Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW News: Updatujte svého ICQ klienta!

  12:00aktualizováno  13. února 1:03
ICQ změnilo protokol, Miranda má problémy *** Microsoft roste a nemá rád Symantec - proto jej maže *** Apple s Intelem a špatná grafika? *** Islámští hackeři útočí

ICQ změnilo protokol, Miranda má problémy
Pokud používáte nejrozšířenější Instant Message síť – ICQ Network, možná jste v pátek zaznamenali problémy. Obzvláště, pokud používáte některý z alternativních klientů této sítě, například Mirandu.
Přestože se prý jednalo o mírnou změnu v protokolu, alternativní klienti nedokázali přijmout zprávu, kterou vám někdo poslal. Vámi odeslané zprávy ovšem bez problému doputovaly k příjemci – pokud tedy používá originálního ICQ klienta.
Originální ICQ klient si stáhl patřičné updaty automaticky sám. Pokud používáte Mirandu, musíte si nainstalovat nový komunikační plugin. U Trilianu stačí dát instalovat nové aktualizace v nastavení programu.

Microsoft roste
Microsoft postupně rozšiřuje své sídlo v americkém Redmondu, kde má svou centrálu. Nový software je stále komplikovanější a tak kromě více peněz je potřeba i více programátorů. Letos chtěl Microsoft přijmout 5000 nových zaměstnanců. Také oznámil, že v průběhu 15 let postaví ve své centrále 7 nových budou.
Nyní je ovšem vše jinak – Nově představený plán mluví o 14 nových objektech v horizontu tří let. V roce 2009, kdy by měla být stavba dokončena, chce Microsoft přijmout dalších 12 000 lidí na plný pracovní úvazek. Podle odhadů to bude 9000 programátorů a zbytek obslužný personál.
Pokud tedy chcete něco dokázat, naučte se C++ a za tři roky se hlaste v Redmondu.

Microsoft nemá rád Norton
Microsoft zahájil velké tažení proti Spyware a dalších záškodnickým kódům na internetu. Utilita AntiSpyware dosahuje velmi zajímavých výsledků. Jenže s update vnitřní databáze tohoto programu na verze 5805 a 5807 se objevil velký problém.
Program totiž při skenování disku označil za spyware i soubory konkurenčního řešení Norton Symantec. Pokud si toho ovšem uživatel nevšimne a souhlasí se smazáním infikovaných souborů, vyřadí tím řešení od Symantecu z provozu. Norton navíc nepůjde ze systému odinstalovat ani opravit a tak pomůže pouze hra s nástrojem regedit.exe a hledání klíčů.
Microsoft uvedl že pracuje na záplatách. Pro něj tento případ nic neznamená – AntiSpyware je totiž ve stádiu betaverze a každý uživatel při instalaci bere veškerou zodpovědnost na sebe.
Nikdy se bohužel nedozvíme, zda se jedná opravdu o bug, cílený útok a nebo tam programátoři zapomněli kousek kódu, který si napsali na zlepšení nálady :o).

Apple s Intelem a špatná grafika?
Apple nedávno s velkou slávou a velkým smutkem některých uživatelů vyměnila křemíková srdce svých počítačů za procesory z dílny Intelu. Uživatelé si ovšem od uvedení na trh stěžují na špatné zobrazování grafiky. Přes obrazovku se zobrazují bílé pruhy, nejčastěji při posunutí s oknem.
Apple vydalo prohlášení, že o této skutečnosti ví a že na vině není procesor od Intelu a závada půjde odstranit softwarově. Pokud závadu zpozorujete na svém počítači, máte se obrátit na AppleCare.
Zvídaví uživatelé zjistili, že ve většině případů stačí zmenšit počet zobrazovaných barev a problém by měl zmizet. Další možností je potom vypnout monitor :o).

Islámští hackeři útočí
Určitě jste již zaslechli o bouřících se muslimech proti karikaturám v tisku. Více o tom například zde.
Podle firmy Zone-H, specialisty na bezpečnost, bylo od uveřejnění karikatur hacknuto přes 1000 stránek, na kterých se objevovaly scany karikatur z novin. Útočníci smazali celý obsah stránek nebo jej vyměnili za text odsuzující karikatury.
Podle Zone-H, která útoky analyzuje, bylo 98% těchto útoků provedeno z Turecka a Saudské Arábie, kde je víra v Islám nejsilnější. Představitel Zone-H také upozornil, že útoky jsou provedené velmi precizně a účinně.

Zdroje: Tom´s Hardware, Digit-Life, The Inquirer

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...Najdete na iDNES.cz