Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW news: Technologické preview Opery9

  12:00aktualizováno  24. října 11:35
Anti Phishing v podání Microsoftu *** Technologické preview Opery9 je venku *** AMD chystá přechod na nový socket *** Centrum.cz koupilo aktualne.cz

Centrum.cz koupilo aktualne.cz
Pokud využíváte služeb free hostingu Webzdarma.cz a máte prezentaci umístěnou na doméně domena.aktualne.cz, tak jste již pravděpodobně dostali mail, který upozorňuje, že doména aktualne.cz byla prodána a vaše stránky budou přesunuty na doménu domena.fx.cz. Malou náplastí může být, že 12 měsíců bude na aktualne.cz redir, který návštěvníky automaticky přesměruje.
Možné spekulace se daly tušit – na doméně aktualne.cz nejde již přes měsíc založit nový web. Současným uživatelům Webzdarma nabízí jako náplast zdvojnásobení kapacity na 200MB.
Jak posléze vyplavalo na povrch, doménu aktualne.cz koupilo od Webzdarma Centrum.cz, které na ní chce provozovat zpravodajský portál. Jedná se o překvapující oznámení. Centrum.cz v současné době nabízí svůj magazín bleskove.cz, který ovšem slouží spíše jako společenská drbna s minimem zpravodajství. Podle tiskové zprávy Centrum.cz vidí na zpravodajském trhu velkou díru, kterou chce zaplnit. Jedná se o velmi odvážný krok – v současné době jsou již karty rozdány. I když pokud Centrum.cz bude svůj nový projekt protlačovat na svém portále, může se těšit poměrně vysoké návštěvnosti. Uvidíme, zda porazí velikány jako iDNES.cz.
Nový portál zpravodajský portál má být spuštěn 1. listopadu 2005. V tento den se Centrum.cz zároveň rozloučí s portálem Lidovky.cz, který připravovalo ve spolupráci s Lidovými novinami. Lidovky budou od 1. listopadu provozovat samotné Lidové noviny.

Anti Phishing v podání Microsoftu
Pokud rádi navštěvujete xxx stránky, které slibují 100% uspokojení, tak jste se již pravděpodobně setkali s phishingem. Účelem těchto stránek je získat informace o vás, nejčastěji číslo účtu a účet potom pěkně protočit do mínusu. Proti těmto stránkám nyní vytáhl do boje Microsoft.
A nebyl by to Microsoft, kdyby jeho nový vynález nefungoval pouze se softwarem od něj. Nová funkce bude integrována do nové verze MSN Search Toolbar, která se nyní nachazí ve stavu beta. Vše funguje velmi jednoduše. Pokud vstoupíte na nějakou stránku, Toolbar se podívá, zda není v centrální databázi označena jako „závadná“. Pokud ne, spustí se prohledávání, které vyhodnotí, zda by stránka mohla být nebezpečná. Pokud shledá, že nebezpečná je, odešle ji do databáze a vám ukáže zprávu, že této stránce není radno důvěřovat. Samozřejmě nechybí tlačítko „unblock“, pokud by se filtr zmýlil.
Zatím není známo, kdy bude hotova finální verze, nicméně betu můžete stahovat zde. Pro její spuštění potřebujete Windows XP a Service Pack 2.

Technologické preview Opery9 je venku
Opera Software vydala technologické preview další verze svého prohlížeče Opera. Protože se jedná o technologické preview, výrobce neručí za chyby způsobené instalací a doporučuje novou verzi Opery neinstalovat na primární systém. Vývojáři rovněž doporučují před instalací odinstalovat starší verze Opery.
Mezi hlavní novinky patří vylepšení pop-up blockeru a 100% implantace standartu CSS3. Přeprogramováno bylo také renderovací jádro, které by mělo přinášet ještě rychlejší načtení stránky. Kéž by se od Opery inspiroval Internet Explorer, hlavně co se implantace standardů týče.
Technologické prewiev Opery 9 můžete stahovat zde.

AMD chystá přechod na nový socket
Pokud jsme mohli v minulosti AMD za něco pochválit, tak to bylo použití jednoho socketu u dlouhé řady procesorů. Duron, Athlon, AthlonXP a další si vystačili pouze se socketem A. V poslední době si AMD ovšem navymýšlelo socketů požehnaně. Nyní to chce ovšem napravit.
Nové procesory postavené na architektuře K8 budou využívat socket M2. Výjimku dostanou pouze procesory určené do notebooků. Na nové M2 by postupně měly migrovat procesory Sempron, Athlon64, Athlon 64 FX a Opterony. Stát by se tak mělo v druhé polovině roku 2006.

Zdroje: Tom´s Hardware, The Inquirer, Digit-Life

Autor:


Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz