Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW News: Trio od NVIDIE přijde 14. září

  12:00aktualizováno  30. srpna 1:52
Přichází GeForce 7100GS, 7900GS a 7950GT - co jsou zač a zda se vyplatí *** Pozor na změny v internetovém bankovnictví *** Telefon Samsung SCH B570, ten který má 8GB po hromadě

14. září – pohroma či naděje od NVIDIEGeForce 7900GS
Jak si jistě vzpomínáte, na konci minulého dílu HW News jsem vám slíbil přiblížení trojice nových grafických karet od NVIDIE. Je dobré o nich vědět, protože na trh přijdou velmi brzy. NVIDIA plánuje jejich vypuštění na 14. září letošního roku. Přímo doporučit či zamítnout jejich koupi však nelze. Mohu vám alespoň nastínit jejich základní rysy a vlastnosti. Ty se upřesnily a jsou potvrzovány stále z více zdrojů. Rozhodnutí zda se nové grafické karty NVIDIA ještě vyplatí nebo bude lepší přejít ke konkurenci ATI zůstává na vás. Nejlevnější a zároveň nejméně výkonný model, který jsem v HW News ještě neměli, ponese název GeForce 7100GS. Zlý jazykové tvrdí, že se jedná o starou-novou grafickou kartu GeForce 6200 Turbo Cache. A skutečně. Takt jádra se drží na nízkých 350MHz, v základní verzi bude disponovat pouze 128MB paměti. Štěstím v neštěstí malé paměti je vlastnost převzatá právě z GeForce 6200 Turbo Cache. Karta bude umožňovat zapojení do SLI a bude stát do 100 dolarů. Karta tak dokáže čerpat část operační paměti RAM počítače pro svou potřebu. Musíme si však uvědomit, že velká paměť je s pomalým čipem k ničemu. Krátký pohled na další karty jsem vám v HW News již přinesl. Druhá karta, která bude tvořit nový zlatý střed za ještě přijatelnou cenu se bude jmenovat GeForce 7900GS. Prodej by měl začínat na 199 dolarech. Za tuto sumu nabídne takt jádra na slušnějších 450MHz a více paměti. V základní verzi by měla mít 256MB paměti, která bude navíc typu DDR3. Takt paměti je 660MHz, přičemž se NVIDIA ráda přiklání k dvojnásobné efektivitě. Karta má i jednu podstatnou mušku.

Pokud sledujete trh s grafickými kartami, určitě vám neunikne podobnost s GeForce 7900GT. Dalo by se říci, že tato nová karta bude její vylepšenou obdobou za přijatelnou cenu. S cenou ale utrpěl také počet pipe-lines, který se zmenšil na 20 z původních 24. To bude mít nepříznivý vliv na výkon karty. Na kolik ale ukáže až přijde karta na trh a naskytne se příležitost postavit ji proti kartám ATI. Třetí high end model přijde za cenu 299 dolarů a to pod jménem GeForce 7950GT. Tentokrát jde o opravdu dobrou grafickou kartu, jejíž jádro je taktováno na 550MHz. Paměti jsou samozřejmě na slušné úrovni a to GDDR3 na 700MHz. Optimistické prognózy mluví o 512MB paměti. Bohužel tato informace nebyla ještě nikterak potvrzena a je možné že za  299 dolarů se bude prodávat s pouhými 256MB paměti. Karta taktéž podporuje SLI, které s příchodem GeForce 7100GS dostane se svou přijatelnou cenou přinejmenším velkou šanci se hojně rozšířit. Otázkou zůstává zda SLI s GeForce 7100GS při jejím výkonu vlastně vyplatí. Jisté je, že nás čeká vlna grafických karet NVIDIA a hned po ní  další od ATI. Tento grafický kolotoč bude mít jistě příznivý vliv na vývoj cen a za grafické karty na slušnější hraní již nebudeme utrácet velké obnosy.

Kam kráčí internetové bankovnictvíInternetbanking
Poté co přišlo několik klientů Komerční Banky o své peníze na účtech, byl zaveden nový ověřovací systém při platbách a převodech. Nově je nutno autorizovat každou operaci přes SMS kód. Banka k těmto krokům sáhla i přesto, že se nejednalo o systémovou chybu. Majitelům účtů byl totiž útokem odcizen unikátní certifikační klíč, jež opravňuje k užívání internetového účtu. Banka však při registraci certifikátu upozorňuje nové uživatele, aby si certifikát ukládali na disketu, CD či flashdisk. Zabezpečení internetového bankovnictví po tomto skandálu prodělává velké změny a nová opatření u jiných bank na sebe nenechala dlouho čekat. Například Česká spořitelna chce postoupit obdobnou cestu jako KB. Uživatelé internetového bankovnictví si tak během října budou muset zaregistrovat své číslo na které jim budou chodit SMS s autorizačními kódy. V KB se však tato situace neobešla bez komplikací a možnost registrace telefonního čísla byla omezena přibližně na dva týdny a to ještě během dovolených. Nyní již nelze číslo zaregistrovat přes internet a klienti, kteří byli na dovolené musí přímo na pobočku banky.

Telefon který má 8GB pohromaděSamsung sch-b570
Samsung v poslední době chrlí jednu unikátní novinku za druhou. Po 70“ LCD televizi ukazuje, že dokáže plně vyniknout i v oborech jiných. Nově přináší mobilní telefon Samsung SCH-B570. Není to telefon ledajaký. Za velkou hmotností, která je celých 130 gramů se skrývá přístroj s 8GB paměti. Ta dokáže pojmout velké množství filmů, hudby či fotografií. K fotografování a natáčení videosekvencí slouží 2MPx integrovaný fotoaparát. Jako slabé místo se jeví displej s rozlišením pouhých 240x320 px a možností zobrazit 262 tisíc barev. Takto hrubý rastr displeje přichází i poté co Samsung předvedl nejmenší displej s rozlišením VGA (640x480 px). Kromě přehrávače, který podporuje opravdu velké množství formátů, také umožňuje lokalizaci pomocí GPS. Telefon má také televizní tuner a dokáže přehrávat multimédia na 5.1 zvukový výstup. Podporovány jsou tři pásma a nejmoderněji datová komunikace CDMA. Takto vybavený přístroj se začne prodávat za 800 dolarů.

Letem světem:
Logo SonySony oznámilo důvody proč byly jeho baterie nebezpečné. DELL a Apple byly jediní výrobci, které problém zasáhl. Nové komplikace se již nečekají a žádné další baterie se již měnit nebudou. Celý problém znamenal ztrátu pro společnosti ve výši 258 milionů amerických dolarů. Zpráva o možných komplikacích u IBM je tudíž dementována.

hwnews300806Na trhu se co nevidět objeví nové notebooky s procesory Core 2 Duo značek Dell, Toshiba, Samsung a Alienware. Budou se pohybovat ve vyšších cenových kategoriích. Na oplátku můžeme čekat solidní výkon.

Logo ToshibaHlavním výrobcem nového přehrávače Microsoft Zune se stane společnost Toshiba. První série těchto přístrojů bude vyrobena do 14. listopadu, kdy se naplní datum jeho plánovaného vypuštění na trh.

Zdoje: Dailytech, HKEPC, Intel, KB (mojebanka.cz)NVIDIA, Samsung, Sony, TGDaily, The Inquirer, ZD Net

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...

Chystáte se na hory?
Chystáte se na hory?

Pořiďte zímní výbavu rychle a levně. V našem bazárku najdete vše, co potřebujete na zimní radovánky.

Najdete na iDNES.cz