Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HW News: Virus na ICQ

  12:00aktualizováno  12:21
Uživatelé ICQ Pozor! Od minulého týdne se začal šířit nový virus *** Intel připravuje Celeron na 600MHz a 0Kb cache *** Až v roce 2015 se prodá více nosičů s HD obsahem než běžných DVD

Aktualizováno 12:00

Virus na ICQ – neklikejte na podezřelé odkazyICQ virový odkaz
Po komunikačním klientovi ICQ se rychle šíří nový virus. Rozesílá ze zavirovaného účtu odkazy na jeho stažení nebohým lidem v seznamu kontaktů. Pokud vám přijde bez předchozí dohody od někoho odkaz, rozhodně na něj neklikejte a ověřte si zda ho skutečně odeslal uživatel. Prozatím jsou známy dvě formy odkazu a to http://he.traferreg.com/IM/koj/lt.exe a http://he.traferreg.com/IM/koj/ . První odkaz vám okamžitě stáhne do počítače soubor, který zajistí rozeslání odkazu všem uživatelům z vašeho kontaktlistu. Bylo zjištěno, že dokáže tyto odkazy posléze odesílat i v době, kdy nemáte ICQ klienta vůbec zapnutého. Co virus (tedy jestli lze takto program nazvat) skutečně provádí s vaším počítačem je záhadou. S pomalým internetem jsem vypozoroval snížení rychlosti a nadměrný upload souborů. Je proto velmi pravděpodobné, že se do počítače nainstaluje spyware, který odesílá vaše citlivá data do internetu. Druhý odkaz se začal po ICQ šířit o mnoho později a zaměřil se až podezřele přesně na uživatele, kteří na ten první neklikli. Jeho záludnost spočívá v přesměrování. Chybějící konec odkazu ve formě souboru.exe vyvolává zdání, že zde nic nehrozí. Opak je ale pravdou a rizika jsou naprosto stejná. Pokud se bude situace takto vyvíjet dále, přijdou ještě další modifikace. Snadná obrana před tímto typem útoku zatím není a jediným řešením je zásah do regitrů. Jedná se však o velice riskantní krok. Odstranění následků v napadeném systému nelze vyřešit prostou přeinstalací klienta. ICQ od neděle blokuje rozesílání dvou výše uvedených odkazů. O konečné řešení se však nejedná, protože stačí, aby se objevila další modifikace a problém je zde znovu.

Až na hranici LowEndu
A je to tady – na trh přijdou nové procesory Intel Celeron M s frekvenci 600MHz či s 0MB L2 Cache. Zdá se vám také, že je tato myšlenka nereálná a pochází ještě z minulého století? Bohužel vám tentokrát nemohu dát za pravdu. Intel se totiž chystá zabrat trh s LowEndovými procesory. Prozatím to vypadá, že se můžeme připravit na procesory řady Intel Celeron M a to na frekvencích 600MHz, 800MHz, 900MHz, 1GHz a „dokonce“ 1,2GHz. Jako první přijde prvně jmenovaný model Celeron M 600MHz s celými 512kB L2 Cache, který bude postaven na jádru Banias. Mezi LowEnd procesory se Intel snaží vytvořit řadu, která má minimální nároky na chlazení a napájení. Celeron M 600MHz na Banias vyzáří pouze 7W tepla. Po jeho příchodu se objeví řada procesorů Celeron M postavených na jádru Shelton. Tyto procesory budou taktovány na 800MHz až 1GHz a vyzáří 13W. Vyrovnávací paměť L2 je však na opravdu mizerné úrovni, konkrétně na 0bitech. Výkon takovéhoto procesoru bude velmi slabý. Poslední řadu budou tvořit Celerony M na 1,2GHz s jádrem Northwood a 256KB L2 paměti. Jistě je vám toto jádro povědomé a užívalo se již dříve. Není se čemu divit, že tyto procesory vyzáří okolo 20W. A co tím Intel vlastně sleduje? Jde především o to, že společnosti AMD a VIA v posledních letech rozvíjeli i LowEnd, kde dosáhli mnohých úspěchů a výnosů. Intel se nyní pokouší ukrojit si taky část z koláče, což se mu ale zřejmě nepodaří, jelikož konkurence bude s největší pravděpodobností levnější.

DVD ještě neumíráDVD Video
Server xbitlabs.com přinesl tento týden velmi prozíravý pohled na budoucí rozvoj HD DVD a postupné stahování běžných DVD disků z trhu. Z průzkumu je jasně patrné, že do konce letošního roku přejde jen méně než jedno procento uživatelů DVD na nová HD DVD. I tak se však prodá více HD DVD disků než VHS kazet. Rychlý rozvoj HD DVD přán zřejmě nebude a tak v roce 2009 budou disky HD DVD pokrývat jen něco pod 14 procent trhu. VHS již budou v tuto dobu na konci svého životního cyklu a pokryjí jen 0,02 procenta trhu. Na běžná DVD tak zbude stále ještě velká část v podobě 86 procent trhu. HD DVD začne převládat až v období roku 2012. VHS kazety úplně zmizí a trh z 53 procent zaplaví právě disky HD DVD. Zbylých 46 procent připadne na běžná DVD. Poslední prognóza, která může mít k realitě nejdále, hovoří o roku 2015, v němž převládající HD DVD s 69 procenty trhu. Hovořit o tom, že bude HD DVD schopno zabrat v roce 2015 dvě třetiny trhu, je velmi předčasné. Vítěze z dvojice Blu-ray a HD DVD totiž ukáže až čas. Životnost jednotlivých formátů může být opravdu dlouhá. Z historického hlediska přežilo médium VHS více než 20 let zatímco DVD dodnes 11 let. Vzpomínám si, že již při definici formátu dávali odborníci formátu DVD maximálně 7 let životnosti. DVD je v současnosti nejlépe dosažitelné médium, jehož užívání patří k těm nejlevnějším. Jeho hlavní nevýhodou je kvalita obrazu, která je však zatím považována většinou diváků za dostatečnou. Vyvstává tak otázka o kolik let mohou přežít formát běžného DVD bojující nováčci Blu-Ray a HD DVD.

Letem světem:
IBMIBM opět oznámila své plány uvést na trh řadu nových procesorů Power6 na frekvencích 4-5GHz. Podle všech předpokladů se bude jednat o dvoujádrové čipy s integrovanými 750 milióny tranzistory a 8MB cache. Datum uvedení na trh je zatím stejně jako cena neznámé.

MatroxSpolečnost Matrox připravuje novou grafickou kartu založenou na 90nm technologii. Připravit se můžeme na přímou podporu Windows Vista (tedy i Direct X ve verzi 10) a paměti typu DDR2 na 1066MHz. Konečně se také dostane na Shader Model 2.0.

Zdroje:  IBM, ICQ, Intel, Xbitlabs, ZD net

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

Video z Infinity Blade II. Tohle na mobilu ještě nebylo

Infinity Blade II

Při pohledu na úvodní video, které běží v herním engine, je těžké uvěřit, že jde o hru na mobil. Infinity Blade II si...Najdete na iDNES.cz