený kód. Autoři ovšem tyto přepínače většinou tají a tak nejsou většinou ani zapsány ve vývojové dokumentaci. Například Microsoft od používání Easter Eggů na přání americké vlády odstoupil – ta nechce kvůli bezpečnosti v používaných programech žádný kód, který není rádně zdokumentovaný.
Nyní jeden programátor náhodou objevil kód 3D Mark 05. Pokud jste se se svou kartou náhodou prokousali přes slideshow až k závěrečným titulkům, tak na pozadí vidíte delfíny. Stačí ovšem napsat do příkazu spouštěcího souboru připsat parametr „lehmä“. Znalci finštiny vám potvrdí, že tohle slovíčko v naší krásné češtině znamená kráva.
Pokud zalovíte trošku v paměti, tak si možná vzpomenete, že výrobce 3D Marku, Futuremark se dříve jmenoval MadOnion. Pro nezasvěcené – šílená cibule. Spojení šílené cibule s krávou nemůže nikdy přinést nic dobrého. A také že ne. Pokud 3D Mark 05 spustíte s výše uvedeným parametrem a prokoušete se tou slideshow, jako odměnu vám v závěrečných titulcích nebudou skákat delfíni, ale létat krávy.
Inu, i programátoři mají své chvilky.

Šiřitel dětského porna se přiznal díky viru
Ačkoliv se to nezdá, i viry a trojské koně mohou být i užitečné. A dokonce mohou odhalit i lidi porušující zákony.
Každému z nás občas nějaký ten pěkný virus přijde. V poslední době je velmi populární Sober ve všech svých myslitelných variantách. Šíří se téměř bezvýhradně pomocí e-mailu. Jako odesílatel zprávy bývají většinou státní instituce, například FBI nebo německá spolková kriminálka (BKA). V těle mailu je uvedeno, že uživatel porušuje zákony a brzy s ním proběhne soud.
Tento mail přišel i jednomu člověku z Německa. Chudák ovšem neměl nainstalovaný antivir ani antispam a tak mu mail bez problémů přišel do schránky. A on si jej přečetl. Kdyby četl HW minutky na BonusWebu, tak by věděl, že je to další vir. Ale on sdělení v mailu uvěřil a tak se sám přihlásil na policii. Při následné prohlídce jeho harddisků policie našla materiál s dětskou pornografií v množstvím větším než velkém.
Jak k tomu dodal tiskový mluvčí BKA, někdy mohou viry pomoci. Pokud by se totiž na základě mailu s virem nepřihlásil, tak by na něj pravděpodobně nikdy nepřišli.

Seagate koupí Maxtor
Včera přinesl zpravodaj Wall Street Journal překvapivou zprávu. Podle ní má největší výrobce pevných disků koupit třetího na trhu – firmu Maxtor. Před Maxtorem je v současné době pouze Western Digital.
Celá akvizice měla být oznámena během včerejšího večera, do uzávěrky článku se ovšem nepodařilo zjistit, zda je to pravda. Smlouvu prý schválilo vedení obou společností a Seagate za Maxtor zaplatí 1,9 miliardy USD.

Regionální ochrana u Blu-Ray
Organizace Blu-Ray Disc Association stojící za vývojem formátu Blu-Ray oznámila, že nový standard pro přenosná média bude podporovat regionální ochranu jak ji známe z dnešních DVD.
Svět ovšem nebude rozdělen na osm regionů jak je tomu nyní, ale pouze na tři. Do prvního by měla patřit Severní a Jižní Amerika a východní Asie bez Číny. Druhý region bude pro Evropu a Afriku, ve třetím bude Rusko a další země, které nejsou v předchozích dvou regionech.
Asociace to zdůvodňuje ochranou před levnými asijskými kopiemi, které by mohly bez regionální ochrany zaplavit Evropu. Filmové studio Warner Bross vydalo zprávu, podle které zavedení regionálních schvaluje. A další filmová studia určitě také.

Zdroje: Tom´s Hardware, Digit-Life, The Inquirer

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...Najdete na iDNES.cz